Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 152

Tema: Clio Sport

  1. #1
    Rossonero
    Guest
    Bio bih ti Sule zahvalan, ako mi mozes odgovoriti na par pitanja. Kad je Phase II zamijenio Phase I? Kaj je sve u serijskoj opremi kod Phase II, a Phase I nema? Koji je od ta dva auta bolji?
    CS, slobodno i ti uskocis posto i ti furas jednog.
    Thanx <br><hr>

  2. #2
    Girrari
    Guest
    U iščekivanju Godota... pardon, Šuleta.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  3. #3
    Dom-Dom
    Guest
    Kaj ima dobar Clio?????

  4. #4
    Ing
    Guest
    Sa nestrpljenjem očekujem odgovore i objašnjenja naravno, dan odluke se bliži. )

  5. #5
    Dom-Dom
    Guest
    Ing kaj je u igri???

  6. #6
    Ing
    Guest
    Dom u V E L I K I M sam dilemama.
    Razne stvari igraju ulogu.
    Sada je poredak slijedeći:
    1.P 206 s16
    2.clio sport
    3.punto
    Sutra pada odluka!

  7. #7
    doc
    Guest

  8. #8
    doc
    Guest
    Eh, kad bi clio sport tako izgledao...

  9. #9
    ŠULE
    Guest
    Pa otprilike ovako. Phase II se pojavio krajem 2001.
    Meni još uvijek oku je ugodniji broj jedan, ali objektivno ovaj novi prati neke novije trendove i djeluje ozbiljnije.
    Što se opremljenosti tiče ono bitno, a to je biser pod haubom nije mjenjan osim često spominjanog DBW gasa - nema gas sajlu. Neki kažu da je to ublažilo reak. na gas. Modificirana je i kutija filtera zraka.
    Od korisne opreme na dvojki se pojavljuju xenon svjetla, senzori za brisače i svjetla, aut-klima, CD standard, a tu su sada na ABS i EBD dodani ESP i TCS sa mogućnošću off-on.. Kokpit je podosta izmjenjen. Satovi nemaju više bijelu podlogu, ručica mjenjača i srednji greben sada su uglađeniji. Koža i alcantara po sicevima i vratima. Diskovi sim i tam, a ispred njih decentne felge 16", i da spomenem štrcaljke za pranje farova.
    Sve u svemu koštalo je 17,500e.
    Koji je bolji?
    Obadva su Clio sport i jednostavno su fenomenalni na svoj način.

  10. #10
    ŠULE
    Guest
    Kako ide? Da ja sada ne trkeljem pastati ću nešto što sam našao na netu a kaže:
    Clio 2,0 RS je kralj na cesti i ako nemate pozamašnu ergelu ispod poklopca motora svog automobila popraćenu odgovarajućim stvarima potrebnim da bi se uhvatili u borbu s ovim automobilom, nemojte ništa ni pokušavati, jer biste mogli ostati poraženi, posramljeni ili možda zadivljeni. Mogli biste se i pitati zašto ste toliko sporiji od dvostruko ili više jeftinijeg automobila. Clio RS ima sve potrebne elemente za vrlo brzu i sportsku vožnju. Prije svega, tu je dragulj ispod prednjeg poklopca s moćnih i nadasve brzih 172 KS. Već prvi okret ključa i zvuk tek pokrenutog motora zagolica uši i digne adrenalin. Prvi stupanj prijenosa, kazaljka brojača okretaja vratolomno se diže prema brojki 70. Upravljač je mirniji i ne trga se iz ruku kao kod starog RS-a. Pri 5000 okretaja motor ispušta urlik kakav se samo poželjeti može, a ubrzanje je još ubojitije. Na 7000 okretaja je crveno područje, no motoru se u prva dva stupnja dopušta vrtnja do 7250 okretaja, tada se u desnom kutu pali zeleni simbol mjenjača koji upozorava na potrebu promjene stupnja prijenosa i uključuje se blokada. Ista je priča u višim stupnjevima, ali pri 7000 okretaja. Ubrzanja oduševljavaju, radio je ugašen, jer treba slušati glazbu koju su skladali inženjeri Renault Sporta. Clio RS je i dalje jako, jako brz. Postiže bez ikakavih problema 220 km/h i u desnu traku tjera mnoge automobile i vozače koji misle, ali samo misle, da su brzi.

    Vjeruj mi sve je istina.

  11. #11
    Megane_SB
    Guest
    Šule, svaka čast, nek si im rekao
    I to su činjenice

  12. #12
    Ing
    Guest
    Ma vjerujem ja tebi Šule skoro sve, ali imal sam jedno tak gorko iskustvo sa Lagunom II, da sam rekel.
    Nikad više Reno, ali sam ipak danas otišel na procjenu/još neznam rezultat-neka viša matematika?/.
    Ali niš se nije promjenilo, ista ekipa, isti odnos, baš im se je.., rok isporuke/"sto godina"/, ko da tražim auto zabadave.
    Neznam jednostavno kaj napraviti?

  13. #13
    ŠULE
    Guest
    To je sada na tebi Ing.
    Ali znaj da osim galopirajućeg 206 RC ovi autići nisu nikakva pretnja Sportu. Što se kvalitete tiče tu se ne može definirati mišljenje jer sve zavisi od slučaja do slučaja, pa bio to Clio, Saab ili Bentley.
    Ja tako mislim.

  14. #14
    POLOVNJAČA
    Guest

  15. #15
    POLOVNJAČA
    Guest
    ZAŠTO NEĆE , MANJA JE OD 50 PIXELA....???? <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

  16. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2621

  17. #17
    Girrari
    Guest
    Svaka čast Šule. Vidim da obožavaš svoj auto, a to cijenim više od bilo čega, pa bio on Renault, VW, Yugo, FIAT ili Alfa.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  18. #18
    CLIO SPORT
    Guest
    ING.......sto se tice procjene....moja prica sa cliom II 1.4 75ks kada sam kupovao dvanulceka:

    TRCZ.....10.800dm
    zidov baotic 11.500dm
    starkelj legenda (uvijek se mozes cjenkati i dogovoriti) 12.500dm!!! (obavezno trazi RATKA STARLJEKA, sin vlasnika pa se mozes cjenkati s njim....ja see cjenkao preko pola sata...u startu je nudio 12.000dm!)!

    i jos jedan topli savjet....odi na test voznju sa svim tim autima pa odluci!


  19. #19
    Rossonero
    Guest
    Hvala Sule na bome podosta informacija. Sve me to fakat zanimalo. Non stop sam u nekim triper kombinacijama kad ne mogu do onog kaj stvarno hocu. Pa se kemija tak da barem vrijeme prodje... Nije da sad ja kupujem taj auto, ali da kupujem ima jedan momenat koji meni ne odgovara. A to su dimenzije auta. Nikad nisam imao nista manje od srednje klase i sad bih najradje vrh kompaktne klase, a ne gradske. Ne radi prekenjavanja nego radi ipak kolke tolko udobnosti na pozamasnoj godisnjoj kilometrazi. A kompakt ima i vise mjesta u kabini...ajd da skratim...auto mi se doslovno zgadio nakon svih CS prica i pricica, ali kad ga objektivno pogledam stvarno je pravi zvrk za po gradu. Tu je ziher zakon. Od brzine, okretnosti, parkinga...

  20. #20
    Mario Haas
    Guest
    Ing nije mi jasno kako se Punto prošvercao na ovu listu.

  21. #21
    Girrari
    Guest
    Dobro Haas, a po čemu je Punto HGT toliko lošiji od jednog S16???

    Po meni su ta dva auta itekako blizu dok je Sport onaj koji odskače, ali u pozitivnom smislu.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

  22. #22
    Mario Haas
    Guest
    Punto ima fućkalicu, nije to to prijatelju, reče pjesnik.

  23. #23
    Kas
    Guest
    Koje su cijene 206 RC, i Clija 2.0?
    Koji je brži, bolji itd?

  24. #24
    ŠULE
    Guest
    To bi trebalo biti na nož, Kas.
    Cijene, pa u Njemačkoj je Clio skuplji (i od Type R-a), ali mislim da će ovdje biti ipak malo povoljniji od RC-a. /RC još nema cijene kod nas/

    U zadnjem Auto Bild-test&tuning RC mjeri 7,6 do 100 protiv Coopera S sa 8,1. Tu je Clio u maloj prednosti ali u konačnici vjerovatno vodi PUG.
    Uglavnom klanje sa Cliom.

  25. #25
    Girrari
    Guest
    Fućkalicu? Pojasni, ne kužim se u termine.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Slične teme

  1. Clio Sport V6
    By Ed Hunter in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 25-02-2004, 18:42
  2. Clio Sport x2
    By _Stevo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 11-01-2004, 20:49
  3. Clio Sport...
    By Calibra Zender in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 26-10-2002, 07:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •