Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 106

Tema: Nečisti benzin...OMV

  1. #1
    vmo
    Guest
    radi se o OMV-u

    RIJEKA – Uredno napunivši spremnike svojih automobila, u subotu oko 11,45 sati na benzinskoj postaji OMV-Istrabenza na Mlaki, šestero vlasnika ostalo je nemalo iznenađeno kada su njihova vozila desetak metara kasnije – stala. Kako je bilo očito da razlog gašenju automobila može biti jedino u gorivu – konkretno radilo se o eurosuperu 95 – iz OMV-Istrabenza odmah je stigao nalog o zabrani istakanja tog derivata tako da se na benzinskoj pumpi na Mlaki ta vrsta goriva nije mogla kupiti sve do jučer navečer. U međuvremenu, cjelokupna količina eurosupera 95, a riječ je o jednoj cisterni koja je u subotu dovezla to gorivo iz OMV-ovog istakališta u Omišlju, isana je iz spremišta na benzinskoj kojeg su djelatnici »Zagreb petrola« očistili, uz kontrolu nadležnih iz Državnog inspektorata.
    – U subotu je na benzinsku postaju na Mlaki dopremljeno gorivo, eurosuper 95, koji kvalitetom ne udovoljava našim standardima, kazao je jučer u izjavi za naš list direktor maloprodaje OMV– Istrabenza Deni Radošić, izražavajući žaljenje zbog incidenta koji se desio.
    Kako saznajemo, razlog zbog kojih je šest automobila stalo, prije nego se reagiralo zabranom daljnjeg istakanja tog goriva, nije bila voda već nečistoća benzina. Kako se i odakle to gorivo – a riječ je, navodno, o 30 tisuća litara – onečistilo, u OMV-Istrabenzu tek trebaju utvrditi. O tome će biti riječi na današnjem kolegiju Uprave, doznajemo od Radošića.
    Svih šest automobila moralo je biti odšlepano s Mlake, a Radošić je ustvrdio da će sve nastale troškove vlasnicima namiriti OMV-Istrabenz. To će, prema Radošićevim riječima, uključivati istakanje goriva iz spremnika automobila i zamjenu filtera uz, naravno, troškove šlepanja i ponovnog punjenja rezervoara. Prema Rado%9

  2. #2
    Brock
    Guest
    Eto... i di sad u P.M. da točim auto?!?!


    INA ne valja, OMV ne valja, a svi ostali privatnici kupuju od njih....

    Dakle... jedina stvar koju možete napravit je da točite auto kod samo JEDNOG distributera benzina i da OBAVEZNO čuvate sve račune (u nekoliko mjeseci unazad), tako da možete dokazat i tražit odštetu, ako dođe do ××××××.

  3. #3
    Fresh
    Guest
    To je neki špijun iz MOL-a zagadio gorivo.

    Dobro, svakom se može desiti, bar znaš da je nečistoća (ako je), kod INE je uvijek bio problem sa vodom.

    Ostajem vjeran OMV, kao i proteklih godina.

  4. #4
    Bmw Touring
    Guest
    ja kad san u Splitu uvik tocim na OMV pumpi jer svi kazu da je najbolje tamo i da je najcistija benzina i nafta.

  5. #5
    mc
    Guest
    Ostajem pri OMV-u zbog slijedecih razloga:
    1. ljudski su priznali, ispricali se i obecali nadoknaditi stetu sto ce i uciniti za razliku od INA-e koja uvijek sve negira, zataskava i izbjegava nadoknaditi stetu
    2. na OMV-u nikada nisu guzve kao na INA-i, ne zatvaraju se zbog cisterni, uvijek ima svih vrsta goriva
    3. djelatnici na OMV-u su osjetno kulturniji i ljubazniji od onih na INA-i
    4. broj skandala s gorivom daleko je manji u OMV-u - ovo je jedini za kojega ja znam
    5. kompresori za gume na OMV-u su uvijek ispravni i precizniji od onih krseva na INA-i
    6. treba jos?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  6. #6
    Ed Hunter
    Guest
    Ja točim uvijek na istoj OMV pumpi i točim 98-icu. Još do sad nisam imal problema. Kad sam stavljal 95 onda je malo cukal dok je bil hladan, a sad s 98 nemam problema.

  7. #7
    Brock
    Guest
    Ne... i ja uvijek tamo am....

    Nego... dojdem ja u subotu na INA Park benzinsku (OMV kod Super Konzuma nije radio) sa namjerom da si stavim malo benge... kad... vidi vraga - nema bezolovne 98-ice!!!! I ne samo da je trenutno nema, nego je uopće nema!!!

    Odm'a sam se okrenul za 180 supnjeva na petlji i pravac OMV kod Coca-Cole.

  8. #8
    mc
    Guest
    Brock, pa na 70% INA pumpi nema bezolovne 98-ice - jadno...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  9. #9
    B.S. gost
    Guest
    Recite mi da li je moguće u moj Peugeot 307 točiti Eurosuper 98. Do sada točim 95. Ima li neke razlike?

  10. #10
    mc
    Guest
    Koliko ja znam, u sve aute koji trose bezolovni od najmanje 95 oktana ide i 98. Ima razlike cak i na mojem malcu, a s tim gorivom jos nije bilo problema ni na INA-i ni na OMV-u.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  11. #11
    QV
    Guest
    Paše ti 98-ica, još i bolje, ima manje vode u njoj

  12. #12
    jubmo
    Guest
    ljudi, viđam neke jubmo plakate po zagrebu gdje piše da se eurosuper 95 prodaje po 4.23 kn sve do 3.1... a gdje, što, kada...?? ili je to samo neka predizborna igra ???

  13. #13
    ZNA SE
    Guest
    Zna se !!!

  14. #14
    QV
    Guest
    Pogledaj godinu

  15. #15
    Cezy
    Guest
    OMV kurca ne vredi,ja am kod JET-a ili AGIP-a.

  16. #16
    QV
    Guest
    Cezy, di ima agip?! U ka?

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2619
    Šta s godinom?<br><hr>

  18. #18
    Cezy
    Guest
    Cezy se davno makno iz KA.

    A u ka am na petrolovoj,ona kod naplatnih.

  19. #19
    DKW
    Guest
    Jebatga sad, više ni OMVu nije za vjerovat. Svejedno ostajem na OMV 98. Fakat cuka kad je hladan taj 95...

  20. #20
    alfist_zg
    Guest
    najbolje da si nabavim jednu malu prirucnu rafineriju i onda sam bar ziher.. <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Računajte na nas</font>

  21. #21
    Girrari
    Guest
    Ja uvijek točim na Samoborskoj u OMV-u i to 98. Zasad nikakvih problema, pa ostajem vjeran OMV-u.

    Naravno, potpisujem sve kaj je MC napisal.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  22. #22
    Dom-Dom
    Guest
    I ja tamo točim , osim kad se negdje dalje.

  23. #23
    QV
    Guest
    OMV samoborska i europa mil kod bivse cementare, uvijek euro 98-icu.

  24. #24
    QV
    Guest
    Ili smrdljivi eurodiesel, kad sam sa sluzbenim autom.

  25. #25
    Girrari
    Guest
    Tam ima i onih krasnih Sonaxovih spužvi. Gomilam ih doma u slučaju da dođe do nestašice kao prije par mjeseci.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Slične teme

  1. Što je "čisti" dizel motor ???
    By addo in forum Auto servisi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 19-07-2003, 13:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •