Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Fabia 1,4 extra safety

  1. #1
    T-IE
    Guest
    Dobio sam ponudu za kupovinu Skode Fabije 1.4 s extra saf. paketom.
    Model je na akciji i cijena mu je 10900€ do registracije.

    oprema:

    -ABS
    -2 airbag
    -ISOFIX
    -el. stakla
    -klima uređaj sa hlađenjem pretinca
    -servo
    -volan podesiv po dubini i visini
    -vozačevo sjedalo podesivo po visini
    -maglenke
    -board comp.
    -daljinsko centralno
    -blokada motora
    -radio sa 4 zvučnika
    itd...

    Danas sam bio na probnoj vožnji i utisci su jako dobri. Prvo, jako me pozitivno iznenadila kvaliteta unutrašnjosti. Armatura je mekana na dodir i u najosnovnijim modelima. Mjenjač je odličan, doduše malo tvrd ali je precizan i ne zapinje. Izolacija je odlična tako da se buka motora uopće ne čuje u kabini. Interesantno je da prilkom jačeg stiskanja gasa automatski elektronika privremeno isključuje kompresor klime da bi motor imao više snage za ubrzanje što je jako pohvalno budući da motor ima samo 68ks. Sve u svemu uspoređujući Fabiju s Puntom kojeg sam imao prilike vozit djeluje mi bolji i kvalitetniji automobil.

    I sad mi se javlja dilema.

    Dali da prodam Golfa koji je već star i zahtijeva non-stop neka ulaganja i kupim tu Fabiju pa sam miran bar 6-7g. šta se tiče kvarova?

    Unatoč tome što mi se jako dopala Fabija činjenica je da mi ne pruža niti malo gušta u vožnji kao recimo moj GTI, da ne spominjem performanse. Ne pruža mi niti pola zadovoljstava kao Golf? Dali da pređem preko toga i kupim ju ili da još furam Golfa neko vrijeme pa da kupim nešto po svom guštu?

    Šta vi mislite?
    <br><hr><font color="red">16v</font>

  2. #2
    Bmw Touring
    Guest
    ma daj T-IE furaj Golfa i gotovo.Koja Skoda jebata.Jesi popizdija

  3. #3
    Dom Dom unlog.
    Guest
    T-IE fakat si popizdio.Sa Golfa GTI na Škodu????

    SVT daj mu jedan Pelin na moj račun, čovjeku nije dobro.

    I kaj misliš da sa novom Škodom budeš 6-7 godina miran???

    Pa kaj su tebi danas u kavu stavili ili u jelo???

  4. #4
    T-IE
    Guest
    Ma ja isto mislim tako bmw t. Taj auto bi bio odličan za mog starog. Ali za mene ne. Ono šta bi ja trenutno htio imat to si za sad ne mogu priuštit, a kupit nešto ovakvo kao prijelazno rješenje mislim da i nije pametno. Rađe GTI još neko vrijeme nego 68 novih ks.

  5. #5
    doc
    Guest
    za 11.000 eura se da naci jako dobar rabljeni auto. Možda čak i neki Golf IV.

    ja sam bio u dilemi dal uzeti novi punto Sx sa 60 ks ili bravo 1.6 dvije godine star. I rađe sam uzeo Bravo i nije mi niti najmanje zao. Ja nebi mogao voziti 6,7 godina auto koji ne pruza bas nikakav gust u voznji, a osim toga puno trosi.

    malo mi je cudno to sto pricas za izolaciju. mora da su to popravili. Sjecam se kad je moj prijatelj jos pred negdje 3,4 godine kupio novu Fabiu 1.4 mpi, pa je ispalo da je moj Tipo tiši, iako samo ja imao remusov zadnji lonac.

    za 11.000 eura se da naci brži i bolji auto u toj klasi, ali bez klime i jos nekih sitnica.

  6. #6
    OS PUNTO
    Guest
    Svi mi dok smo mladi volimo gustati u brzoj voznji i performansama.Gledajuci sebe, svaki auto mi je sve slabiji i slabiji, a tako sam i poceo voziti.Da imam 18 ovaj sadasnji auto me vjerojatno nebi odusevljavao.Sada sam u fazi zivota kada mi je potrebno prijevozno sredstvo u koje moram sto manje ulagati, a puno ga koristiti.Neki me prijatelji zajebavaju da mi je Punto ko neki sluzbeni auto koliko kilometara prelazim. )
    Fabia mozda samo ostavlja dojam kvalitetnog automobila, ali se sa tom motorizacijom nemoze mjeriti sa Puntom, a pogotovo ne sa onim smjesnim trocilindricnim motorom. )
    Ako smatras da ti vise nije do performansi kupi tu Fabiu jer ponuda zvuci zaista dobro.

  7. #7
    T-IE
    Guest
    Gle Dom. Golf nije novi auto. Ima već 13g. i kad-tad će postat sve zahtijevniji za održavat. Pa gledano s te strane nebi bilo loše kupit ovakav neki auto (u klasi Fabije). Ali šta će mi to kad nema gušta u tome.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Novi auto - miran nekoliko godina, ali nećeš biti zadovoljan
    Stari auto - barem si zadovoljan, ali u auto se stalno mora ulagati.
    Stoga najbolje ti je kupit 5-6 godina stari rabljeni auto.

  9. #9
    T-IE
    Guest
    Doc,

    sam sam sebi rekao da mi je Golf zadnji polovni auto. Premda generalno gledano nemam loša iskustva s Golfom oću vozit novi auto s 0 km na brojčaniku a ne da razbijam glavu šta je bivši vlasnik radio s autom. Ali ××××ga kad su želje jedno a mogućnosti nešto sasvim drugo.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Nekužim zakaj te strah rabljenih?

  11. #11
    T-IE
    Guest
    OS punto, naprotiv. Htio bi vozit auto puno boljih performansi od Golfa GTI.

  12. #12
    doc
    Guest
    malo je problem sto danas niti sa autom s 0 km neces biti miran. Cak ce te prije iznevjerit nego rabljeni.

    jeste cital u AK za najpouzdaniju na svijetu, toyotu corrolu? I njoj se dogodilo da krepa, a prakticki nov auto.

    (zato sad ide ona bezvezna reklama, gdje corola stoji s otvorenom haubom...)

  13. #13
    Cezy unlog.
    Guest
    Novi auto je novi auto. Ak mozes prebolit to kaj je skoda,kupuj onda odmah!!

    Os Punto,meni je isto svaki auto sve sporiji. )
    Ali obecao sam sam sebi da bu slijedeci malo papreniji.

  14. #14
    T-IE
    Guest
    Aerotech, ma nije me strah. Ali možeš vrlo lako naletit na "mačka u vreći".
    A i uvijek ostaje nepoznanica šta je prijašnji vlasnik radio s autom.

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Kad smo već kod rabljenih, nedavno je moj prijatelj kupio Vectru B 1997. sa klimom, alu felgama, ABS, dva airbaga..., kad god gledam po ulici, ne vidim bolje opremljenu vectru, sa 90000 km u super stanju za 6000 EUR. Doduše motor je 1.6, ali ipak velika je razlika do 11000 EUR.

  16. #16
    OS PUNTO
    Guest
    Imam osjecaj da su svi pali kvalitetom i pouzdanoscu dok je Fiat napredovao.Rijetko kada cujem da ljudi imaju problema sa novim Fiatima, a tome sam i sam svjedok.

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Dobro to je istina, zato uvijek treba biti pažljiv kod kupnje rabljenih. Najbolji su mi oni koji kažu: "ja ću auto od doktora, super auto, sve ok", kupiš auto, i onda ti prodimi itd. Nakraju ispadne da se doktori ganjaju najviše.

  18. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    OS, neznam baš, svjedok sam vožnje u novoj multipli, te se tijekom mjenjanja brzina odvojila ona plastična obloga sa ručicom. Moj stari vozi punta, pa mu je već jednom otpala unutrašnja obloga krova...

  19. #19
    OS PUNTO
    Guest
    I na Golfu III VR6 otpadaju djelovi unutrasnjosti ako je vjerovati njemcima i Auto bildu.

  20. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    A di je golf III, čak se više i ne proizvodi, a ja govorim o novim autima. Punto od mog starog je iz 2001.

  21. #21
    T-IE
    Guest
    Kod polovnog auta moraš imat veliku dozu sreće. Sa koliko god da dođeš "stručnjaka" kupit auto uvijek postoji mogućnost da ti nešto promakne što se kasnije ispostavi kao fatalno.

    Eto, konkretno kad sam kupovao GTI-ja kako sam mogao znat da je na centralnoj jedinici motora nešto fušareno i rađeno. Dal je lik htio podignut snagu motora ili nešto drugo nemam pojma. Uglavnom centralna jedinica mi je krepala nakon mjesec dana. Sva sreća da polovnih ima kolio hoćeš. Nova bi me koštala 12000kn.

  22. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    12000 kn.
    Koliko si ga tad platio?

  23. #23
    T-IE
    Guest
    150€ iliti tadašnjih 300DEM.

  24. #24
    doc
    Guest
    "moment" ljepilo kosta 20 kn, pa lako zaljepis ako nesto otpadne.
    Ali sto je s glfovima 4 kad mu se na 50.000 km raspadne getriba? kako to zaljepiti?

  25. #25
    OS PUNTO
    Guest
    I moj je 2001 i nista se nedogadja od toga sto navodis.Kod Fiata ti se to moze dogoditi, ali su zato barem pouzdani.

Slične teme

  1. extra El-uljanom pumpom
    By marek in forum Auto servisi
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 04-03-2004, 09:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •