Bok svima. Ajmo se prestat prepucavat čiji je auto bolji. Ma danas proizvedeni auti su svi odlični. Nema loših, samo dobrih i eventualno MALO boljih.
<br>
Nego idemo malo prospikati i razmjeniti iskustva kako napraviti tuning na autu, kako ga još malo ili puno &quot;nabrijati&quot;, koji su sportski auspusi bolji, koje zračne filtere treba kupiti, koje felge, gume itd.
<br>
Kao prvo zna li netko gdje se u Zagrebu mogu nabaviti sportski čipovi?
<br>
Kao drugo da li bi se dobilo nešto na ubrzanju ako bi se skinuo katalizator, jer znam da on guši auto i do 10 %. Istina je da taj postupak nije ekološki ali pretpostavljam da bi se njegovim skidanjem dobilo 10-ak % snage, a umjesto njega staviti zamjensku cijev, što bi rezultiralo bržim protokom ispušnih plinova i automatski povećanom snagom (a to je i najjeftiniji tuning). E sad ako bi se ugradio i sportski zračni filter te sportski zadnji top u kombinaciji sa zamjenskom cijevi mislim da bi se snaga podigla i do 15% a samo bi premodulirali ispušni sistem.
<br>
E sad kad bi se ugradio i sportski čip, te stavile alu-felgice s nekim kvalitetnim niskoprofilnim gumama mislim da bi se dobio dobro &quot;nabrijani&quot; auto.
<br>
To je moje razmišljanje, ukoliko griješim ispravite me.
<br>
I sad, koji su zračni filteri dobri, koji auspusi itd.
<br>
Idemo malo proširiti horizonte o tuningu. Svaki savjeti su dobrodosli.
<br>
Pozdrav.