Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 319

Tema: Najkvarljiviji marka i model 2003. godine

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Kako je kraj godine blizu, mislim da bismo trebali izabrati najkvarljiviju marku i model godine. Molim prijedloge.
    <br><hr>

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Moji prijedlozi su: Mercedes E-klase i Mercedes kao marka.

  3. #3
    Megane_SB
    Guest
    Ma neeeeeee.
    ADAC je tu zakon, i nema se što razgovarati

  4. #4
    166
    Guest
    ja mislim da je to VW.vidio sam X golfova i drugih folksvagena na pomocnoj traci tu u CH.

  5. #5
    Ed Hunter
    Guest
    Ja ne znam gdi si ti našel tolko tih VW-a? Da se kvare, kvare se ko i svi auti.Posebno novi. Ali baš da ih je najviše, baš i ne znam.
    Drugo, mislim da kvaliteta auta u CH i Hrvtskoj nije ista. Kod nas dolazi obično najlošiji model iz najlošije tvornice u Zanzibaru.
    Mislim da bi pobjednik, bar kaj se tiče uloženo/dobiveno, trebal biti Mercedes

  6. #6
    Cezy unlog.
    Guest
    Aero ne kaki po Benz-u.

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Sorry, moram. Kad se sjetim silnih napisa u novinama, samozapaljenja, problema... Sjećam se onog Zadranina (ćini mi se), iza kojeg sam se vozio prije ulaska u Biograd kakvih je imao samo problema s autom(bio je i u novinama, AutoBlic-u) skoro je dvaput izletio s ceste itd, da bi na ulazu u Biograd stao iza mene i zamolio da odem s njim u Euroline kao svjedok njegovih problema. Nažalost nisam imao vremena.

  8. #8
    Cezy
    Guest
    Te fore su mi do a,mom prijatelju ovo ono,onaj mi rekao da se kvare,susedu Miki je isto nesto otislo.
    Pa daj mislim ....
    E-klasa je mrak auto u svakom pogledu,mozda je cak 2004. i ubodemo.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Cezy za ove napise u novinama ne marim, ali ono što se događalo liku to je nešto nevjerojatno. Ona rupa na rupi cesta prije Biograda, lijepo sam krstario, dok prije jednog zavoja nije uleto lik sa E-klasom (E270 CDI), automatik. Kako je cesta u banani, nisam htio se zajebavat, pa sam ga pustio da me preteče. Kad se otprilike poravano sa mnom, počeo je nekako cukati, i jednostavno me nije mogao preteć. Da ja nisam zakočio lik bi završio u šleperu koji je dolazio iz suprotnog smjera. Tak smo se vozili jedno minutu, on ispred mene, a njemu je jedan kotač počeo kočiti, vjerojatno nekaj sa ESP-om, tako da su mu desni kotači završili izvan ceste, uspio ga je vratiti, no to se ponovilo. Tada je lik skrenuo desno, na jedno parkiralište uz cestu. Zaustavio se, te mi mahao, dok sam ga ja u čudu gledao u retrovizoru. Mislio sam da se lik napio. Ja sam nastavio dalje, on me je stigao, te smo se zaustavili, na ulazu u Biograd, na semaforu. On je izašao van, držeći nešto crno u lijevoj ruci. Malo sam se isprepadao, pomislio sam da ima pištolj, ko zna kaj hoće? Kako se približavao uočio sam antenu i skužio da drži mobitel, te da nema desnu ruku. Došao je do auta, ja sam spustio przor, i tak smo pričali, oko toga što se njemu dogodilo(pričao je još svašta, da mu se koji put zablokira na 2000 o/min, te da nemre ni gore ni dolje s okretajima, da mu neće prebacivat, da mu se grijanje pali bez veze, da mu se pale briasči iako za to nema potrebe...). Ko što rekoh zamolio me da mu budem svjedok, jer mu u Eurolineu ne vjeruju, tražio me adresu itd. itd. No ja sam ga odbio i dalje misleći svašta (da je neki mafiozo, pa kako sam išao na more, da će mi upast u stan i sve opljačkat). Tek sam kasnije saznao negdje u 8. mjesecu, kad je bio na telki, kad su on i još jedan lik htjeli spalit te mečke pred zgradom Euroline-a.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    E, da nemoj me krivo shvatit, ali meni je taj auto isto mrak u svakom pogledu.

  11. #11
    cuore
    Guest
    a kaj je sa kramom i ostalim talijanskim "proizvodima" koji vec desetljecima drze cvrste pozicije pri samom dnu svake moguce ljestvice,bilo da je rijec o trajnosti,pouzdanosti,kvaliteti,performansama itd.????zar nisu zato osvojili nagradu za najlosije proizvode milenija??

  12. #12
    OS PUNTO
    Guest
    Nisam ni mislio da ce cuore nesto pametno napisati.Kada bi birali najzatucaniju osobu foruma ja bi osobno glasao za tebe.

  13. #13
    cuore
    Guest
    hvala,stari.osjecaj je skoro pa obostran. )

  14. #14
    Cezy
    Guest
    E hebiga Aero,to su vec jako ozbiljne stvari,opasno po zivot.
    Neznam stvarno,ali fakt je da Merc Na mom trzistu nema problema sa kvalitetom.

    Onako jedna crna avangarde,sa onim hebenim bjelim cukicama!

  15. #15
    Hondo
    Guest
    Pošto na forumu ima kojekakvih polukretena koji non stop uletavaju sa nevjerojatno blesavim tvrdnjama o ovome ili onome, a koje ne mogu ničim potkrijepiti, predlažem sljedeće:
    Većina nas ovdje robuje nekakvim stereotipima o nepokvarljivosti Japanaca, dugovječnosti Njemaca ili kvarljivosti Talijana. Ja sam vozio i imao tri Japanca, 6 Talijana, 4 Njemca, 2 Francuza i jednog Britanca i imam neko iskustvo da procjenjujem iste. Konkretno me zanima, ima li ovdje itko ko je imao problema sa ovdje toliko podcjenjivanim Talijanskim autima? Znači novim, starim, benzincima, dizelašima, automobilima, kombijima, traktorima, avionima i sl.
    I molim samo istinite i argumentirane postove. Navalite!<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  16. #16
    ŠULE
    Guest
    E Hondo, jel možemo i o bijeloj tehnici? )

  17. #17
    Hondo
    Guest
    Ma bijelu tehniku, Berlusconija i Parmalat bolje da preskočimo.

  18. #18
    kia pride
    Guest
    Vozio sam je 5god.Prešao oko 60.000km bez kvarova. ) Onda mi se nešto pokvarilo i to me je koštalo 1500EUR. Dok je nisam prodao imao sam osjećaj da mi visi mač povrh glave.Never again Japanac ili Korea.Fiat je zakon,sitni popravci,niske cijene,tri servisa u gradu, plus ekipa na crno,orginalni i zamjenski dijelovi,auto-otpad kod nas i u Italiji.Auta su im veselo vozna a kad pogledaš na prosječan trošak u 5god.sigurno si u jeftinijoj grupi.Što se tiče pada vrijednosti i tu je neka srednja vrijednost.

  19. #19
    OS PUNTO
    Guest
    Do sada tri auta i sva tri talijana u ukupno 10 godina.Nijedan me nije nikada ostavio na cesti.Prvog sam imao kratko pa necu o njemu.Drugi mi je bio Tipo 1.4 i.e. AGT.Motor relativno slab za tu tezinu, ali zato neproblematican sto dokazuje 320 000 koliko je imao kada sam ga prodao.Jos uvijek ga vidjam da se vozi po Osijeku i jako dobro izgleda.Kupljen je sa navodnih 180 000 km.Imao sam samo sitnijih problema sa nekim elektronskim sklopovima.Od mehanickih problema nisam imao nista.Punta sam kupio novog prije tri godine i sada je preko 60 000
    km.Osim pregorenih zarulja naprijed nisam imao niti jedan jedini problem.Istina,nisam imao nikada neku slozeniju talijansku pilu pa tako da s tim nemam bas iskustva, ali kada je rijec o manjim i jeftinijim autima mislim da su izuzetno pouzdani i trajni,pogotovo benzinci.

  20. #20
    turbo-limac
    Guest
    eto ja mogu argumentirano reci da je fiat uno, koliko god katastrofalno napravljen... sasvim ok auto za novce koliko kosta... popravci su jeftini, motor neunistiv.... getriba je grozna... ali kak je vec receno... bolje to neg jeftini korejanac...

  21. #21
    zvm_
    Guest
    Vozio alfu 33 cca 5,5 godina, odnosno cca 90000 km.
    Jedini kvar u tom periodu je bila lambda sonda. Cijena nesto preko 2000 kn. To se desilo kad je auto imao preko 130,000 km.
    Ostali troskovi su se sveli na zamjenu ulja i filtera, disk plocica(samo jednom!), pakni, ulja za kocnice, auspuha(lonac, cijevi) i sl.

    Sad sam se sjetio: otisao mi je i jedan el. podizac stakla(tocnije neki plasticni kolut, ali se mora sve mijenjati). Zamjenski iz Italije je bio 200 tadasnjih DEM. Eto!

  22. #22
    skywalker
    Guest
    Moj glas ide Pugu 206. Elegije o tom autu vec su spjevane.
    Ali dobro je, velim ja, dok god se mogu procitati horror price o 206 CC i vrle mu vlasnice Nysse osjecam se sretnim (posjetitelji Monitorovog foruma, vjerujem, znaju o cemu pricam).
    Najzad, pa sto je to 19 odlazaka u servis prvih 18 mjeseci, gotovo zanemarivo...Kikiriki.Razvaljen nosac motora (1 kKm), vrata koja se sama otvaraju u voznji, riknute bobine (2k Km), injektori (2 kKm), software mijenjan 4 puta (bez ucinka), crknule vilice i auspuh (12 kKm), cvrcaka u kabini ko u djecjoj zvecki (dijekovi otpadaju ovisno o temperaturi kabine), mjenjac iz vremena Kulina bana i njegovih zaprega, motor svaki peti puta nece upaliti, vozacev sic ide naprijed-natrag dobrih pola cm (jako ugodno kad se naglo zakoci!), a ta××××rug istog podsjeca na sfusani domaci uradak golobradog polaznika UNICEF-ove obrtnicke skolice u srednjoafrickoj vuko××××ni.

  23. #23
    Girrari
    Guest
    Ja glasam za Mečavu.
    Možda ne generalno gledano ne kvare ne znam kak puno, ali za te novce... nedopustivo!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  24. #24
    šuka
    Guest
    šta se tiće mojih iskustava: Zastava 101-220000km sa istim motorom, česti su bili sitni problemi ali uz malo truda otklanjao sam ih sam,večih kvarova nije bilo; fiat tipo 1.4 i. e. prošao 150000 km, jedini dio koji je izmjenjen bila je ploča od osigurača, polovna me koštala 150 kn, oba vozila su prodana da bih kupio novo auto, na nagovor žene kupili smo corsu, sada ima 37000 i do sada je izmjenjena brtva glave, lambda sonda i letva volana, sreča da je pod garancijom, inače namjeravam je prodati jer ako se bude ovako kvarila ne znam odakle mi pare za popravak.

  25. #25
    Hondo
    Guest
    Hm, vidim da ste lijepo krenuli.
    Dajte još malo iskustava sa tim Talijanskim smečem.

Slične teme

  1. Opel Astra 1.7 TD prvi model
    By gooogooo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 24-10-2004, 15:28
  2. 40 Godina i novi model!!
    By Cezy in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 15-06-2004, 22:45
  3. Zastava priprema novi model
    By INTERCEPTOR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 02-02-2004, 05:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •