Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ajmo znalci; osobito oni s mora

  1. #1
    Girrari
    Guest
    Bijah na moru ovaj vikend, nadao se vjetru, a ispala kurčevita bonaca. I tako se ja išao malo zajebavati sa gumenjakom na kojem je vanbrodski motor Yamaha Malta (cca. 3.7 KS).

    Uglavnom... prvo je jedva upalil (iz 10-og pokušaja) i onda se dogodila jedna interesantna stvar.
    Naime, nakon par minuta zagrijavanja, dodao sam gas (oko petine gasa). E sad, motor se fino počne vrtiti, ali u jednom trenutku ode u neku bolesnu turažu iako ne dodajem gas, ali bez ikakvog efekta. Feeling je kao da na autu u vožnji na cca. 4000 okr. stisnete kuplung i gas i motor se ful zavrti, ali bez apsolutno ikakvog efekta.
    Čudno. Pokušao sam u nekoliko navrata, ali svaki put isto. Na malom gasu ga počne vrtit u neku suludu turažu i ona moram smanjit gas na minimum.
    Svjećica je za svaki slučaj promjenjena iako nije bila zauljena i tek malo čađava.

    Može li to biti neki zajeb s getribom (ima ler i brzinu)???

    Ljudi s Jadrana, pomagajte!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  2. #2
    CLIO SPORT
    Guest
    DAJ SE JAVI NA MOB GIRRARI!!!!!!!!! SEKRETARICE TI SE JAVLJA!! I DAJ ISKLJUCI TU SEKRETARICU!!!!!!

  3. #3
    širokobriježanin
    Guest
    #70# i tipka za poziv! ) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Rešil sam se starog moba i danas idem kupit novi tak da sam do tada nedostupan.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  5. #5
    Brock
    Guest
    Kaj buš kupil?

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Ono na kaj si me navukao, naravno ako nađem jer ih tamo di sam gledal više nema.
    Ako ne to, onda T68.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  7. #7
    S16_
    Guest
    Girrari, to je s karburatorom penta, jel tako? Ne virujen da je svječica kriva za visoke okretaje (iako je ona većinm kriva za težak start). Jesi li otvara poklopac jer je moguće da ti je došlo mora i soli u motor?

  8. #8
    POZNATO
    Guest
    Očito je problem sa OSOVINOM, MOTOR SE ZAVRTI, A PROPELER KOJI SE NA NOZI SE NE OKREĆE.

  9. #9
    Fresh
    Guest
    Girrari

    Jel problem u tome što se motor zavrti a ti ostaneš stajat na mjestu jer nema pogona ili motor kad digne okretaje i potera čamac brže.

    Ako je ovo prvo onda ti je vjerovatno otišao štift na propeleru.

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Ne, motor uleti u turažu, ali ide kao na slabijem gasu. Nije da usporava niti staje nego ide isto kao i prije davanja gasa.

    Soli definitivno nije ušlo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  11. #11
    Fresh
    Guest
    Pa onda imaš dva problema, iznendania visoka turaža i ne prenošenje snage do propelera.

    Velim, ovo drugo se meni jednom dogodilo na Tomosu, koliko sam god dodavao gas propeler se vrtio bizarno sporo, da se nakon par minuta nebi vrtio uopće. Znam da sam mijenjao nekekav štift na propeleru i sve je opet prošljakalo.

  12. #12
    Girrari
    Guest
    Bum probal iskemijat nešto. Motor mi je sada u garaži tak da kad bum imal vremena ide na raskapanje. Ak niš ne upali, slijedeće godine ide Yamaha 5. S gumenjakom od 2 metra, letjel bum ko ptičica.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Slične teme

  1. Toyota znalci, javite se
    By Carina in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 29-08-2004, 15:56
  2. Pomoć , znalci
    By puntac in forum Auto servisi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 31-05-2004, 10:02
  3. fiato-znalci recite mi o fiat puntu
    By bravar in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 05-01-2003, 21:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •