Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 177

Tema: Zasto Dieselasi trose manje od benzinaca

  1. #1
    ing.Suzana
    Guest
    Posto me Fresh malo isprovocirao, evo ovu temu poklanjam njemu ( i svim ostalima) da mi odgovori/e, jel se on kad upitao uopce zasto je to tako ???<br><hr>

  2. #2
    mc
    Guest
    Mogu ja probati, iako sam ekonomist?

    1. zato sto diesel u istom obujmu ima visu energetsku vrijednost
    2. zato sto najvecu efikasnost ima pri nizim okretajima
    3. zato sto se iz istog obujma diesela dobije vise smjese goriva

    Jesam li ista pogodio?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  3. #3
    Bmw Touring
    Guest
    sjedi 2 ) )

  4. #4
    Dr. Strangelove
    Guest
    ××××te prek vikenda nisam online i vratim se i imam kaj vidjet... pročito sam sve tvoje postove ing.Suzan(a).. i ne shvaćam zašto ideš đonom od početka... zar ti nebi bilo ugodnije zadržat se na nekoj uljudnoj razini, a ne cijelo vrijeme skompleksirano dokazivat svoju tehničku potkovanost... I krivo misliš da je ovo neki forum ultra stručnjaka... ovdje su ljudi raznih profesija, koje sve veže ljubav prema autima i golim tetama ... neki su profesionalci u auto svijetu, nekima je to glavni hobi, a trećoj skupini samo sporedna stvar u životu, pa se opet lijepo slažemo i egzistiramo u ovom našem virtualnom prostoru... Svaka čast na tvom iznimnom znanju..ali molim te spusti se malo na zemlju..ok?
    BTW Dobra ti je ova Slovenka na slici.. sestra? )

  5. #5
    Brock
    Guest
    Tako mlada... a već Slovenka! )

    I ja sa svojeg inženjerskog pogleda mogu samo dodat da nemam pojma o tehničkim začkoljicama motora, ali i ja volim egzistirat na ovom virtualnom prostoru, kako je to lijepo rekao kolega doktor čudnovate ljubavi... )

  6. #6
    ing.Suzana
    Guest
    mc 1. tocno ( nafta ima vecu energetsku vrijednost od benzina)
    2. nema veze s okretajima
    3. netocno - da dobije vise gorive smjese vise bi i trosio
    ovo 1. je dobro ali onaj najveci razlog cekam ?
    Dr.S.....
    pa ok je to , ali treba ljude malo nauciti da pravilno razmisljaju ili mozda ne, ne znam ni sama, kako god,
    ja kazem da je to sve subjektivno ( o tome se ne raspravlja ) a ono sto iznosim je samo objektivno
    i hvala na komplimentu, i nije mi to sestra nego ja !

  7. #7
    Velečasni Čuček
    Guest
    Dajte malo povečajte tu sliku da malo bolje vidim
    U mojim godinama mi je vid slabiji , pa ne vidim jel ta Suzana dobra ili nije??
    Ak je išla na Strojarstvo onda je sigurno dobra

  8. #8
    mc
    Guest
    Vlc. biljezim se sa stovanjem ako treba pomoci oko pricescivanja vasih sljedbenica... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  9. #9
    mc
    Guest
    Inzenjerka, mislim da nisi shvatila sto sam htio reci u 3. tocki...
    Mislim da je diesel gusci, pa se iz litre diesela pri zagrijavanju i mijesanju sa zrakom dobije vise smjese nego iz litre benzina.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  10. #10
    ing.Suzana
    Guest
    netocno mc, diesel ti radi sa siromasnom smjesom pri djelimicnom opterecenju - smjesa je kolicinski isa ali je vazan omjer - lambda - ( zasto ti sluzi ta sanda na auspuhu ? )
    uostalom to nije glavni razlog ( ali je to glavni problem GDI motora )

  11. #11
    Koshpa
    Guest
    Jel zato sto diesel motori imaju veci stupanj kompresije, gotovo dvostruko veci??
    PS student trece godine FSB Zagreb, smjer motori i vozila. ) )

  12. #12
    skywalker
    Guest
    Dr, dobar post.

    Suzana, opaka si ti igracica, vidim ja. Nema s tobom ciguli-miguli,samo cvrsto. Siguran sam da bi bila dobar razvodnik u vojsci.

  13. #13
    ing.Suzana
    Guest
    Eto vidis kako covjek jednostavno i jasno odgovori - svaka cast - a ovaj forum ti i tako nije za nas, ovdje ti rijetko tko hoce priznati da nesto znas vise od njega i da je sretan sto nesto sazna -
    A na tako jednostavno pitanje nitko nema pojma odgovoriti a svi neki autostrucnjaci
    drzi se ti Mahaleca,Lulica i sve ce biti ok, manje Ormoza, on se pravi nedodirljiv a nije bog zna sta
    sretno na ispitima - uzivaj

  14. #14
    Biciklist
    Guest

    opaka ova suzana kaj si završila ??
    zna više nego većina na ovbom forumu ukljućujući i mene !! ) <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

  15. #15
    skywalker
    Guest
    bicilist, no, no...ti pak znas kaj je to alivio, znas i koja je razlika izmedju alu i crom-molibden rama, znas sigurno i kaj su to slik gume, a cuo si i za Scott,Konu, KHS, Garry Fisher i slicne ljepote na dva kotaca.
    Cisto iz kolegijalnosti evo ti jedan :URL=http://www.ciklo-centar.hr/:link:/URL:

  16. #16
    Koshpa
    Guest
    A znaci ili si iz Hrvatske il si studirala kod nas. Uglavnom vidi se da znas znanje, a ne da trfljas bezveze.

    PS Hvala na + kritikama

  17. #17
    Girrari
    Guest
    Kakve su ovo gluposti da nema veze s okretajima???

    Ma nemoj.

    Ima itekako ××××ne veze s okretajima. Ne leži grm samo u tom zecu, ali ima veze.
    Nije isto jel ti max. moment položen na 2500 okretaja ili na 5500, pa ga moraš vrtit ko konj. A što ga više vrti, više i troši, to je čista matematika.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  18. #18
    ing.Suzana
    Guest
    Ima ali neznatno, a i Diesli bi se htjeli vrtjeti na 5500 okr/min, ali ...
    Ajde Girrari nastavi ali ne mogu zbog ...

  19. #19
    Cezy
    Guest
    Benzov 2,2 atnosferski diesel,vrti bez beda preko petarde.

  20. #20
    Mario Haas
    Guest
    Diesel ima veci stupanj iskoristivosti. Rekao je moj stari. Za ostale detalje idem ga pitat pa se javim.



    Inace Suzana, meni a i ostalima ovdje bilo bi puno draze kada bi svoje znanje pustala diskretnije i malo po malo. Ovako nam ubijes volju za igrom.
    Ko da igraju Real Madrid i Dinamo Zagreb. Pa nemre to sam tak?!

    )

  21. #21
    ing.Suzana
    Guest
    i opet ne trosi kao benzinac a Girrari?
    A da vrti se , ali mu nestaje daha, a zasto ne do 6-7000?

  22. #22
    Cezy
    Guest
    I to ce doci u buducnosti! Iako nije potrebno jel cupaju iz podruma.

    Sa druge strane hu kerz,glavno da idu kak se spada. )

  23. #23
    ing.Suzana
    Guest
    pa odgovorio vam je kolega Koshpa i mc na brou 1. - ova diskusija je zavrsena, a i tocno ti je stari odgovorio, veci stupanj iskoristivosti zbog veceg stupnja kompresije !
    Citaj sve po redu !

  24. #24
    ing.Suzana
    Guest
    Nece nikada,(ja jos uvijek cekam zasto ? )
    a ovo stoji , glavno da idu ko ludi i da ce biti sve vise zastupljeni na trzistu, dok jadnim benzincima ( nemam ja nista protiv njih, oni su strava i uvijek ce ostati) slijedi sudbina motocikala, postati ce samo gust u voznji - ali neka to se i trazi !!!

  25. #25
    Bodoo
    Guest
    Naravno da ima veze s okretajima jer kad nebi imalo razlika u potrosnji bi bila ZNATNO,a ne NEZNATNO manja!!!
    Dizelasi imaju veci stupanj iskoristivosti i iz tog razloga stvaraju manje gubitaka tocno je da je to temeljni razlog i nije bas da ljudi s ovog foruma nemaju dume. Kao sto je dr.Strangelove dobro rekao spusti se malo na zemlju,jer ipak na ovom forumu su ljudi koje povezuje ljubav prema autima.
    Usput receno,inzinjerko,pozdrav sa susjednog FAXA(onog koji ima E-zgradu pivnicu Medvedgrad,ako znas koji je to)<br><hr>

Slične teme

  1. Zasto svi vi
    By LaNciA in forum Auto servisi
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 10-03-2004, 08:17
  2. Hinet - manje od 1 kb/s !!!
    By bespo in forum Hardware
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-09-2002, 23:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •