Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 102

Tema: Turbo punjač

  1. #51
    turbo-limac
    Guest
    nego kad smo kod materijala...

    jel znas gdje se u HR ili okolici moze covijek obratiti za slijedece:

    celicne cijevi, besavne, 4130...
    aluminijske profile, cijevi, pune profile i slicno, u legurama visoke cvrstoce... (serija 2xxx, 7xxx, 6xxx)

  2. #52
    Mehanicar
    Guest
    jesi gledao u DIV , Strojopromet, TetrisCommerce,Lacus,Topex, Feroimpexu,
    ako imas sta konkretno javi mi pa ce mi mama pogledati ( ona ti radi u ĐĐ specijalnim vozilima ) , pa zna gdje i sta ima !

  3. #53
    Girrari
    Guest
    Sad ću grunut bezveze, ali bešavne cijevi bi trebali imati ovi kaj se bave plinom. E sad ne znam za kaj ti treba, pa zato gruvam.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  4. #54
    turbo-limac
    Guest
    ajme, strojopromet.... zaboli me glava kad ih se sjetim... budem malo pronjuskao okolo... trenutno mi treba neki fini jaki aluminij za izradu "tanjura" za bremze (nosaca diska...) Ne vjerujem lokalnim majstorima, pa barem nek je materijal dobar..
    takodjer.... ima li netko kod nas da savija cijevi, ali ne na trn vec kak spada (ameri to zovu mandrel bending..)

  5. #55
    Koshpa
    Guest
    Hvala "Mehanicaru" i "TLu" na prenesenom znanju.
    PS Jeste vi sa strojarstva ili ipak samouki majstori?

  6. #56
    Mehanicar
    Guest
    Ma znam DIV ti je jos najbolji od njih i ima "najvecu" ponudu, ma problemi su s tim materijalima uzas ( nitko nista ne kuzi i problemi su s tim trgovcima ajoj - a mos mislit kako ti je kad narucujes 80 tona materijala - show )
    A ovo savijanje budem pogledao s mojim tehnolozima na faxu pa ti javim gdje sta ima i kako !

  7. #57
    Mehanicar
    Guest
    Pa sta ti nije mandrel-trn, ne kuzim na kakvu tehnologiju mislis,
    A ovo se da srediti ima frendova koji imaju to po firmama i rade ok ( imaju svu tehnologiju sto trebas - od lasera,presa,zavarivanja-sve to mas u onom "propalom" Duri Dakovicu )

  8. #58
    Koshpa
    Guest
    Mozda sam vec dosadan ali..
    PS Jeste vi sa strojarstva Zg ili ipak samouki majstori?

  9. #59
    Mehanicar
    Guest
    Jos nedovrseni strojar, jos malo godinu dana , a ti Koshpa - zasto te to zanima ?

  10. #60
    Koshpa
    Guest
    Ja sam tek na trecoj... <br><hr>

  11. #61
    Mehanicar
    Guest
    MA ja sam se prebacio s 3. godine na TVZ, ne mogu to razvlacenje vise slusati(a i novi program od ove godine), ima tako beskorisnih kolegija uzas, a ono konkretno vozila i motori su ti 7,8,9 semestar i to je premalo !
    Jesi gledao da ce sada raditi na onom Formula student projektu - jesi zainteresiran za to ?

  12. #62
    Mario Haas
    Guest
    DIV? Debeljak Industrija Vijaka?

  13. #63
    turbo-limac
    Guest
    TL je samouki majstor, prljavih noktiju, koji se hvata kutije alata cim vidi neki auto....

  14. #64
    S16_
    Guest
    turbo-limac, turbo bi radija na standardnom ili mrvicu manjem pritisku od standardnog. Šta se tiče kompresije, znan za to pa san mu mislija stavit 1.2 ili 1.4 glavu. Generalnu mu ne bi radija iako je preša 150000km, jer je od prijašnjeg (prvog) vlasnika penzionerski vožen, tako da je motor zapravo još odličan. Novi motor (gtt) ne bi uzima iz prostog razloga što je ipak prejak, pretežak, i još jednom prejak za ovu getribu. A tija bi imat ovu getribu jer je odlična. Ako stavin turbo, u prve dvi brzine me nitko nema... )

  15. #65
    S16_
    Guest
    Da se bolje izrazin: motor je presnažan za karoseriju, pretežak za karoseriju (triba bi kupovat puste štange), a njegovom ugradnjom bi mora minjat i getribu. I to sve bi me skuplje došlo od samo ugradnje turba.

  16. #66
    Bmw Touring
    Guest
    TL je samouki majstor, prljavih noktiju, koji se hvata kutije alata cim vidi neki auto....




    ...Svaka cast turbo-limach

  17. #67
    turbo-limac
    Guest
    S16, ako mu stavis turbo s 1.4, neces imat nikakav tlak u 1 i 2 jer je turbo prevelik za 1.1 motor... osim toga moras nabavit:

    1. fergazer od 1.4 turba
    2. Regulator tlaka benzina
    3. pumpu za gorivo
    4. elektroniku paljenja...
    5. ispusnu granu, cijev auspuha poslije turba..
    6. ostatak auspuha..
    7. intercooler
    8. kuplung
    9. dihtung glave

    mislim da u getribama nema neke razlike sto se snage tice, 1.1 je vjerojatno znatno kraća...
    mislim da kompresiju nes smanjit stavljanjem druge glave...

    cuj, najisplativije ti je kupiti cijeli GTT....
    druga po isplativosti mogucnost je da kupis cijeli motor i to ugradis...

    ove mooodifikacije na 1.1 motoru nisu sretno rjesenje... ponavljam turbo je prevelik a moras imati puuuuno drugih modifikacija....

    a gtt motor nije bas tak skup....

  18. #68
    Mario Haas
    Guest
    Gledajte kako Imperator uništava nevine mlade živote......


  19. #69
    Koshpa
    Guest
    Za Mehanicara
    Ja sam na Motorima i vozilima, al jos cekam da dodju konkretni kolegiji u iducem semestru.

    A sto se tice Formule, mislim da cu se prijavit za to, cini mi se zanimljivo!

    TI?

  20. #70
    Mehanicar
    Guest
    Ja sam se prijavio , pa cekam sta ce Mahalec reci !

  21. #71
    Mehanicar
    Guest
    M Hass, da DIV, Debeljak radi sa svim zivim a tvornicu u Kninu je kupio i radi ok ! ( ima svega )

  22. #72
    Mehanicar
    Guest
    TL, nisi mi odgovorio na kakvu tehnologiju mislis (mandrel bending je savijanje cijevi s trnom radi ostvarenja konstantnog poprecnog presjeka - ima ti to svaki izradjivac auspuha - ili bi trebao imati )

  23. #73
    turbo-limac
    Guest
    a, ovak, kad pigaju cijevi na trn onda unutrasnja strana "zavoja" dobije nabore... tak da je presjek prilicno shit...

    mislim na ovo:
    http://www.vansantent.com/definitions.htm


  24. #74
    turbo-limac
    Guest
    kao sto vidis tehnologija je slicna onoj na rucninim alatima za savijanje bakrenih cijevi za klime....

  25. #75
    Mehanicar
    Guest
    Da, pa bio sam to jucer pogledao, pa bitan je promjer cijevi i radijus na koji savijas
    Ima mi frend tu masinu i radi ok, ne piga se nista unutra,
    a koliki promjeri cjevi ti trebaju

Slične teme

  1. R5 GT Turbo
    By Mlen in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 21-05-2003, 12:31
  2. Turbo punjač
    By Helix_206 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 14-09-2002, 22:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •