Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: seat leone iskustva

  1. #1
    lion king
    Guest
    dakle ima mi netko nesto reci o ovom automobilu na octaviinoj platformi...moze sve od dizela do turbaka...(cupra me ne zanima)

  2. #2
    Quest
    Guest
    Hoćeš reć Golfovoj platformi. Čuj, sve što vrijedi za Golfa, vrijedi i za Leona - u haubi je sve totalno isto (bar onaj 1.6 16v, kojeg sam gledao u salonu, ali nema razlike da bude različito). Armaturka je s A3, stari model, lim i sjedala su malo drukčiji i to je to.

    Jedino nije mi jasno u vezi TDI motora - još uvijek se nude 90 i 110 KS, koje je VW odavno izbacio iz programa.

  3. #3
    Hondo
    Guest
    Seat je LEON, a Leone je bio Subaru (Leone 4WD Ranger).

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Ili Don CorLEONE.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  5. #5
    doc
    Guest
    Sergio Leone i "Dobar, loš, zao"

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Živjeli špageti westerni!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  7. #7
    doc
    Guest
    taj filim mi spada u TOP 3 svih vremena.
    A muzika mu je najbolja!

  8. #8
    Girrari
    Guest
    Naravno.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  9. #9
    Cezy
    Guest
    Meni Corleone 1 spada u najbolja tri svih vremena.

  10. #10
    lion king
    Guest
    PARDONCEK NA LEONe
    MOJ LAPSUS
    A OVOM QUESTU...PA PRVO JE SKODA IMALA TU PLATFORMU PA TEK ONDA OSTALI AK SE NE VARAM
    I OCU KONKRETNE STVARI A NE ARMATURA IZ A3? I TE SPIKE

  11. #11
    lion king
    Guest
    kaj niko nema nis rec o ovom autu?

  12. #12
    Seatibiza...
    Guest
    A kaj ocekujes kakav odgovor na tu temu kad si pitao za "tam neki" Seat Leone. Da si pito za alfu ili nekj slicno bilo bi vec 1265 odgovora. Stari moj izgleda da si novi na tom forumu.....

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Pa normalno kad nas na forumu hrpa vozi Alfe; od 33, 145, 147 pa do 156, 164, 166, GTV...

    Kaj sad da ja napišem o Leonu kad se autu nikad nisam približio na manje od 2 metra.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  14. #14
    Fresh
    Guest
    E vidiš Girrai, to ti je greška, jer da sis e približio doživio bi taj auto kao savrešnstvo auto industrije i unifikacije dijelova i više nikad nebi pomislio na sve ove silne brojkice koje si gore naveo.

    Za tebe bi postojao samo jedan LAV.

  15. #15
    101
    Guest
    Lionking, moja iskustva su bazirana na tri probne voznje od po pola sata, i to ovih modela: 1,6 16V 105ks, 1.8 20VT 180 ks i 1.8 20VT TT4 (ovaj zadnji je imao 4x4 Haldex i multilink umjesto polukrute). Naravno, pola sata voznje nije ni priblizno dovoljno ali se meni Leon cini dobar u odnosu na konkurenciju, pogotovo sa 1.8T motorom. Jednostavno mi je legao bolje od A3 1.8T (150 ks) i Octavie RS koje sam isto imao priliku provozati nekih pola sata. Bilo bi dobro kada bi se auto mogao dobiti na barem 24 sata

    Planiram kupovinu (1.8 20VT) pocetkom 2004, pa bi ti tada mogao reci malo konkretnije o Leonu...

  16. #16
    ŠULE
    Guest
    Pike i družina u "The Wild Bunch".
    -
    -
    pa tek onda "The good, the bad...

  17. #17
    lion king
    Guest
    hm 101...daj mi reci jel zapinje prednji spojler ko na octavii pri parkingu svakom?

  18. #18
    lion king
    Guest
    i zaboravih te pitat...kakav je mjenjac u odnosu na octaviu jer sam nju imo prilike voziti...iz ovog od 105 ks i turbaka bez 4x4

  19. #19
    Girrari
    Guest
    Fresh, moš mislit.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  20. #20
    101
    Guest
    Nisam imao nikakvih problema sa spojlerima pri parkiranju, obrati paznju da se radi o normalnom spojleru koji je na svim modelima od 75, 105 i 125 ks (benzinci) kao i spojleru koji je bio na staroj Cupri (sa VR6) a sada je (od modela 2004) na 20VT Top Sport. Ne znam za Cupra R. 20VT je tvornicki spusten i bas sam na to obratio paznju kad sam vracao nazad auto, ali je sve bilo okej. Takodze nije bilo problema ni sa "lezecim policajcima" (sto ne mogu reci za Octaviu RS koja je isto spustena ali ima drugacije spojlere - prijatelj je uspio da nesto sastruze na probnoj voznji, nismo mogli naci sta ali se culo).

    Jedna od Leonovih mana je losa preglednost unazad, ne zelim ni pomisliti sta bi se desilo ako bi se neko djete naslo iza one visoke "straznjice", nista se ne vidi...

    Mjenjac od 6 stupnjeva u Leonu je vrlo dobar, osjecaj je puno bolji od obicnog u modelu 1.6 105ks ili u Octaviji RS koji je neprecizan (barem u odnosu na 6-icu). Vjerujem da ces primjetiti veliku razliku na probnoj voznji (ja sam prvo vozio Octaviu RS i pola sata kasnije Leon 20VT) bas oko mjenjaca. Mislim da je ovo jedna od glavnih prednosti Leona sa 20VT motorom. Druga je cjena, dosta je jeftiniji od konkurenata, ukljucujuci i Octaviu... Potrosnja je vec druga stvar, racunaj sa 10 litara na 100 km grad/autoput.

  21. #21
    Quest
    Guest
    Da, mjenjač na 1.4 16v, 1.6 16 v i SDI nije baš dobar. Nije nešto posebno neprecizan, ali tvrdo radi, zapinje itd. Imamo u firmi Golfove s tim motorima. U TDI puno ljepše radi.

  22. #22
    lion king
    Guest
    to te ja pitam!!!
    jelda da se nista nevidi u rikverc...to sam i mislio...jel ima leon brisac otraga? jer ak octavia nema a kisa pada...i ti ides u rikverc isto nista nevidis
    planiram leona turba uzet u dogledno vrijeme pa se raspitujem...ako ima jos neko nekakvih iskustava nek pise

  23. #23
    101
    Guest
    Jeste, Leon ima brisac nazad. Na los pogled nazad ces se vjerovatno navici nakon malo vremena pa ces parkirati bez problema (kao i svi ostali vlasnici sto ga voze od 2000), ali djeluje skroz nepregledno kad prvi put vozis... Mislim da radis pametan izbor sto kupujes turbaka, dobijes puno vise za ulozeno u odnosu na 16V modele i obicni 1.8.

    Jos jedna stvar koju sam primjetio: 20VT gubi vise na vrjednosti od Octavie RS (pravio sam poredzenje 2 godine starih auta), barem ovde kod mene (ja sam u Svedskoj) gdje se marka nije jos probila. Razlika je nekih 5 do 10 % za auta koja su presla 30 000 km. Ja zato planiram uzet polovan auto i zadrzat ga jedno duze vrjeme.

  24. #24
    T-IE
    Guest










  25. #25
    Cezy
    Guest
    Quest,kaj se mene tice TDI I SDI imaju podjednake mjenjace.Fine kratke precizne,ali se opiru na brze pokrete,sto mrzim. .

Slične teme

  1. seat leon top sport 1.8T 180 KS....
    By turbo-limac in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 94
    Posljednji post: 02-03-2004, 13:35
  2. seat ibiza 1.4 16V
    By znatiželjni in forum Auto servisi
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-04-2003, 22:29
  3. vozi li tko seat ibizu
    By 594 krešo ah in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 25-12-2002, 19:07
  4. seat toledo tdi
    By nikko in forum Auto servisi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-09-2002, 23:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •