Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Etnicko ciscenje Srba

Svetozar Livada
    Guest
    Hrvatski profesor Svetozar Livada, koji ovih dana završava veliku studiju o etničkom čišćenju Srba u Hrvatskoj, urađenu na temelju popisa stanovništva iz 1991. i 2001. godine, izjavio je da su podaci do kojih je došao poražavajući - da je tokom proteklih deset godina broj Srba u celoj Hrvatskoj sveden na trećinu, što znači da je od 581.663 iz 1991. godine, 2001. ostao samo 201.631 Srbin. Profesor Livada, analizirajući rezultate popisa iz 180 gradova, utvrdio je da je iz njih nestalo 49,1 odsto Srba, odnosno, od 252.779 iz 1991. godine u gradovima Hrvatske 2001. je ostalo 124.089 Srba. "S tim su podacima mešetarili na sve moguće načine da bi sakrili - istorijski zločin. A ispostavilo se da su Srbi najviše nastradali baš u gradovima iako u njima nije bilo pobune. Jedan i po puta više stanovnika je proterano iz gradova u kojima je živeo cvet srpskog naroda, nego što ih je bilo u Krajini", naveo je Livada u razgovoru za "Novosti".

"Hrvatska se domogla fonda neprocenjive vrednosti, jer još danas nedostaje 300.000 stambenih objekata. Čist cinizam je što u Zagrebu procenjuju da bi 300 hiljada oštećenih i uništenih stambenih jedinica, uključujući i ruralne prostore, koje bi trebalo obnoviti, destabilizovali državu, a ne računa da je sve to već destabilizovalo 400.000 bivših vlasnika tih objekata koji su u vreme vladavine HDZ ostali i bez prava na domovnicu. U isto vreme državljanstvo su dobijali Janjevci i Hrvati iz Bosne i Vojvodine koji su naseljavani u srpske kuće", rekao je profesor Livada.

"Činjenice su poražavajuće. Tamo gde su bili veliki masakri, jer su postojali nezvanični koncentracioni logori kao u Splitu - (Lora) pa i tamo gde je poruka ´gubite se´ išla od usta do usta, od Srba su ostali samo čuvari grobova. Nema biološke reprodukcije". Livada navodi da je slično u Zadru, zbog "kristalne noći", a i u Šibeniku, Karlovcu, Sisku i Osijeku.

"Postoji istorijska mržnja prema Jevrejima, a slična stigmatizacija je primenjena i prema Srbima", ocenio je Livada i dodao da je bila "organizovana cela nauka za etničko čišćenje". Livada kaže da je egzodus planiran na osnovu strateškog programa pokreta, koji je i danas pokret - HDZ. (FoNet)

stjepan poljar
    Guest
    kako se mozes rijesiti srba kad su ko stjenice.za primjer je ovaj forum

prvo...
    Guest
    ..NIKAKVA mrznja prema zidovima ne postoji... DAPACE!! U njih se ugledavamao!! Oni su nam primjer.

A sta cemo vam sada, braco Srbi, ZASTO? ste digli ruku na domovinu?? Zasto ste ju izdali? To vam nije trebalo! A onda ste SVI kompaktno za OLUJE pobjegli... a niste trebali! I prilicno ste zajebali lojalne Srebe, no oni koji su ostali lojalni i normalni, to su i sada kao i prije...
    Sad, treba i platiti ratnu stetu... 27 milijardi $! Dosta je to love...Da taj koji je to pisao? IME? je rekao da je vecina Srba koji su se vratili "cuvari grobova"... ato je Fredo pozitivno! jer - recimo da je on u pravu i da je sada oko 200 000 Srba u HR, to je dakle onih 4,5 % a ako je od toga 50% "cuvara grobova", onda ce se za desetak godina srpski problem u HR sam po sebi rijesiti...Dosta je pravoslavaca sad postalo i lojalni Hrvati...itd...sve je to dobro i pozitivno... ko zna mozda idemo prema miru i stabilnosti - bar zapadnodrinskog podrucja...

jado
    Guest
    konjusarska vi se mozete ugledavati hehe samo na takve kao sto ste vi , i da vrse nasilje nad vecinom uz tudju pomoc.
    da smo mi bogdom vas odjebali prije 100 godina nebi sad bilo toliko zla i bolesti na tim prostorima.

Kazes ugledavata se na njih ili se prepoznajete u njima i oni rade sta hoce uz tudju pomoc , samo sto su oni opet razlika od vas jer su i oni bili vase zrtve kao i mi , ali su oni dupolizci i za interes se okrecu kako vjetar puse samo dokle sad svako zna napraviti zlo vece od veceg .
    Kad su ustase bili ljudi ?= onda kad svijeta nije ni postojalo.

eeee..Fredo...
    Guest
    ...nije trebalo 100 godina...mi smo sa vama teko reci PRVI put dosli u kontakt 1918... prije toga ste vi bili na orijentu...istoku, Bizantu... a mi na zapadu... I Slazem sa da je spajanje orijenta i zapada za nas bila KATASTROFA!! No rijesili smo se konacno sad te posasti i treba naprijed... eto toliko...Naprijed...

A vi da niste imali Rusku zaledjinu NE BI vas bilo! odnosno bili bi lagano topljeni u Turskom carstvu... Sad se topite u matici... ne topite nego TALITE...

Nije poenta
    Guest
    u vasem odnosu prema Jevrejima, ugledajte se vi i na crnog djavola, to je vas problem, vec tekst govori o tome u kojoj meri je bio vas udeo u izazivanju rata, posto je na ovom forumu masovno zastupate misljenje da je vas udeo u tome ravan 0.

A sto se tice vaseg uzora, ma mozete dubiti na glavi, jer nikad necete imati uticaj u Americi kao sto ga imaju Jevreji, te jedino mozete dobiti po nosu ako ih budete kopirali.

Vi ste banana drzava, a Izrael sebe smatra delom SAD, malte ne.
    Nemoj sad da mi palamudis, jer imam prijatelje Jevreje, i znam sta misle.

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    Ja sam samo rekao da su nama Zidovi UZOR! nije mi potrbno priznati da im nismo ravni...to je jasno samo po sebi...

Dakle naglasavm da protiv njih nemamo NISTA, dapace...oni su nam uzor!

Ja sam osobno imao puno kontakta sa zidovima...uvjek smo se "nasli"... i vecina je mislilada sam JA zidov...jer sam se - kako su rekli, kao i oni ponasao, a cak su spomenuli i izgled??
    Sa njima sam imao ISKLJUCIVO samo pozitivna iskustva!!

Po cemu su ti
    Guest
    Zidovi uzor? Po tome sto tlace i ubijaju na okupiranom podrucju, ili po tome sto grade zid koji ce ih zastititi od suseda?

Govoreci sasvim objektivno, Izrael se danas smatra ubedljivo najomrazenijom drzavom na svetu, a ti znas zasto.

Ali, neka vam bude. Alal vam vera na uzoru.
    Meni su uzorne zemlje Norveska, Svedska, Svajcarska, itd.

tako je
    Guest
    A zasto ste ih onda htjeli unistiti ako su vam uzor , znaci da vi ustvari i zelite unistiti one koji su za vas uzor.

Ne mozete vi njima sada sipati prasinu u oci kad se zna da je i njih Jasenovac dosta progutao na najgori nacin , sad se tek iskazujete da ste bili toliki neljudi i krvolozne zvijeri koje su unistavali njihov uzor.

Mislite da ste sad slicni po sili nasilju u pokrstavanju drugi vjera , samo sto to oni rade sve iza paravana a vi to od svog zvijerstva otvoreno da bi mogli vise uzivati u tudjoj nevolji

Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2011
    Beogradske novine su već 1942 godine osvanule s naslovom: Beograd - juden frai!
    u Beogradu je preko 12.000 židova "očišćeno" jako brzo i time su se javno hvalili svojim njemačkim prijateljima. Jedan broj beogradskih židova se spasio baš preko "fašističke" Hrvatske i uspio pobjeći. Očito je da je 400 godina Turske vladavine ostavilo i te kako traga u srpskoj naciji tako da ju je teško svrstati u kulturne narode Europe.

Slične teme

1. Odgovora: 95
    Posljednji post: 26-11-2008, 14:13
  2. Etnicko ciscenje po Vasi Cubrilovicu
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-12-2003, 21:07
  3. aditiv za ciscenje karburatora?!
    By marko in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 21-11-2002, 13:59
  4. Etnicko ciscenje Punja 1991
    By Podsjetnik... in forum Politika
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 28-09-2002, 08:13

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •