Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 76 do 99 od 99

Tema: CL 65 AMG

  1. #76
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    znam, vidio sam ga na djelu u m3

  2. #77
    Bmw Touring
    Guest
    taj DSG radi na dvi spojke.Jedna za 1,3,5 a druga za 2,4,6 brzinu.Super stvar

  3. #78
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Misliš super na kvadrat. Inače večeras je forum vrlo živahan.

  4. #79
    Kas
    Guest
    VW, bljak.

  5. #80
    Girrari
    Guest
    Nekak imam feeling da su jedini previ sekvencijalci SMG i F1 odnosno Cambio Corsa.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  6. #81
    Kas
    Guest
    A selespeed?

  7. #82
    D0mi
    Guest
    Par strana prije, aerotech je spomenuo da manualni mjenjac nemre izdrzati tolki momeni. Pitanje je zasto??? Meni nije jasno, jer ima dosta sportiva koji imaju ogroman moment a imaju 6 brzinski manualni?

  8. #83
    INTERCEPTOR
    Guest
    Moj ××××× nema mjenjača koji može izdržat.

    Gledaj ovo.

    Chevrolet V8 => 8,2 litrei 6 brzinski mjenjač





  9. #84
    INTERCEPTOR
    Guest
    Manualni mjenjač



    502 HP, 6300$

  10. #85
    INTERCEPTOR
    Guest







  11. #86
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Mislim da je stvar u spojkama, koje bi doslovce izgorjele zbog proklizavanja, te mjenjača koji bi se polomio. Ručni mjenjače koristi lambo, dodge viper...
    To su vjerojatno malo "pojačani" mjenjači.

  12. #87
    D0mi
    Guest
    Pa ima i Pagani Zonda isto rucni a ima 750NM i 550 bhp, a da ne kazem za kojekakve Techart i Gemballa Porsche.

  13. #88
    Girrari
    Guest
    Za Selespeed sam iz hrpe usta čuo da to nije to. Fora je, ali ne ono pravo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  14. #89
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Prespor je.....

  15. #90
    Kas
    Guest
    Kod manualnog postoji ograničenje. To je kuplung jer kao šta je netko gore napisao, lamela bi izgorila vrlo brzo. Kod automatika, zakratni moment se prenosi uljem, tako da nema direktnog kontakta. Kod tako velikih snaga, nema velike razlike u ubrzanju između automatika i manualnog. Zato, automatik.

  16. #91
    INTERCEPTOR
    Guest
    Selespeed je nešto sporiji kad mjenja na više, kad mjenja na niže je čak i brži i sam daje međugas. U svakom slučaju je bliže ručnom mjenjaču nego automatskom sa + i -.

  17. #92
    turbo-limac
    Guest
    odgovor je da MB nema mjenjač koji bi to podnio.... donedavno nije imao niti automatski mjenjač za više od 1000 Nm ali sad imaju novi 7 brzinac koji je jači....

    Što se kvačila tiče.... to je najmanji problem, jer uvijek postoje kvačila s više lamela koje je moguće dimenzionirati po želji, također se getribe naprave da podnesu toliki momenat. Ali, problem je onda u mijenjanju brzina, jer ti su mjenjači onda nespretni i teški za mijenjanje.... rješenje se očigledno nalazi u elektro hidraulički upravljanim poluautomatskim mjenjačima, kakvog ima recimo bugatti...

    problemi sa spojkama se javljaju posebno kod 4x4 automobila jer nema proklizavanja kotača nego spojka, getriba i poluosovine trpe sve....

  18. #93
    S V T
    Guest
    SMG II prebaci iz brzine u brzinu za 80 milisekundi ako se ne varam!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

  19. #94
    Kas
    Guest
    Uglavnom, jednostavnije je automatik.

  20. #95
    INTERCEPTOR
    Guest
    Uglavnom, koji će vam ××××× moment?

  21. #96
    D0mi
    Guest
    >Uglavnom, koji će vam ××××× moment?

    Kako koji ce ××××× moment?? Pa da se moze slepat tesku prikolicu ) ) )

  22. #97
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2622
    Uglavnom 1000 NM

  23. #98
    cuore
    Guest
    uglavnom,ak niste shvatili do sada da je moment najvazniji kod motora,odite na lijecenje... )

  24. #99
    D0mi
    Guest
    >uglavnom,ak niste shvatili do sada da je moment najvazniji kod motora,odite na lijecenje...

    Nije najvazniji. Najvaznije su krivulje momenta i snage

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •