Stranica 12 od 20 PrvaPrva ... 21011121314 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 276 do 300 od 491

Tema: Čip-tuning

  1. #276
    CLIO SPORT
    Guest
    NELE: nemoj molim te prodavat spiku tu.....rijec je o oldsmobileu intrigua, jel tako??? ako je...daj mi reci kakve si ti to aute ostvljao na semaforima???? pa taj intrigua je automatik i ima...koliko, 3 ili 4 brzine i do stotke oko 10-11sec, jel???? gle....ako tvoj ima 215 konja onda probaj ostavit neki auto tezine cca 1500kg sa 150 konja!!! a da ne govorim o malim jurilicama cca 1200 kg sa 120 konja!!!! amer nemre biti sportski auto....a to da je u klasi BMW 5 slazem se...ali samo po dimenzijama (mogao bi se prije hvaliti da je u klasi sedmice)..........gle...nemam nista protiv tog auta ali nemozes reci da ostavljas aute na semaforima....

  2. #277
    alfist_zg
    Guest
    u ××××te..ima cak i 4 (slovima : cetiri) diska...vis ti to...

  3. #278
    bullit
    Guest
    Jeste bili na Street race-u jucer? Niste naravno, iz razno raznih razloga, tehnicki, pa niste stigli bla,bla i sl. Pa kad vidite rezultate (Yugo, R5GTT, Kadett C i sl), onda recite da se ne isplati tuning na autima. Stvarno ste moroni.Onda si svi kupite Evo 7 pa cete biti najbrzi.

  4. #279
    Jam on it
    Guest
    Di je taj s BMW peticom bio jučer? Papčino jadna, da si došao na Zmajevu pistu, naprali bi te auti u svim klasama! A to je cilj tunninga! Bilo je i takvih krampova ko što je tvoj BMWjac, bilo ih je i po grabama! Ak nešto ne voliš, otvori si forumčić o hemoroidima nakon vožne u BMW-u! A pusti se tunninga!
    Stvarno ste papci, tu kenjate a tamo 5 tisuća ljudi brije na tunning! Sepra, svaka čast kaj si došao! Ostali - žuti karton!

  5. #280
    mara
    Guest
    to znaci ako auto ima 200ks i ako ga se tvornicki prigusi 8-12%,mozes dobiti minimum 20 ks.ja jesam za tuning ali ne samo CHIPOM vec i drugim pomagalima.recimo kako to radi BRABUS,ALPINA....ne dodaju oni samo chip.
    koliko se maks. moze dobiti chip tuningom?jel mozes proci na eko testu kad nabrijes auto?
    sto su to sportski selen blokovi,tj cemu sluze?

  6. #281
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit
    I da nekaj razjasnimo. Ti se ne baviš nikakvim tuningom. Ti "prčakš" po elektronici i to je sve. A ja ću rađe tih tvojih 15-tak posto snage dobiti spuljom, svijećicama i filterom, a kopjuter ću pustiti na miru. Normalno, o benzincu pričam.
    Tuning je nešto drugo, a ne mijenjanje čipa, ali ti to sigurno jako dobro znaš i toga si svjestan.

    I BTW, šta ste se ti u Jam napalili? Šta ste počeli vrijeđati?

  7. #282
    Calibra Zender
    Guest
    Mara
    Može on dići recimo Golfa s 90 na 130 KS isto ko i tvornica. Samo kaj u tvornici ne rade krelci (ne kažem da je Bullit krelac) nego ljudi koji više kuže pa i vide kaj će riknuti prije na autu pa zbog osjetnog povećanja snage rade i druge preinake na motoru koje očito nisu potrebne kod ovakvih mizernih povećanja o kojima ovdje pričamo.

  8. #283
    bullit
    Guest
    Calibra, prvo, nemoj pricati kaj ja mogu napraviti na nekom autu, je ti to ne znas. Pola auta na street raceu su bili kod mene, ili sam nabavljao dijelove za njih (a to nisu chipovi,samo kaj ti to ne znas, ali onda suti i ne kenjaj po drugima).
    Drugo, samo mi ti nemoj pricati nestoo autima, jer takvi "entuzijasti" kao sto ti tvrdis za sebe,a koji nisu nikad bili na Grobniku (ne mogu vjerovati)stvarno nemaju pravo glasa u bilo kakvoj raspravi o sarafljenju i slaganju auta.
    Trece,fascinantno je da uvijek kad je neko takvo druzenje, ti izmislis neki razlog da se ne pojavis, a Jam i ja smo te bas trazili i imali internu okladu hoces se ili neces pojaviti kao i obicno.Uvijek si prvi kad nekog treba pljuvati, ali kad treba doci i pokazati se,i dokazat sta znas, onda sipak. Zato bolje suti, i impresioniraj svojim "znanjem" one koje mozes, a takvih je svakim danom sve manje na ovom forumu.

  9. #284
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit
    Šta si skočio ko da sam te nožem ubo? Šta ti je čovječe, ne znaš kritike malo podnijet? Jesi se fino raspištoljio.
    Istina je da ne znam dokle ideš s tuniranjem, ali se pozivam na onih tvojih 10, 15% oko kojih se vodio rat. Ostalo nisi spominjao, a samo chip nije nikakav tuning. Nisi rekao da li si ili da li uopće radiš nešto i na motoru? Nekakav "ozbiljniji" tuning.
    A bilo bi i pametnije da ne skačeš ko majmun na svaku rečenicu nego da suvislo odgovaraš. OK?
    Nadalje, nemam pojma šta si ti loviš za Grobnik? Pa to je jedna velika zasotala rupčaga na kojoj se ne održavaju nikakve hvale vrijedne utrke. Čak niti GP motocikala za svjetsko prvenstvo. A da ja odlazim na Grobnik kuriti gume samo da kasnije mogu reći da sam tamo bio- HVALA NE!
    A ti ako šarafiš po autima više nego ostali ovdje nisi nikakav role model kojeg ćemo na tron dizati. Imaju i ostali pravo na svoje mišljenje. Pa čak i o tvom svemogućem chip tunningu!

    A ovo što kažeš da se ne pojavljujem donekle stoji. Barem tako ispada. Do Mićevca nisam mogao niti teoretski doći, a za Street race sam za××××. Ne misliš valjda da se skrivam? Pa i auto sam pokazao na netu pa me svatko prepozna bez frke.
    A da, pa bio sam i u Varaždinu na trkama motora. Bio si i ti. Auto sam ostavio odmah do ograde, reko možda ćeš ga vidjet. Ali ništa.

  10. #285
    bullit
    Guest
    Gle Calibra, ja nema s tobom kaj raspravljati, to sam vec dokazao kad si ipak jednom (zacudo) ostao bez teksta na ovoj istoj temi jer vise nisi imao argumente.
    A to jel se ja bavim tuningom ili ne sigurno ne mozes ti znati kad si totalno van svih dogadjanja vezano uz aute, no da si se pojavio u Gorici na streetraceu, vidio bi sve i bilo bi ti jasno.
    A posto ti uzimas za pravo srat po drugima koje ne poznas i ne znas nista o njima i cime se bave, e onda mogu i ja skocit kad me jedan analfabeta na tom podrucju prozove i tvrdi da je nesto radim ili ne radim.

  11. #286
    Jozzo
    Guest
    Calibra je konj, to svi znamo (osim toga, jedini ima post o svojoj gluposti), a svaki dan se sve više zakopava u vlastiti drek. Lijepo mu objasniš neke stvari, on opet dere svoju kozu. Ali da bar ima minimum pristojnosti, ne, mora pokazati da je seljak sa kompleksom manje vrijednosti, mali ptić, velki krič. A argumenti, nula bodova. Pljuje po svima, Ubuduće, nemojte uopće raspravljati s takvim likom iz kojeg izvire glupost, neobrazovanost i nekultura i šovinizam.Sramota.

  12. #287
    alfa099
    Guest
    Calibra, daj molim te, nemoj se više u govna zakopavati! Odi van na cestu, profuraj se malo, ispuši se pa se vrati!
    Baš bih volio vidjeti kako ćeš ti s filterom i spuljom dobiti istu snagu ko s čipom! Kad bi bilo takvih filtera i spulja, prodavali bi se ko alva! A čip je nekaj drugo! Zato te molim da se ne petljaš u nešto kaj ne razumiješ...
    Drži se spojlera!
    Mara, jel znaš kaj su selen blokovi? Ak znaš onda ćeš shvatit i kaj su sportski selen blokovi! Ak ne znaš, džabe priča...

  13. #288
    alfist:_zg
    Guest
    PITANJE ZA BULLITA :

    nije bas čip tuning, ali je blizu i vjerujem da ces mi malo pojasniti.
    Ovako, vidio sam da si napisao da tvoj renault 5 GT turbo druka 1.2 bara umjesto 0.7 serijskih.
    mene zanima, posto mi je jedan mehanicar rekao jos kad sam imao alfu 164 turbo da mi moze podesiti da se turbina pali na 2000 okretaja umjesto na 3000. E , sad, zanima me prvo , sta to konkretno znaci kad se recimo podesi da se turbina ranije pali i kojeg tocno ima efekta na ubrzanju i potrosnji ( i kako se to uopce radi ako je moguce).
    i drugo, zanima me , kako se napravi da turbo puse vise bara kao sto je recimo kod tvoje petice slucaj.i kako se i to odrazava na ubrzanje i potrosnju.

  14. #289
    bullit
    Guest
    Alfist, i jedno i drugo je jednostavno za napraviti.
    Kod nekih auta turbo se kontrolira mehanicki, kod nekih elektronski. Ako je elektronski, onda ide preko drugog chipa. Ako je mehanicki, turbo se dize uz pomoc ventila koji se zove bleed valve. (Ako znas engleski, bit ce ti jasno). Ukratko, taj ventil se stvalja na vakuum uz pomoc kojeg motor tj. elektronika zna kolko turbo puni. Ako je recimo isprogramiran ili narihtan na 0.7 bara, ti kroz taj ventil pustis 0.5 bara da ide u atmosferu, pa motor ili elekttronika misli da turbo ne druka dovoljno i pusta ga da dize pritisak dok ne postigne svojih predvidjenih 0.7 bara, sto u biti znaci da efektivno u motor ide 1.2 Jasno?
    A sto se tice drugog pitanja, to se isto radi na ventilu, ali onom koji ima svaki turbo auto,tzv. waste-gate. Imas polugicu sa navojem,koja je povezana sa membranom, koja opet kad se postigne odredjeni pritisak pocinje polako ispustati pritisak van (inace bi svaki turbo motor se morao razletiti, jer sto se vise vrti, vise i turbo druka unutra, i BUUUM). Ovisno koliko je ta stangica pritegnuta ili otpustena, moze se regulirati i kad turbo pocinje hvatati.
    Sto se dobiva? Pa eto, racunaj, ako R5GTT sa 0.7 bara razvija 120 ks, sa 1.2 bi trebao imati oko 150-155 ks. Naravno,adekvatno tome mora se brinuti i da ima dovoljno benzina (jer sam upuhani zrak nis ne znaci, a moze biti jako opasan zbog povecane temperature), ali to cak i tvornica predvidja za normalno, tako da sa serijskim dizama se turbo moze dignuti do tog pritiska. Za svaki slucaj, kod mene su malo vece...


  15. #290
    Serbia GTi
    Guest
    bullit,
    interesuje me koliko je to zdravo/stetno za motor ( i to oko dizanja pritiska i oko spustanja "hvatanja" turbine )

  16. #291
    bullit
    Guest
    Alfist, ostao sam duzan jos efekte takvog dizanja. Ako turbo ranije hvata, auto ce biti elasticniji i vozniji,manje ga treba saltat,tj. vise se vozis na ok. moment a manje na turazu,tj. snagu.
    Ako dignes pritisak, rastu i konji a s tim naravno i ubrzanje koje se poboljsava, i to bitno.Vmax ovisi o mjenjacu tj. prijenosu.Potrosnja, mora biti veca, ali to je i logicno,turbo konji su jako zedni.
    But, who cares...kad ga osjetis druk u ledjima, zaboravis na potrosnju, vjeruj

    GTi, glavnu ulogu u tome igra stil voznje. Ako stalno ganjas, prije ce se raspast,to je normalno.Tu nema pravila sve ovisi o vozacu, nekome moze dulje trajati auto koji je "dignut" ako zna voziti i koristit turbo na pravi nacin, ako ne spara na ulju (kvaliteti i ucestalosti promjena).

  17. #292
    Serbia GTi
    Guest

    Znaci dobro ulje igra veliku ulogu ?

  18. #293
    bullit
    Guest
    Ulje u svakom naderanom autu MORA biti vrhunsko.A jos ako je turbo... Tu uopce nema pitanja.

  19. #294
    TRANS AM
    Guest
    nadovezao bi se na Bullit-a,

    nemojte škrtariti na visoko-kvalitetnom ulju, mijenjajte ga svakih 8-10000 tisuća kilometara ili barem jednom godišnje (bez obzira na preporuke proizvođaća o nekih 20000 ili 30000 tisuća km), jer i najkvalitetnije ulje gubi s vremenom i brojem pređenih kilometara svoju viskoznost. Bez uvrede bilo kome, ali izbjegavajte Castrol, INA delte i slična ulja. Nepravovremena promjena ili korištenje loših ulja, prije ili kasnije dovesti će do kvarova koji će biti puno skuplji od 4 ili 5 litara vrhunskih ulja (recimo Shell ili Valvoline ...).

  20. #295
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit
    Eto jedan mali primjer. Nažalost riječ je o rekla-kazala događaju pa ne znam da li je točan. Frend od frenda zna tog tipa pa... Ali svejedno.
    Dečko je kupio nekog turbaka (sjećanje me više ne služi dobro, ne sjećam se kojeg, ali nije niti bitno) i digao je osjetno pritisak turbine. I rezultat je vrlo skoro bio probijanje bloka motora klipom.
    Koliko je takav scenarij vjerojatan?

    p.s. Koja ulja preporučujete? Ja se furam na Shell helix ultra.

  21. #296
    alfist_zg
    Guest
    e hvala bullit, sad mi je puno jasnije.
    ali ako mi mozes reci otprilike koliko je veca u postotku potrosnja u jednom i/ili drugom slucaju. otprilike.

    jos nesto , koliko dugo ti imas taj renault 5? jer sam se sjetio da mi je jedan moj dobar frend pricao (ali dosta davno je to bilo , prije nekih 4 ili 5 godina, mozda 6 ) o jednom njegovom prijatelju koji ga je vozio u takvoj petici turbo, sa isto tako modificiranim turbakom. naravno dozivljaj je avion.
    poslije sam se sjetio da si mozda to i bio ti. ali , nema veze , tek toliko.
    hvala na odgovorima.

  22. #297
    alfist_zg
    Guest
    sad nesto sto se tice ulja.
    znate one spike da se kod nas prodaju nekvalitetna ulja , tojest drugacija nego za trzista europe , ili one da se nasipava drugo u bocice , i te price opcenito.

    e , pa ja naravno nisam nikad vjerovao u te spike rekla kazala jer sam inace dosta skeptican.
    uglavnom, nisam neki strucnjak pa mozda je ovo sto cu napisati bezveze ali,jednom sam isao kupiti ulje za skuter i kupio sam Castrol koji sam inace uvijek izbjegavao , ali bez nekog posebnog razloga, neki mije mehanicar reko nesto negativno i mozda podsvjesno sam uvjek odabirao druga. zapravo sam uvjek kupovao najskuplja za dvotakne motore.
    i taj put sam kupio u jednom ducanu za autodjelove i autokozmetiku to castrol ulje i kad sam ga otvorio , ko prvo nije bilo one folije na vrhu boce(ono kad odsarafis cep) nego nije bilo niceg. i unutra neko ulje koje je bilo rijetko kao sok od jabuke. ona koja sam prije kupovao bila su dosta gusta i boje tamno narandaste (ili tako nekako, onako kako svi zamisljamo auto ulja hehe) u svakom slucaju motor je isao dosta losije i dosta je dimio.
    nisam strucnjak , ali cinjenica da nije bilo one folijice (sta znam ,opet nista ne znaci , ali svejedno) i sve to zajedno sta sam vidio mi je bilo dovoljno da vise ne kupim nikad to ulje i nikad nijedno ulje u tom ducanu( ma ,iako ni to nista ne znaci), i bilo je dovoljno da mrvicu ipak vjerujem u sve te spike sa pocetka mog posta.

  23. #298
    bullit
    Guest
    Ja voziom na RS, koji nabavljam iz Austrije ili Njemacke. Pokazao se najbolji sto se tice pritiska u mom autu.Mijenjam ga na 5000 km. Inace jos preporucam Mobil 1, Shel Helix Ultra i Motul.

  24. #299
    bullit
    Guest
    Alfist, ostao sam ti duzan potrosnju. Iskreno, nemam pojma. Otkad imam ovaj auto (4 i pol godine),turbo je dignut, tak da se ni ne sjecam kolko je trosio prije. Sad trosi oko 12 i pol u gradu.Tolko trose i svi takvi koje mozes naci na internetu.

  25. #300
    Dr. Strangelove
    Guest
    bullit, kaj nije motul neka češka firma... ili sam nekaj pomiješao...

Slične teme

  1. tuning
    By brzi in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 31-03-2015, 12:05
  2. tuning
    By crna 147-ica in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 29-08-2002, 12:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •