Stranica 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 105

Tema: Benzinac vs Dizelaš!

  1. #26
    turbo-limac
    Guest
    ne, 1.4 HDi je 75 KS, ali u 206 ici ima i 2.0 HDi s 90 KS a taj chupa....

  2. #27
    Fresh
    Guest
    Tak da

  3. #28
    turbo-limac
    Guest
    ak kupujes onda ti je najbolje iskamciti test voznju.... ovak je tesko pogoditi kaj ti tocno treba....
    no u svako mslucaju 1.4 HDi je diesel sljedece generacije,... lagan je, solidno se vrti itd...

  4. #29
    Brock
    Guest
    Pa... ak' 2.0 HDi čisto fino ide u Picassu... u 206-ici MORA čupat!

    Zašto pitam za diesel u gradu... pa, gradska potrošnja je puno veća od normalne ili od vožnje otvorenom cestom.... zato bi valjda bilo pametno uzet' neki mali turbo diesel pogonski agregat za gradski auto...

  5. #30
    Dr. Strangelove
    Guest
    slijedeće godine dolazi Clio sa 1,5 Dci od 100 Ks...

  6. #31
    Brock
    Guest
    Je, al' će mu cijena bit malo previše za moj ukus...

    Sada ti 1.5 Dci sa 65ks košta kao 1.4 16V sa 95ks.

  7. #32
    ZEGA
    Guest
    ED, pumpa diza druka najvise 1300bar zasad common radil zasad prelazi i 2000bara no nije sve u tlaku...
    Common rail ima elektricne ventile i moze ustrcati gorivo i do 6 puta u kljucnom trenutku elektronski upravljano sto P/D jos ne moze....
    Takva kontrola timinga otvara puuno mogucnosti i zasad je common rail No1 u svijetu!
    CAk i opel je poceo lagano koristiti tu tehnologiju (u njemaca ostali je prihvacaju odavno talijani, francuzi, japanci)...

    ZEGA<br><hr>

  8. #33
    drugmirko
    Guest
    ok. možda ste me shvatili previše doslovno s tim sportskim diselima. benzinci naravno caruju s svojom voljom do okretanja. ali možda za koju generaciju dvije, kad se pritisci ubrizgavanja dignu još za par stotina barova... tad će se i diseli radije vrtjet, još mirnije radit a što možeš napravit s ogromnim okretnim momentom i pravim mjenjačem...

    probao sam c3 s 1.6 16v od mislim da 110 konja i c3 s 1.4 HDI. osječaj kod dodavanja gasa u benzincu je bio kao da sam vezan za neku tešku prikolicu. osječaj s HDI motorom bio je puno bolji pogotovo kad uzmeš u obazir, da ima čak 35 konja manje.
    ni ja nisam bio neki fen dizelskih motora ali vrijeme i tehnika rade svoje. s 1.9 TDI život je stvarno ok.

  9. #34
    Kas
    Guest
    Benzinac, definitivno. Ako puno troši, PLIN, i opet benzinac.

  10. #35
    diablo VT
    Guest
    Isključivo BENZINAC !

    Dizel smrdi, stvara veliku buku...

  11. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2619
    Nevjerojatno, uvijek se govori da ne treba miješati kruške i jabuke, a mi uspoređujemo atmosferski benzinac i turbo dizelaš.

  12. #37
    maali
    Guest
    Fresh, C3 ti ima dvije verzije 1.4 HDI motora sa 70ks i 16V sa 90ks, a za C2 je trenutno dostupan samo ovaj slabiji.

  13. #38
    cdti
    Guest
    ljudi ni ja nisam volio dizele ali sad stvarno ima dobrih dizelaša koji mogu dobro povuc a pritom malo trose.ja i tata smo išli u njegovoj vectri (2001 god) 2.2 dti od od pule do vukovara i prosjek je bio 8.3 litre. na autoputu smo vozili između 180-190 km/h a vise od pola puta smo isli autobanom.i niko nas nije obisao

  14. #39
    Bmw Touring
    Guest
    vaooo 190 km/h.kako to brzo ide

  15. #40
    INTERC00LER
    Guest
    NPR: dodem sjednem u auto bacim pogled na tablu s instrumentima a obrtomjer do 5 ili 6000. Crveno na 4500!
    Mislim to mi nikako ne pase. Da turbodieseli vuku-vuku sto jest jest al izmedu 2000 i 3500 obrtaja. Sjednes u dborog benzinca ide do 7000 ko nis neki cak i dalje, ak je alfica zvuk, feeling-nesto sto diesel nikad nece moci. Pa ga razvalis prvom pa drugom a on pocne disati punim plucima oko 4000-4500 kad diesel pretsaje. Kome je do velikog okretnog momenta nek kupi turbo benzin. Ak vam smeta sto auto puno trosi a ide ko lud pa kupite fabiju SDI nisu to ljudi dzabe napravili, jel? Pa se gubajte sa 18 i nesto sec. do 100 i ××××nih 150km/h. Ima i TDI veca spica bolje ubrzanje, ovo, ono al u sustini isto ×××××× samo drugo pakovanje. Benzin je benzin a vi se samo nadajte tim sportskim auticima sa common railom, bolim pumpe duse-om i ostalim namudancijama. Po meni najbolji disele danas je 1.3 multijed u puntu i ypsilonki sto je je motor je cool malo trosi solidno ide ak vam treba gradski autic male potrosnje i gradskih performansi to je dobitna kombinacija.
    Benzin forever, Alfa do smrti!

  16. #41
    INTERC00LER
    Guest
    Da znate koji je osjecaj voziti Volvo S80 u trecoj 200km/h nikad nebi spomenuli turbodiesel a ovamo ti trenutna potrosnja ...auuu nesmijem ni reci... al to djeluje tako mocno i strasno ----nevjerovatno.

  17. #42
    ZEGA
    Guest
    DA evo malo :URL=http://www.hs-elektronik.com/datenblatt-e/citroen-c3-14hdi-68ps-150nm.html:1.4 HDI vulgaris (8V) 68Hp:/URL:, i :URL=http://www.hs-elektronik.com/datenblatt-e/citroen-c3-14hdi-90ps-200nm.html:1.4HDi 16V 90HP 110HP tuniran...:/URL:
    ZEGA<br><hr>

  18. #43
    cdti
    Guest
    190km/h nije brzo ? pa to je skoro ko clio 1.6 16v ali to je vec neka druga tema ) ) )

  19. #44
    Bmw Touring
    Guest
    malo si falija nije 1.6 16V nego 1.4 16V

  20. #45
    cdti
    Guest
    ma nisam aludirao sam na temu pocket vs qv oko toga koji auto je prestigao qv. clio 1.6 ide po službenim podacima 195 km/h a ja sam isao 190.jel to nije blizu ? ) )

  21. #46
    Bmw Touring
    Guest
    ma neznam ja za temu pocket vs qv ja znam za temu u kojoj zena vozi ni manje ni vise nego 192 km/h za volanom Clia 1.4 16V

  22. #47
    Bmw Touring
    Guest

  23. #48
    Bmw Touring
    Guest
    ajd laku noc

  24. #49
    cuore
    Guest
    INTERCOOLER,ajde malo oladi,podsjecas na gutaca govana(interdggdg-a).navodno kramista u dusi, a vamo vaaauuuu kak Volvo fura 200 u trecoj..pa to je Volvo,pojam auta za sve talijanske kante,i naravski da su ti dojmovi vaaauuuu kad ak si kramista kak velis za bolje i ne znas niti mozes znati..i mani se okretomjera i saltanja dvije nanize kad te 2.7 HDi sa 208 ks i 440 Nm momenta ostavi u oblaku prasine cak i sa automatskim mjenjacem,izuzev naravno ak vozis Volva. )

  25. #50
    cdti
    Guest
    ej bmw de mi reci koliko se otprilike u njemackoj ceka na novi auto.evo ja vec 2 mjeseca cekam na corsu 1.7 cdti.

Slične teme

  1. Dizelas ili Benzinac?
    By cuore_pederativo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 16-11-2004, 12:15
  2. Benzinac i Dizelaš
    By 594krešo ah in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 03-02-2003, 11:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •