Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: BMW SERIJE 1: Novi kralj kompaktne klase

  1. #1
    wv fan
    Guest
    Na platformi buduće \'trice\' stvara se elitni kompaktni automobil s BMW-ovim pečatom, koji najavljuje pravi potres u nižoj srednjoj klasi. Bit će to najsportskiji i najelitniji kompaktni automobil ...

    Osnovni model BMW 116i sa 116 KS, koji bi mogao biti pravi protuotrov za novog Audija A3, Alfu 147, ali i za budućeg Golfa serije 5, koštat će oko 17.500 eura, a prvi se primjerci na našim cestama očekuju početkom 2005.

    Dosada je BMW u programu imao seriju 7, seriju 5, seriju 3, a sada stiže serija 1. Jedinica je u Njemačkoj najviša ocjena, što potvrđuje da će novi bavarski odlikaš biti i novi kralj kompaktne klase.

    Radi se na skraćenoj platformi buduće serije 3 (premijera je predviđena za Ženevu 2004), pa su tako otklonjene sve dvojbe oko pogonske koncepcije. Nagađalo se da bi buduća serija 1 mogla koristiti koncepciju novog Minija s prednjim pogonom. No to zasigurno ne bi bio originalni BMW, koji zadržava tradicionalnu koncepciju (motor sprijeda - pogon straga).

    Naknadno će stići ultrasportska verzija M1 sa čak 240 KS.

    Zbog povoljne cijene (za Njemačku je već predviđena početna cijena od 17.500 eura) predviđena je godišnja proizvodnja od čak 180.000 primjeraka.


    nek stavi neko slike

    http://www.htnet.hr/2003/09/16/0321007.9.jpg

    http://www.htnet.hr/2003/09/16/0323007.9.jpg

    http://www.htnet.hr/2003/09/16/0324007.9.jpg

  2. #2
    T-IE
    Guest









  3. #3
    D0mi
    Guest
    Ruzan je da ruzniji ne moze bit )

  4. #4
    T-IE
    Guest
    "Naknadno će stići ultrasportska verzija M1 sa čak 240 KS."

    Pa već odavno VW, Alfa, a sad i Renault kod svojih kompakata nude čak toliko ks. Neki čak i 4x4...


  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Niš posebno

  6. #6
    cuore
    Guest
    samo sto ce ovo bit BMW,znaci par milja ispred navedenih sto se tice imagea i kvalitete,a samim time i vrijednosti rabljenoga.pa kaj mu fali,ljepsi je od trenutne konkurencije,a jos k tomu je svabo i to bavarac... )

  7. #7
    gasdfgdf
    Guest
    :img:http://www.smily.at/smily/smily436.gif:/img:

  8. #8
    speed machine
    Guest
    On će u klasi biti kralj cijene.

  9. #9
    Cezy
    Guest
    Dizajn veze sa zivotom,al ak ce sve ostalo stimat biti ce ok.

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Cijena je fer za osnovni model (toliko košta i 147), naravno ako je bude pratila oprema.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  11. #11
    Koko
    Guest
    Moš mislit kako će kod nas koštati toliko. Pa to je cijena Coopera s istim motorom. Moje predviđanje od 22, 23 za osnovni model. <br><hr>

  12. #12
    S V T
    Guest
    Meni se sviđa! Nije neko remek djelo, al može proći!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Vrlo vjerojatno Koko, ali ja govorim prema onom kaj piše u članku. Dizajn neću komentirati dok ne vidim slike jer su sve te skice rekla-kazala.
    Sjetite se samo kak je Quattroporte trebal izgledat.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  14. #14
    Quest
    Guest
    Prema ovome je čak i Megane ljepotan. Odstraga mi malo baca na Kiu Rio.

  15. #15
    INTERCEPTOR
    Guest
    17500 € nije cijena coopera već još slabijeg mini One s 90 ks. I u miniju nije bmw motor već chrysler.

  16. #16
    Kas
    Guest
    Ružno pače gospodina Banglea.

  17. #17
    mara
    Guest
    i toga minija sa chryslerovim motorom placas vise i od alfe i bmw i audija a uskoro ce biti skuplji i od maybaCHA

  18. #18
    Black Knight_
    Guest
    Mene samo zanima da li ce biti zadnji pogon Ako stave zadnji pogon u hatchback to ce definitivno bit brutalan auto

    Nemojte da vam padne na pament usporedjivat M sa neakvim GTAovima i R32ovima jer samo obicni 325 je daleko od GTA i slicnih. BMW je posebna stvar, kupi si stari 325 pa vidi, do tada uopce ne mozes shvatit rijec BMW i vrijednost tog auta.

    Nije BMW samo tako ostao jedini solo proizvodjac automobila dok su ostali svi u neakvim ogromnim koncernima i dijele platforme, motore i ostalo...

    Ja inace volim japance, al BMW ima nesto posebno u sebi, poseban nacin lezanja, skretanja, zvuk i osjecaj rednog sestaka, poseban nacin sjedenja, sve je nekako ko stvoreno za vozaca. Kvaliteta je naravno na nivou uvijek bila.

  19. #19
    mc
    Guest
    Ako stave straznji pogon u auto kompaktne klase - to ce biti veliki komercijalni promasaj. Cisto sumnjam da ce si to priustiti jer ocito pucaju na siroki krug kupaca, zene i sl..
    Straznji kraj je zbilja nikakav...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  20. #20
    sepra
    Guest
    Moguće da će biti natrpan svom mogućom elektronikom.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Slične teme

  1. Novi kralj klase-drugi dio
    By 206-os- in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 109
    Posljednji post: 25-03-2004, 16:10
  2. GOLF V - novi kralj "Golf klase"
    By INTCP in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 18-01-2003, 12:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •