Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Solarni auto

  1. #1
    HDI
    Guest
    Znanstvenici sa univerziteta Tamagawa konstruirali su auto pogonjen solarnom energijom i s njim prešli s kraja na kraj Australije, oko 4100 km.

    Maks. brzina mu je 110 km/h, dug je 4m, a širok 1,5m i visok 1m.






    Što mislite o alternativnim pogonima, i o ideji da se vozite ekološki čisto gorivo i za 0 kuna po kilometru?

  2. #2
    HDI
    Guest


    Evo još malo slikica, i vijest sa Htneta.

    Automobil koji se kreće na solarnu energiju i vodu prešao je 4.100 kilometara s jedne na drugu stranu goleme Australije, priopćio je u subotu organizator govoreći o 'svjetskoj premijeri'



    SYDNEY - Automobil je krenuo iz Pertha, na zapadnoj obali Australije, i prešavši pustinju stigao devet dana kasnije u Sydney, na istočnoj obali.

    'Mogli smo cijeli put prevaliti u četiri dana, ali nismo htjeli riskirati. Htjeli smo pokazati da se to može učiniti', rekao je organizator Hans Tholstrup.

    Automobil koji ne zagađuje okoliš razvili su studenti Sveučilišta Tamagawa u Tokiju. Ispušta jedino vodu koju je gradonačelnik Sydneya po dolasku automobila popio.


  3. #3
    Girrari
    Guest
    Odvratno! Rađe bi vozio SDI-ja.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  4. #4
    HDI
    Guest


    Ekološki prihvatljiv automobil su razvili studenti Sveučilišta Tamagawa u Tokiju



    Tholstrup, koji se u Australiji već dvadeset godina bavi automobilima na solarnu energiju, rekao je da će se takvi automobili 'prije ili kasnije' koristiti.

  5. #5
    POLOVNJAÈA
    Guest
    HDI , ideja je 100% vec stvar sadašnjosti , ne buducnosti , samo je problem što triba godina da bi se solarna energija usavršila do te mjere da nam ne bude potrebna nafta . Svaka novotarija triba vrimena da nadje sebi primjenu u svakodnevnici , bar je uvik tako bilo .

  6. #6
    HDI
    Guest
    Ovdje cilj i nije brzina, već alternativa, jer u vrlo bliskoj budućnosti nafte i njenih derivata će biti sve manje i manje, netko je izračunao da ako se ovim tempom nastave trošiti naftne rezerve za manje od 20 godina doći će do teške krize, a problemi će nastati i prije toga (napr. cijena i dostupnost i sl).
    Zato mislim da će ovo "čudo" ubrzo postati vrlo zanimljivo svima.

  7. #7
    Girrari
    Guest
    HDI, ti izračuni su počeli 80-ih godina i tada su najavljivali otprilike ono kaj se najavljuje danas. Tada se tvrdilo da će za 20-ak godina doći do teške naftne krize zbog nestašice nafte. Prošlo je 20 godina i niš se nije desilo. Umjesto nestašice, pronađena je masa novih izvora u Sjevernom moru, Sibiru, Baltiku...

    Ja mislim da smo još nekih 100-tinjak godina ziher mirni, a za posle me boli kita jer bum ionako crkotina.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  8. #8
    Rossonero
    Guest
    Izgleda da nas u bliskoj buducnosti cekaju Mad Max scene!
    Vec vidim INTCP-a u Black Interceptoru! )



  9. #9
    HDI
    Guest
    Girrari, ja bih isto volio da si ti u pravu, i da će biti dovoljno nafte, ali auto industrija i sve industrije koje koriste naftu i njene derivate kao gorivo rastu kvadratnom brzinom, samo u Kini (a oni su praktično tek ušli u masovnu kupovinu auta)se broj novokupljenih auta progresivno povećava iz mjeseca u mjesec, a njih ima milijardu i pol, a di su još Indija i jugoistok Azije ( samo Bangladeš ima oko 140 mil.ljudi).
    Nisu Ameri bez veze išli osvojit najbogatija naftna nalazišta u svijetu.
    Oni prvenstveno žele zbrinuti svoje potrebe i imati kontrolu nad tim tržištem, a to ne sluti na dobro.
    A tu je još možda i najveći žderač nafte kemijska i petrokemijska industrija koja ekspandira možda još i brže, pogledaj samo svoj PC koliko ima plastike a sve to se proizvodi od naftnih derivata.
    Kad sve uzmeš u obzir, čeka nas vrlo zanimljivo razdoblje, i svaki pokušaj da se pronađe alternativni pogon i gorivo mislim da treba cijeniti i podržati.

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Ma neka nađu alternativne izvore za industriju, a aute neka ostave na miru.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  11. #11
    HDI
    Guest
    Da, tu istu legendarnu rečenicu izrekao je i jedan engleski lord, negdje početkom 19 stoljeća, kad mu je batler predložio da umjesto luksuzne kočije i dva prekrasna vranca koji je vuku, kupi ono "čudo" na četiri kotača koje bljuje vatru i dim.
    Lord se samo brecnuo na slugu i rekao mu da ostavi na miru njega i kočiju i vrance, a ono štropotalo neka kupi sam ako hoće.

  12. #12
    POLOVNJAÈA
    Guest
    Girrari , reka si da su 80-tih prognozirali slicnu situaciju , a ovo šta se trenutno dogadja ja bih nazvala upravo takvom situacijom , jer ono što se u Iraku dogadja nije tek tako . Moje je mišljenje da Ameri idu u osvajanje svita , a ako toga niste svjesni razmislite dobro . Nije vrag da još nema tiranina na svitu , i to gorih od Sadama , pa ih Ameri ne diraju , nego se uvatili najnaftnije zemlje da bi je OKUPIRALI . Strucnjaci govore da ce se u buducnosti ratovi voditi zbog izvora vode , ne nafte i ako sad nismo u ××××noj situaciji , ne znam kad cemo biti .
    Solarna energija nije buducnost - poavljam , jer masu ljudi u Dalmaciji grade ekološke kuce jer je ISPLATIVIJE .
    Ni ja ne bi još uvik tila ovakvo prijevozno sredstvo u svojoj garaži , ali ....

  13. #13
    bav
    Guest
    "Ja mislim da smo još nekih 100-tinjak godina ziher mirni, a za posle me boli kita jer bum ionako crkotina."

    Tipičan stav primitivca. Žalosno.

  14. #14
    HDI
    Guest

  15. #15
    600
    Guest
    Mene najviše nervira kaj su ta solarna prometala ××××no grda!

  16. #16
    HDI
    Guest

  17. #17
    600
    Guest
    Grozno!

  18. #18
    S V T
    Guest
    A Alfa je kao ljepša??? <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

  19. #19
    600
    Guest
    Ne seri!

  20. #20
    širokobriježanin
    Guest
    Dečki, ovakvi auti su već ODAVNO mogli u proizvodnju, ali ih nitko ne želi. Pa daj zamislite koliko bi pojedine države izgubile milijardi i milijardi da se nafta više ne koristi za aute, porezi, pičke strinine i tako dalje....
    Pa koliko vi potrošite godišnje na svoj auto? Više nego na jelo i piće, jel tako?

    Sami izračunajte....<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

  21. #21
    S V T
    Guest
    AUUU al smo osjetljivi!!!

    ×××× ga stari znam da istina boli al tako ti je to! <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

  22. #22
    600
    Guest
    Ajde sad učini svima uslugu i pusti vodu prijatelju!

  23. #23
    širokobriježanin
    Guest
    Neću, čuvam to samo za tebe prijatelju. <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

  24. #24
    600
    Guest

  25. #25
    HDI
    Guest
    A da su grdi, jesu, definitivno.
    Ali to je tek početak, i moraju imati što manju težinu a što veće solarne ćelije i to je teško spojivo sa estetikim.
    Svaki početak je težak, pa će sa vremenom i estetika doći na svoje, možete samo zamisliti zgražanje ljudi iz prošlih stoljeća kad su se pojavili prvi auti. Dim, vatra i gadan zaglušujući zvuk, mora da su ljudi bježali od tog čuda i zatvarali prozore, a danas se ne može uopće zamisliti život bez auta, estetika je dovedena do perfekcije.
    Uostalom, o ukusime se i ne raspravlja, zar ne!

Slične teme

  1. web auto
    By pack0575 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 25-01-2004, 16:12

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •