Stranica 10 od 20 PrvaPrva ... 89101112 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 226 do 250 od 491

Tema: Čip-tuning

  1. #226
    CLIO SPORT
    Guest
    bullit,ti se bavis tuningom ili...? u svojoj garazi ili negdje drugdje?? pitam zato jer me zanimaju neke stvari,a svaki put kada pitam nekoga ko se time bavi kaze da su to gluposti(tuning)...a logika kaze drugo!? ja bi da je ovo prvo jer si mislim staviti spulju i filter u clia sport! Direktor post prodaje koji radi kod jednog zastupnika (znaci kada se netko zali kod ovlastenog dilera na tvornicku gresku a diler ne moze sa sigurnoscu to potvrditi onda se zove taj tip,npr skurena lamelavaj tocno moze procijeniti kako je auto vozen i da li je skurena lamela ili je stvarno tvornicka greska)a i vozio je tu i tamo nekakve utrke u HR tako da se stvarno kuzi do zadnjeg sarafa u autu,kada sam ga pitao za K&N filter i recimo Supersprint spulju, rekao mi je ukratko da to sve mijenja tvornicke parametre i da motor u originalu nije podesen za takav omjer zraka i protocnost ispusnih plinova i balbalbabla...tako nesto....uglavnom, da nemrem biti pametniji od 1000000strucnjaka koji su slagali auto!a sve sto ja hocu je da dobije malo jaci zvuk (jos auto nije stigao ali sam vozio clia 2.0 i zvuk je OK ali nije ono sto bi ja htio) a 'znam' da kad se vec mijenja spulja preporucljivo je i drugi filter staviti! STO NAPRAVITI!?!?!?!

  2. #227
    bullit
    Guest
    Joj,gdje radi taj biser od covjeka koji ti je to rekao? Vidis, ja usko suradjujem sa Baoticem, i tamo sam slozio vec hrpu Renaulta, a zlifrao sam im i svu silu K&N filtera za zrak. To ne utjece na garanciju, i ne smiju ti srat oko toga, osim ako ti ne daju origanlne filtere besplatno.(To ti sigurno nece priustiti). A svaki auto sa elektronskim ubrizgavanjem ima mjerac protoka zraka (na usisu) i lambda sondu (na ispuhu) koji stalno mjere te vrijednosti, i salju ih u centralni kompjuter, koji zatim porihtava smjesu kako treba.Do not worry. Nije bas sve kako pricaju u servisima. I u vecini slucajeva (ne svima) su to kovaci koji su se skolovali prije 20-30 godina, i nemaju blage dume o tome kaj se zbiva u danasnjim motorima.

  3. #228
    CLIO SPORT
    Guest
    a kako si ti to 'zrihtao' te Renaulte??? imas firmu koja se bavi tuningom ili radis za neku tuning kucu?? hm....meni je svejedno di ja to stavim....samo da dobijem garanciju!!!! mozda padne neki deal! di se trebam javiti? evo ti moj UIN pa mi se mozes i javit na ICQ 69978335 ! a ne znam ni ja u biti...s druge strane ja clia sport necu voziti vise od 3-4 godine tako da....brijem da cu ziher staviti spulju i filter! aj mi se javi na icq,imam jos par kratkih pitanja!

  4. #229
    bullit
    Guest
    Kako sam ih slozio? Ovisi kaj je trebalo. Uglavnom su isli filteri, auspuhi, federi i naravno chipovi.
    Pitaj kaj te zanima na goc355@yahoo.co.uk
    Uglavnom sve stvari uvozim iz UK.

  5. #230
    okac-bokac
    Guest
    Kolko ja znam, sportski filter daje vise zraka motoru. Posto usisa vise zraka, lambda sonda daje kompjuteru signal da je motoru potrebno vise benzina zbog stehiometrijskog omjera koji kaze da je za izgaranje jedne litre benzina potrebno 14 litara zraka. I kompjuter(cip) ce ubrizgati vise benzina. Sto se onda dogada? Obicni cip nebi "dao" motoru previse benzina i snaga bi ostala priblizno ista. No sportski cip ubrizga previse benzina pa motor zbog premalog obujma za tu kolicinu goriva nemoze sve izgoriti. Onda ostaje mala kolicina benzina neizgorenog u motoru, a taj benzin ispire cilindre od ulja odnosno smanjuje podmazivanje i nastaju ostecenja. Hocu samo dokazati da je cip stetan za motor i da su svi oni strucnjaci u pravu koji stave ograniceni cip. Ako moje izlaganje nije tocno, molim dokazite mi drugacije. Tu smo da naucimo nesto jedni od drugih.

  6. #231
    CLIO SPORT
    Guest
    bullit....mail je poslan!

  7. #232
    CLIO SPORT
    Guest
    okac-bokac......znaci....sa serijskim cipom je ok ako se stavi recimo K&N filter i druga spulja????????

  8. #233
    okac-bokac
    Guest
    Sa serijskim cipom je rad motora u serijskim parametrima koje su promatrali jako dugo da ih dovedu do uravnotezenosti izmedu potrosnje, performansi, trajnosti motora, ekologije itd. Stavljanjem sportskog filtera, protocnog auspuha dobivas vrlo malo povecanje snage motora zbog njegove podesenosti odnosno balansiranosti. A diranjem u samo jedan dio znaci totalnu rasdesenost motora. Ako zelis povecanje snage odredenog motora trebao bi sve promjeniti, od filtera ispuha cipa bregastih, a ono najvaznije je ponovno kalibriranje motora odnosno mijenjanje gornje mrtve tocke tj. promjena kompresije itd. A svako mijenjanje cipa ili filtera dovodi samo do skracenja vijeka motora i ostalih stetnih posljedica, a malog povecanja snage(zanemarivog).

  9. #234
    CLIO SPORT
    Guest
    gle...rijec je o cliu sport...i ne namjeravam povecat snagu vec samo zvuk! jel ti mislis da nije bed staviti drugi filter i drugu spulju! cip ne bi dirao! samo filter i spulju!

  10. #235
    okac-bokac
    Guest
    Ma nije problem. Mislim da ti nije potreban filter ako zelis samo bolji zvuk. Moras promjeniti citav ispusni sustav i to preporucam samo provjerene marke a ne uradi sam mestre. Ti zelis glasniji i ljepsi zvuk a to ces dobiti stavljanjem protocnog auspuha, odnosno spuha bez pregrada. Time ces smanjiti tlak ispusnih plinova na izlazu iz cilindara i povecavat ce ti se malo temperatura ispusnih ventila. Sve je to ok dok god neces duze vrijeme forsirati motor. Ako od auta trazis samo da ima odlican zvuk, trebao si potraziti kakvu alfu ili slicno jer najveci je gust naci kakvu pustu cesticu sa puno zavoja, ugasiti muziku, lagano spustiti prozore i naganjati se do krajnjih granica. Pustite tuning, neki auti jos uvjek imaju dusu i srce da nas zeljne dobre voznje zadovolje.

  11. #236
    CLIO SPORT
    Guest
    ma vozio sam alfu 147 selespeed do rijeke i nazad do zg i stvarno ima nevjerojatan zvuk!!! e tako nesto bi i kod clia ali opet malo dublje...ne zelim da bude jako glasan (to se dobije tzv DTM auspuhom) vec...najbolji zvuk sam cuo iz sebringa u bravi HGT!!! neko vrijeme sam ga vise puta vidao u gradu...zlatni sa Sebring spuljom i bez ikakvih drugih dodataka...ali tip je ziher bio ili na bijelom ili nabomboniran jer tako je luudo vozio po gradu da je bilo samo pitanje kada ce se skucat....ali zvuk je bio nevjerojatan! Brijem da nije toliko zbog 5 cilindara vec zbog auspuha....mozda je imao i druge grane,kompletan auspuh dugaciji....neznam! ja bi stavio od Devila (mislim da nema kod nas za kupiti),Sebringa ili Supersprinta! a jel ima kakve veze ako je 1 cijev ili 2??? i razlika u filteru ako je tzv Gljiva ili plosnata?

  12. #237
    bullit
    Guest
    Okac, nisi u pravu. Svaki chip, i original i modificirani ce dati vise benzina ako senzor protoka zraka dainformaciju da je vise zraka uzlo u usisnu granu. A stehiometrijski odnos ce opet biti dobar, zato jer (kao sto sam malo ranije objasnio, ali ne citate) postoji lambda sonda koja mjeri rezultate izgaranja u auspuhu, i koja opet korigira sve parametre preko kompjutera.Prebogata smjesa se danas skoro i ne moze postici na injection autima, samo ako se stave frge. Prema tome, nema straha od ispiranja cilindara, to su bedastoce.

  13. #238
    Calibra Zender
    Guest
    Baš je dobro čitati oprečna mišljenja Bullita i okac-bokac-a bez vrijeđanja jer je meni tema interesantna.
    Čini mi se da je između ova dva oprečna stajališta, odnosno potpune afirmacije Bullita i negacije okac-bokac-a realnost negdje u sredini.


    CLIO SPORT
    Pa jel ti misliš samo staviti drugi zadnji lonac (Remsu, Sebring,...) i dobiti dobar zvuk? Čuj, ako je tako onda si se malo za××××. Auto će ti na mjestu malo "dublje" raditi, odnosno imati malo dublji zvuk, ali već čim preletiš nekih 3000 okretaja sve se to gubi. Ostaje ti samo šminka kromiranih ispušnih cijevi. Provjereno na mom autu od 150 KS i Doctorovom od 60 KS (nisam siguran koliko ima Tipo 1.4 konja). Jedino ako mijenjaš sve od mašine pa do zadnjeg lonca ćeš dobiti bolji zvuk.

  14. #239
    CLIO SPORT
    Guest
    a jeb ga....to kosta! ma samo zadnji lonac i k&N filter mislim da ce to biti dosta. moram nesto love ostaviti i za muziku.... ) ) )

  15. #240
    Jam on it
    Guest
    Klijač, stavi si Sebringa oval, najveći i otvoreni K&N. Bit ćeš prva manga u kvartu...
    ...i O'Neal naljku...brže ide...
    ...ak hoćeš da bolje leži pukni Jaegermeister naljku...
    ...××××na manga...
    ...i zatamni šajbe do soca...
    (to ti je talog od turske kave)

  16. #241
    okac-bokac
    Guest
    Eto ti ga na. To je pravi tuning. E burke stavi si naljku O'nil, naljku jeger, zatamni sajbe da nis nevidis, stavi mjuzu MTČ i glavna si manga. Seljak.

  17. #242
    CLIO SPORT
    Guest
    mama ti seljak! ) ) )

  18. #243
    Jam on it
    Guest
    ...ej okac-bokac...ti ne bi da ti diraju u motor i pod haubu...ima i za tebe lijeka...da brže ide - TURBO... za bolje ležanje - RALLY ... navlake za naslone za glavu. Fluorescentne! Žute ili zelene. Ak si stvarno freak... roza!

  19. #244
    bullit
    Guest
    Decki, sad bez zeke, Clio sport je super autic, da se fino sloziti, iza ne tako velike novce.Auto ide odlicno, a moze i jos bolje.

  20. #245
    CHIPO
    Guest
    za chipove potrazi BEAPROM u Odri!

  21. #246
    Jozzo
    Guest
    Mislim da je Donja Lomnica u pitanju, a ne Odra.

  22. #247
    Dr. Strangelove
    Guest
    da? kaj je to neka firma taj Beaprom? ... ja sam tam blizu pa čisto iz znatiželje pitam?

  23. #248
    mara
    Guest
    mislim da je suvisno reci da nisam skuzio nista sto je bullit raspravljao osim one rijeci GORIVO

  24. #249
    bullit
    Guest
    Pa ako nekome nije nesto jasno, citajte malo engleske magazine (u njemackim to necete naci)kao sto su Max power, Car and car conversions, Banzai te razne specijalizirane za odredjene proizvodjace (BMW Performance, Veedub performance za VW itd).Za ozbiljnije, knjige kao engine management tuning i sl.

  25. #250
    smart one
    Guest
    Izgleda da je o ovoj temi sve receno, i ne znam kolko sam pametniji kad sve pogledam...

Slične teme

  1. tuning
    By brzi in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 31-03-2015, 12:05
  2. tuning
    By crna 147-ica in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 29-08-2002, 12:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •