Stranica 4 od 20 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 491

Tema: Čip-tuning

  1. #76
    Vucibatina
    Guest


    joooj opet ja, izvini Girrera.....



    ) )

  2. #77
    Senna forever
    Guest
    Anti Buljite, jednostavno svaka čast!
    bilo je i vrijeme da netko pošteno popljuje tog "Ćorka". Jednostavno mi je dosta njegovog prepisivanja iz drugih auto-revija.
    Pozdrav i drš se (za×××× ×××××× poput ovoga isusa, krista i sl. to ti je sve ista ××××××, vjerovatno onaj koji mu je i slijepo vjerovao, pa mu je sad žao što je pred svima posto, odnosno osto, što je i bio - adolescentni kreten

  3. #78
    Matija
    Guest
    Onaj što te šalje u citiram: "pizdu matarinu" vjerojatno je seljačina koja nezna niti opsovat a u onom Bullitu vidi nekoga gurua, ne brini zbog njega iza toliko prostota sigurno se krije neka adolescentna i retardirana faca, inače ja znam tvoj pravi nadimak i mogu ti reči da pod njim, među jedinima pišeš nešto zanimljivo i poučno, te samo nastavi dalje, a ovakve ko onoga Isusa, Krista, Girarry (možda sin od Vesne Girardi Jurkić..hehe)..itd ne fermaj niti pet posto, jer su skužili da su pred svima ispali kreteni i sad im je krivo.

  4. #79
    Nepristrani
    Guest
    Čovjek koji u svojem predstavljanju zaziva Isusa krista, treba potražiti lječničku pomoć..ako ne zato a ono zbog silnih izljeva svoje bolesti koje je napisao.

    AntiBuljite, molim te izaberi neki novi nadimak i počni odgovarati na sva tehnička pitanja na forumu koja budeš stigao, jer vidim daje konačno došao netko tko se kuži a ne mulja pritom kao onaj IzBuljeni.
    Tek toliko i hvala.

  5. #80
    AntiBuljit
    Guest
    ...Što reć nego hvala i ovima koji me kude i ovima koji me hvale. Prvima s toga što svatko ima pravo na mišljenje i zato što mi je drago da me kude oni koji dobrovoljno žele da od njih prave ××××××, a ostalima hvala od srca. Što vas god zanima pitajte. Naravno da neznam sve, ali što neznam ja uvijek je tu Buljit....hahahahahaha ) )

  6. #81
    Calibra Zender
    Guest
    "Nadam se da necu raditi u subotu kad je susret na Micevcu,pa da probate djir sa dieselkom karavan. "


    Više je nego jasno da Alfa××× koristi nick Jozzo jer je jedini na ovom forumu koji ima 156 Sportwagon sa ugrađenim chipom! Dakle, ××××no je to kad se koristi više nickova pa se više ne zna što je pod kojim rečeno! A i tamo gdje si meni srao (u jednom od foruma) bolje bi bilo da si koristio svoj nick jer je ovakav nivo komunikacije u najmanju ruku smiješan!

    Anonimusi OD××××TE s ovog foruma! Izgleda da se ponavlja stari recept: s originalnim nickom fini, a pod anonimus psovke i svakakva ××××××! E jeste papci svi redom koji to radite!

  7. #82
    AntiBuljit
    Guest
    Zender...pozdrav....samo jedno pitanje tek toliko da znam kako tu stvari stoje...jer i ti bezuvjetno vjeruješ Metku ili možda i sam nešto razumiješ, popravljaš, voziš, čitaš...znaš?

    tek tak me zanima, ako smogneš vremena pa napiši

  8. #83
    Calibra Zender
    Guest
    Moj stav je jasan, Chip tuning u pravilu povećava potrošnju (bez iznimke kod benzinca) i smanjuje vijek trajanja motora. To su činjenice koje svatko može pokupiti u nizu izvora samo pod uvjetom da ga interesira. A ljudi su naivni i progutat će svašta što im se kaže, čak i to da su krugove u žitu napravili svemirci. Mada ih nikad nisu niti vidjeli.

    Osim toga jedan chip je vrlo jeftin u zakonu velikih brojeva, a da ispunjava sve ovdje rečeno već bi ga odavno sami proizvođači ubacivali u sve aute koje proizvode. Ista stvar ko i s kvazi uređajima ili aditivima koji smanjuju potrošnju.

    Ipak tu postoji i druga strana medalje koju neki jednostavno ne žele vidjeti.

    A Bullitove postove ću rado pročitati bez obzira šta se moji stavovi kose s njegovim jer ipak ostaje činjenica da do sada nije mlatio praznu slamu. Bar ne pretjerano.


    Hey Bullite, zašto tvornica više ne priznaje garanciju na novom autu ako je promijenjen chip? Pa ipak su ti chipovi Bogom dani!

  9. #84
    Jozzo
    Guest
    Dragi moj Calibra, ja sigurno nisam Alfa ×××, jer je nemam Alfu Sportwagon, a ti da citas moje postove, znao bi o cemu pricam. Rekao sam da vozim vec drugu Octaviu TDI, prva je bila limuzina, a ova je sad karavan. I za nju sam rekao da cete ju probati ako ne budem radio u tu subotu. (I trosi manje, a vi ne vjerujte).

  10. #85
    bullit
    Guest
    Vidim da se rasprava razbuktala... Uopce se necu zamarati sa opravdavanjem onoga sto non-stop pricam.
    Samo dva primjera:Calibra, jesi zadovoljan kako ti auto koci? Ne bi mogao bolje?Calibra je (Turbo, da ne bude zabune), auto sa najlosijim kocnicama koji sam ikada vozio. Hoces mi reci da se to ne moze bolje napraviti, ili mozda veliki inzenjeri u Opelu to NE ZELE napraviti bolje, da malo usparaju na troskovima? I onda mi recite da je sve idealno na serijskim autima.
    Drugo, chipovi, naravno da sam chip ne kosta puno. Kosta razvitak softwarea,a ne chip.Na 206 S16, Peugeot je vec napravio nekoliko svojih updatea sto se tice elektronike, a jos uvijek ne mogu rijesiti problem ocajnog primanja gasa na niskoj turazi. Mozda nije istina to sto pricam? Pa Peugeot je velika firma sa puno iskustva i jos vise inzenjera, pa kad su tak pametni, zasto to ne rijese? Modu tako do jutra nabrajati primjere,ali ocito da se drzite da je sve idealno na vasim autekima. Ocito nista bas zahtjevni po tim pitanjima kad se zadovoljavate kompromisima. No, nemam nista protiv. Uvijek mozete birati izmedju boljeg i losijeg, sve ovisi o kutu gledanja.

  11. #86
    prodrive
    Guest
    Bullit, svaka cast. Jedini imas argumente za to sto pricas.Djecica s Calibrama misle da su uhvatili boga za bradu kad voze nesto s Opelovim znakom na nosu,a glavna fora im je hrackat po nekome ko ocito zna malo vise od njih.

  12. #87
    VR6
    Guest
    Cip tuning povecava snagu i okretni momenat, a ako je vise snage mozda i povecava potrosnju, ali to nije obavezno, TDI sa 110 trosi manje od onog sa 90 KS. Inace, ciptuningom se mozda povecava i emisija stetnih plinova. A o Calibri, nije probao nista bolje, pa zivi u oblacima. Opel Calibra je stvarno fin auto, a i imaju dobre motore, medju najboljim. Ne znam za performanse, ali znam da su izdrzljivi, jel ima najvise GTI-a i GSI-a sa vrlo dobrim motorima, znaci da su izdrzljivi. Lim im nevalja, i poznato je da hrdjaju, sto im je najveca mana. Opel Kaddet je po kvaliteti prakticno kao i Golf 2, ali hrdja puno, pa po tome nije ok, dok je ostalo slicno. Mislim, Calibra voli pametovati i slicno i stvari koje nije nikada probao, ali makar bile i netacne on se drzi svog, pa kad mu to neuspije da odrzi, kad nema argumenata, onda pocne vrijedjati i slicno. Nemoj se cuditi ako otvori temu Bullit totalni idiot.

  13. #88
    speedo
    Guest
    Vidim da ste se polarizirali u raspravi. Je ne znam bas puno o tome, ali cini mi se da ima nesto u tome sto i kako prica bullit.

  14. #89
    alfa099
    Guest
    Vidim da me tu neki prozivaju za nešto što nisam kriv!
    1. Moj nick je alfa×××, i ne koristim se niti jednim drugim jer mi je dosta anonimusa koji pod čudnim nickovima pljuju sve i sva.
    2. Imam dvije alfe, 145 i 156, obje s chipovima. Zašto? Moja stvar!
    3. Imam 35 godina, i ne da mi se prepucavat s prištavim klincima koji mažnjavaju tatine auteke.
    A za chipove pitajte bullita, on je ovlašteni zastupnik, čovjek zna kaj priča...

  15. #90
    Calibra Zender
    Guest
    Hey Bullite, zašto tvornica više ne priznaje garanciju na novom autu ako je promijenjen chip? Pa ipak su ti chipovi Bogom dani!

  16. #91
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa×××
    Imaš isprike zbog očito promašenog napada, no hard feelings!

    Prodrive
    Šta ti voziš? Reci molim te da vidim "koliko si ti brade" ulovio!

    VR6
    Gdje ti u mojem postu na vrhu vidiš vrijeđanje? Mesaru, ti očito čitaš i ono što ne piše!
    Inače tdi sa 110 konja se mnogo lakše nosi s težinom Golfa nego dizel s 90 konja i moguće je da uistiunu troši manje. A šta se tiče pametovanja, oprao sam te u svim temama u kojima si probao polemizirati. Sjeti se, prolistaj stare forume na kojima si potučen do nogu. A i dalje ću nastaviti argumentima pobijati tvoje bedastoće Mesaru!

  17. #92
    alfa099
    Guest
    Ma kak da se ljutim na tebe, Calibra? Mi smo si sve rekli kaj smo imali, sad kao da smo se primirili.
    I mene zanima tko je taj Jozzzo. To ti je problem s raznim anonimusima koji se pojave tu i tamo, pljuju i bježe. Pa poslije pričaju "nisam ja". A zanima me i tko jr AntiBuljit. Kaj vozi, koliko godina ima, za koji list piše...
    Čovjek se očito "kuži"...

  18. #93
    Calibra Zender
    Guest
    Sad ću vjerojatno opet napasti krivog čovjeka, ali koliko se sjećam samo je jedan automobilistički novinar bio na ovom forumu. Jedino se Gjuro deklarirao takvim. Opet vjerojatno pucanj u prazno i opet ću biti dužan isprike Gjuri. Ali to je sve tako jer kreteni mijenjaju nickove i sudjeluju sa jednim nickom u jednoj, a drugim nickom u drugoj raspravi. Nije mi jasno kako webmaster nije u stanju provjeriti tko se s koliko nicka logira, barem ove registrirane. Pa nek izbace iz upotrebe neregistrirane, neka samo propuštaju registrirane u konverzaciju, a onaj tko nije registriran neka može samo čitati bez mogućnosti pisanja. I tada bi bilo vrlo jednostavno provjeriti tko koristi koliko registriranih nickova i jednostavno ih brisati! Pa na svakom ozbiljnijem forumu je takva praksa.

  19. #94
    bullit
    Guest
    Vidim da Calibra ponavlja pitanje garancije...Eh, proizvodjaci su kod nas ukidali garanciju i ako ste ugradili K&N filter za zrak umjesto obicnog papirnatog.To sto je taj filter prva ugradnja u recimo Aston Martin, TVR, Rolls Royce, TWR islicne aute, to nikog ne zanima, ali Opel tj. Rudman ili VW tj. Zubak su se primali za glavu ako su vidli nesto takvo u autu. Naravno da im to nije u interesu,jer oni nece prodavati svoje,i zato ××××. Ista stvar i recimo s kocnicama. Stav neki Brembo (pravi, ne onaj iz Auto Krese) i isto ces izgubit garanciju. Pa kako onda nece ukinut garanciju ako kemijas nesto po elektronici? Pa to je za njih spansko selo, kao i za mnoge ovdje izgleda.

  20. #95
    Mazda
    Guest
    Reci mi "bullit" kak sa može složiti 323 F ditd 100ks (pomoču ČIPA)?.

  21. #96
    bullit
    Guest
    Mazda, nisam imao jos nijednog DITD-a. Trebalo bi vidjeti kakvu elektroniku ima, i sta se da napraviti. Japanci znaju zeznut stvar po tom pitanju. Javi mi se na goc355@yahoo.co.uk

  22. #97
    Jozzo
    Guest
    Alfa ×××, ako procitas moje postove, vidjet ces da sam se predstavio ko sam, gdje radim i sta vozim. Nikoga nisam ispljuvao, i nisam balavac. Mene napadaju, zato jer sam rekao da vozim vec drugu Octaviu TDi, sa drugim chipovima, i da auto ide odlicno, i ono sto je svima trn u oku, a posebno Calibri i Antijozzi, da mi auto manje trosi. Toliko od mene, cini mi se da tu nema bas puno ljudi s kojima se da konstruktivno raspravljati, nazalost, sve neki pristavci koji tek sanjaju vozacku, ili ju imaju, ali aute mogu samo gledati.

  23. #98
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit
    Ona gore teorija štednje je svima poznata tako da ćemo je ostaviti po strani. A opet je kontra argumenat zakon velikih brojeva jer i u krajnjoj štednji će se chipovi i software isplatiti.
    Ali ovo posljednje je apsurd! Jedno je filter zraka ili kočnice koje nimalo ne diraju u parametre rada motora. Pa elektronika upravlja kompletnim radom motora dok kočnice ipak samo koče, a filter propušta više ili manje zraka. Tako da ovo banaliziranje ovdje nikako ne može biti razlog gubitka garancije. Tu je ipak malo kompliciranija situacija od propusnijeg filtera, većih diskova... Osim toga za veću snagu potrebni su i izdržljiviji materijali korišteni za izradu dijelova motora koji će imati jednaku trajnost kao i prije tuninga.

    Jozzo
    Čuj niti slova ti nisam posvetio sve dok mi nisi počeo srati. Ne intresiraš me niti ti niti tvoja jadna Čehinja kojoj niti sto chipova ne pomaže. Uživaj u jeftinijoj varijanti VW-a! Daleko si ti od trna u oku. I ti i tvoja rekorderka štednje! Moji postovi govore općenito o chip tuningu, a tek sada ti eto materijala da si malo olakšaš dušu na forumu!

  24. #99
    alfa099
    Guest
    Ej Jozzo! Sorry! Nije to išlo tebe.Pitanje je bilo općenito, tko se krije pod raznim novim nickovima. zanima me taj AntiBuljit...
    Kaj je i tebi Goc slagao pilu?

  25. #100
    Mazda
    Guest
    "bullit", nekaj mi šteka E-mail. Nemam pojima kaj se dešava, pa ti za sada ne mogu poslati ga.

Slične teme

  1. tuning
    By brzi in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 31-03-2015, 12:05
  2. tuning
    By crna 147-ica in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 29-08-2002, 12:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •