Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Problemi s novom astrom 1.6

  1. #1
    Rual
    Guest
    Molim savjet.

    Na moj astri 1.6, staroj tek tri mjeseca, najprije se - mjesec dana nakon kupnje - pojavio zvuk kod kretanja, pogotovo na uzbrdicama. Kao da nešto lupa. Na servisu auto je bio već nekoliko puta, ali kvar ipak nije uklonjen. Štoviše: sada je još gore, jer se kod jutarnjeg paljenja motor jako zatrese i dosta bučno pali (kao da se čuje udarac). Mjenjač je inače dosta suh i bučan, često struiže i zapinje, kao kod jugića starog 20 godina.
    Ali da stvar bude gora javio se novi problem. Sada se kod svakog dodavanja gasa na papučici kvačila osjeti prilična i dosta neugodna vibracija.

    What's the problem?

  2. #2
    speed-machine
    Guest
    Riješi se auta.

  3. #3
    itd
    Guest
    Auto ste platili puno i s pravom očekujete dosta od auta. Nažalost cijena auta raste zbog ugrađene opreme a ne porasta kvalitete. S tim se morate pomiriti! Nebi bolje prošli da ste kupili bilo koji drugi auto pa ni Mercedes (te javno spaljuju !).

  4. #4
    Dr. Strangelove
    Guest
    jel to možda Njoy Astra?

  5. #5
    E-type
    Guest
    Bojim se da je jedino rjesenje ici u servic i j... im m.... dok ne rjese problem.
    Ako to nisu u stanju, digni problem na vecu razinu, trazi direktora, ako i to ne pomogne napisi pismo glavnom zastupniku i Opelu u Njemacku, pozovi novinare, digni maksimalnu buku.
    To obicno pomogne.

  6. #6
    zarobljenik brzine
    Guest

  7. #7
    Opel N Joy
    Guest
    Evo još jednog od mojih )))
    Možemo jedino svoju bol podijeliti zajedno. Mnogo od ovoga što si opisao i mene muči

  8. #8
    jr
    Guest
    ubit cu se jer i ja sam kupio to ×××××× od auta i na 3000 okretaja crkne kao stara baba i upali se svjećica elektronike. rekoše mi da je to do lošeg goriva, međutim već su se tri spremnika potrošila, a Astra i dalje crkaje. Kojom srećom da nikad u opel ne otiđoh.

  9. #9
    HONDA
    Guest

    I ja sam imao problema na Vektri (srecom pa je vise nemam)sa tom prokletom lampicom od elektronike i dobijao sam ista objasnjenja. Vjeruj mi, kad se pocne ta lampica 'paliti' ocekuj u skoroj buducnosti da ti 'rikne' elektronika. To znam iz iskustva jer sam prije desetak godina imao i Omegu i isti sam problem imao (kakva usljiva sreca). To je izgleda velika Opelova mana.
    SRETNO

  10. #10
    ZEGA
    Guest
    Jel se to meni cini ili je na ovom forumu najvise nezadovoljnih kupaca opela?

    ZEGA

  11. #11
    itd
    Guest
    Izgleda da je to apsolutno točno. Svakako nemojte zaboraviti da se na našim cestama vozi puno više Opela nego npr. Rovera, a treba voditi računa o tome da svi vlasnici i nemaju pristup internetu (npr. vlasnici starog Juga zbog standarda a nekih bijesnih auta zbog nekih drugih razloga). Opele kupuju manje moćni, koji za svoj novac žele dosta i otuda njihovo razočaranje!

  12. #12
    ZEGA
    Guest
    Eobro ali nemojmo pretjerivati, opel je ipak u rangu vecine novih auta na hr cetama vw, citroen, fiat, renault, peugeot, koreanci, japanci...
    Ali ovdje se zale vecinom opelovci...
    To nesto govori o tim autima...

    ZEGA

  13. #13
    Raul
    Guest
    Da, jasno je da govori. Ustanovljen je težak kvar getribe o kojemu je gospoda mjesecima šutjela iako je auto "otvaran" nekoliko puta. Konačno su progovorili tek kada sam iznio mogućnosti koje mi stoje na raspolaganju: vještak, sud, ovo i ono...
    Kada sam na servisu redovno se upoznajem s drugim "zadovoljnim" Opelovim kupcima i svi redom žale se uglavnom na isto.
    Jadno, žalosno i bijedno!
    Je li to uopće Opel?



  14. #14
    Raul
    Guest
    Inače me nešto zanima i nadam se da ovdje ima onih stručnijih koji bi na ovo pitanje mogli odgovoriti.
    Naime, KAKO JE MOGUĆE DA NA NOVOM AUTU, SASTAVLJENOM OD POTPUNO NOVIH DIJELOVA, DOĐE DO TAKO TEŠKIH KVAROVA?
    Po mom mišljenju na autu se možda uopće i ne nalazi nova getriba, možda je novu netko skinuo, za sebe, a vratio staru, sjebanu. Kod nas je svašta moguće, pa me ne bi ni ovo iznenadilo (iako bi mnogi rekli da je to čisti SF).
    Baš me zanima što bi rekao jedan stručnjak da detaljno pogleda taj auto

  15. #15
    prelude
    Guest

    Kakvi kriminalci i kreteni vode prodajne salone i servise, nije ni čudo da se u novom autu dobiju polovni dijelovi.

  16. #16
    206 sucks
    Guest
    nije tocno da se zale samo vlasnici opela. Primjerice, 206 je tesko smece, i o tome se ovdje puno pricalo, koliko vidim po starim postovima.

  17. #17
    speed -machine
    Guest
    Ne sve 206 ice.Npr. moja je stara "čak" godinu dana i ima "čak" 5300km plastika na dodir malo škripi ali to nema veze.bitno je da cijeli auto dobro radi(to me jako živcira jer sam ga platio 15850€)

  18. #18
    206 sucks
    Guest
    speed, kakav je mjenjac?

  19. #19
    206 sucks
    Guest
    speed, pretpostavljam da se radi o S16 s obzirom koliko je kostal. Stoga je mjenjac jos i donekle prihvatljiv. Ali na slabijim benzinskim modelima 1.6, 1.4, 1.1, mjenjac je prava svinjarija. Bas kao i zavrsna obrada.

  20. #20
    Raul
    Guest
    Trebali bi probati mjenjač na Opelovim modelima pa bi onda vidjeli što je strava i užas: grubi, tvrdi, stružu, suhi kao barut.
    Imam osjećaj da nas vozaju ko vrag svoju mater

  21. #21
    Gost(ioničar)
    Guest
    Ako ima nezadovoljnih kupaca novih Opelovih vozila, skuplja se jedna ekipa kupaca Opel NJoy (i drugih) vozila zbog moguće kolektivne tužbe.

    Link: http://www.potrosac.org/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=367


  22. #22
    cc
    Guest
    Ali jedna stvar je stvarno fenomenalna. Koliko god se ljudi tužili na Peugeote i Opele ti auti se prodaju ko ludi. Stvarno mi nije jasno kako je to moguće.

  23. #23
    Fijo
    Guest
    Moguće je jer ljudi ne znaju što kupuju. Kad bi znali svi bi bježali aute kupovati vani.
    Ali škola je škola, nasamariti mogu samo jednom.

  24. #24
    f
    Guest
    Kad su glupi...

  25. #25
    Astra 1.6 16v
    Guest
    ej ljudi imam navedenu astru kupio sam ju u 5 mjesecu sad već prošle godine i ljudi moj strah me kad čitam vaše postove, paket opreme je comfort i radi mi sve super, jednom je pregorila jedna lampica na instrument tabli, ali samo lampica koja je zamijenjana za 10 minuta i kraj priče. auto ide super, mjenjač je na početku bio tvrd, ali ljudi, čini mi se da vas nitko nikad nije ništa naučio. naravno da je mjenjač tvrd treba ga razraditi, ali ne ga na silu gurati u brzinu ako ne ide, lagano ga pritisnuti prema brzini u koju ga želite ubaciti i nakon nekog vremena će ići kao putar, a ako ga na silu gurate u svaku brzinu, NARAVNO DA ĆETE RAZVALITI GETRIBU, znam da ćete reči da ste kupili novi auto da mjenjač mora ići lagano, ali ne inatite se pa ga na silu ubacujte, lagano i evo meni nakon par tisuća kilometara mijenja brzine kao putar treba se znati prilagoditi autu, ako vi ne znate pa vam getriba zapinje onda se naučite voziti. znam šta pričam o mjenjaču jer imam iskustva s starim stojadinom, svima je getriba bila razvaljena, ja sam ju na isti način razradio i nitko nije vjerovao da je to mjenjač od stojadina!!! to je moje mišljenje i auto je mrak, barem moj...

Slične teme

  1. Rubrika TUNING u novom AK
    By Vž-156 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 105
    Posljednji post: 25-01-2004, 04:40
  2. poplava u novom Meganu
    By Fanatik in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 06-12-2002, 00:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •