Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 105

Tema: Benzinac vs Dizelaš!

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Svjedokom sam mnogobrojnih rasprava različitih zaljubljenika u automobile oko toga što je bolje: dizelaš ili benzinac. Iznestie svoje argumente i prokomentirajte to. Moje osobno mišljenje da je benzinac jedan i jedini.<br><hr>

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Ovo je bio BMW-ov 3-litreni redni šesterocilindraš.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Audijev 2.5 TDI motor sa 180 KS.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Audi 3.3 TDI

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    S600

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622

  10. #10
    Brock
    Guest
    Imam i ja jedno pitanje glede slične usporedbe....

    ...naime... svi znamo da se diesel kupuje zbog manje potrošnje ako potencijalni kupac radi velike kilometraže. Ali... ako se rade velike kilometraže, onda je i potrošnja najmanja moguća (otvorena cesta, bla, bla,...).

    Mene zanima... preporuka vrste motora za Zagrebačku gradsku vožnju. Mislim... ima više stacionarnog rada na mjestu (semafor, gužva,...) nego vožnje po cesti, s time da se godišnje radi oko 10000km i to 90% čiste gradske vožnje.

    Dakle?

  11. #11
    _Stevo
    Guest
    Beznin.

    BTW vozil sam Octaviu TDI 90ks. Meni u taj auto sad paše jedino neki TDI-jac. To uopće nije auto s kojim se možeš imalo ganjat. Jedno da je bar 110ks motor. Inače je auto za te nofce super. Mana mu je tih 90ks i ona kištra odostraga koja smeta pri parkiranju u nazad, inače možeš konja vozit u njoj(radi se o limuzini).
    Sve zavisi o autu ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">I don't care if my liver is hanging by a thread
    Don't care if my doctor says I ought to be dead
    When my ugly big car won't climb this hill
    I'll write a suicide note on a hundred dollar bill
    </font>

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Vjerojatno dizelaš, no moraš dobro izračunati potrošnju i razliku u cijeni između dizela i benzinaca, jer kod većine ti se dizeli isplate tek nakon 100 000 km. No neki su jeftiniji u startu. Primjer: MB E320 i E320 CDI, dizel je već u startu jeftiniji. No za ZG ako nemaš sportske ambicije svakako dizel, a i kasnije ga lakše prodaš.

  13. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    U tu kištru stane 530 litara prtljage.

  14. #14
    Brock
    Guest
    Ja vozim tu kištru kao službeni auto, pa mi je sve jasno.... hvala!

    Dobro... nisam rekao da se eventualna procjena benzin/diesel radi u klasi gradskih automobila tj. Clio.

    Kako te dvije vrste motora rade/troše u stacionarnom radu?

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Malo, neznam točno koliko, ali za Clia definitivno dizel.

  16. #16
    drugmirko
    Guest
    ako govorimo o atmosferskom dizelu, onda jedno veliko NE. ali u slučaju TDI ili nekog commonrail motora, onda definitivno DA. ovi motori su super (vozim TDI sa 130 konja i vozio sam citroena sa HDI motorom). mislim, da konji kod tih motora nisu najvažniji. ono zbog čega su izvanredni za vožnju je ogroman okretni moment koji imaju. vuče ko ludo, kad dodaš gas a kad ti se ne ganja, nije potrebno previše mjenjat brzine, jer im je maltene svejedno u kojem si stupnju prenosa. istini na volju, nisam nikad imao bencinca s više od 130 konja, ali u tom rangu, praktički su neusporedivo bolji TDI i commonrail dizeli. za normalnu upotrebu, svakako.

    osobno mislim, da je vrijeme sportskih automobila s dizel motorima vema blizu, baš zbog ogromnog okretnog momenta.

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Ma kurca, pogrešno misliš.

  18. #18
    Girrari
    Guest
    Benzinac zauvijek.

    <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  19. #19
    ZEGA
    Guest
    Pa jucer je bila emisija hrvatski autosport, i moram priznati guraju se ti TDi-ji, evo medju prvih 8 dva TDi-ja covjece a jos nisu niti common rail (seat), sto ce biti za koju godinu tek jedva cekam...
    Bilo bi smjesno kad bi dosli do te mjere da pocnu ostavljat benzince uredno onda bi htio gledati ovakve komentare tipa benzinac rulez ali bites the dust...

    ZEGA<br><hr>

  20. #20
    turbo-limac
    Guest
    dizli su u velikoj prednosti na stacionarnom radu, i pogotovo u gradskoj voznji...

    za grad bi ja preporucio sto manji turbo dizel... ovi 1.4 HDi kaj ima PSA su pravi dragulji...

    inace ovo o sportskim dizlima... raspravu o okretnom momentu mozemo voditi do smaka svijeta... dizli zbog odziva na gas, tezine, te raspona korisnog broja okretaja motora nikad nece biti pravi sportski motori.. jos kada se usporede turbo benzinci nove generacije s turbo dizlima (nije fer usporediti atmosferski benzinac s turbo dizlom..) onda neke prednosti dizela padaju u vodu..

  21. #21
    Ed Hunter
    Guest
    Zega, ne znam na koji tdi misliš, ovi novi su pumpe-duse motori. Common rail i pumpe-duse su dvije različite tehnologije, a ne da je jedna zastarjela. Pumpe-duse druka najveci pritisak od svih turbodizel mašina.

  22. #22
    Fresh
    Guest
    TL

    Na stavljam se na tvoju izjavu da je 1.4 HDI pravi dragulj. Pokušavao sam napraviti usporedbu C2 sa tim motorom i benzincem 1.1

    Razlika u cijeni bi bila cca 2.200 eura. Prema nekakvim proračunima to je isplativost nakon 50.000 km.

    Ako je to drugi auto, isključivo za po gradu s kojim se dakle radi 10 - 12.000 godišnje, da li se isplati ili ne. To je polemika oko koje se dvoumim.

    Da li taj 1.4 HDI omogućava jedan pristojan start na semaforu, ne treba čupat asfalt, ali da se može potegnut.



  23. #23
    japa tom
    Guest
    ne zaboravite još jednu stavku:
    polovni dizlaš bolje drži cijenu od polovnog benzinca, osim toga lakše ga je i prodat
    (do jučer turbo benzinac od 200 KS, a sad pa nadalje turbo diesel 140)

  24. #24
    turbo-limac
    Guest
    1.4 hdi sasvim fino ide.. lagan je motor... ja sam bio vrlo ugodno iznenađen s njime... Mislim da je bolji od 1.1 benzinca... S druge strane 90 KS HDi u 206 prilično čupa...

    Ja sam u principu alergican na dizle i nikad ih nebi kupio, ali priznajem da su po gradu u prednosti...

  25. #25
    Fresh
    Guest
    U Peugeotu 206 je 1.4 HDI 90 KS ?

    U C2 je 75 KS, znači mogla bi mu se dić snaga

Slične teme

  1. Dizelas ili Benzinac?
    By cuore_pederativo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 16-11-2004, 12:15
  2. Benzinac i Dizelaš
    By 594krešo ah in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 03-02-2003, 11:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •