Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Cijev do kutije filtera zraka

  1. #1
    INTERCEPTOR
    Guest
    Evo pitanje za stručnjake turbolimaca, hassa, honda...

    Evo ovako meni izgleda cijev koja dovodi zrak do kutije. Kao što vidite nije sprovedena do maske već je relativno kratka. Sad me zanima da li bi ja imao kakve koristi da stavim cijev nekakvu od završetka te cijevi do maske. Jedino rješenje je da bude neka flexibilna poput one od usisavača ali šira jer jednostavno treba je malo savinuti do maske.



    I još nešto, ja na polovini te cijevi imam jedan uređaj (kojega na ovom motoru na slici nema) koji navodno hladi topal zrak. To mi je rekao meh. u Bosch servisu. E sad ne znam da li ugradnja cijevi postaje nepotrebna kad ima to.

    I zanima me da li bi se ugradnjom cijevi pogoršao efekt venturijeve cijevi postojeće originalne? Treba li paziti na to? Tj. koliki promjer i kakav mi preporučate.<br><hr><font face="Courier"></font>

  2. #2
    Hondo
    Guest
    INTCP, možeš doštukati taj komad do maske da ti lovi svježi zrak, no eventualno poboljšanje možeš osjetiti u nekakvom malom povečanju krajnje brzine. Drugih većih efekata nema, a koristiti možeš one rastezljive aluminijske cijevi kojih ima raznih promjera. Da su pri konstrukciji tog usisa mislili na Venturijevu cijev - mislim da i nisu.
    O uređaju koji hladi topli zrak pri usisu ne znam ništa.
    Možeš eventualno imati neko zadebljanje na cijevi koje služi kao rezerva zraka ili možda još kakav prigušnik usisnog šuma.
    Možda kolege znaju kaj o tome uređaju

  3. #3
    širokobriježanin
    Guest
    Ja se u potpunosti slažem s Hondom! <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

  4. #4
    Hondo
    Guest
    Ero ajde spat!

  5. #5
    širokobriježanin
    Guest
    Dobro, dobro...

    <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

  6. #6
    ŠULE
    Guest
    Ta cijev ti apsolutno ništa ne bi značila.
    Pa presloži tu frgu, i eto ti par Pony-ja.

  7. #7
    Cezy
    Guest
    Chini mi se da on ima einspritz.

  8. #8
    Mario Haas
    Guest
    Ako se već želiš zezati s tim, trebao bi napraviti pošteni usisnik koji bi išao direktno od maske u tu tvoju cijev. To je najbolja solucija, neki Peugeoti imaju tako složen serijski usis, npr. 205GTI. Pogledaj, nešto slično imaš na ovoj slici:

  9. #9
    Mario Haas
    Guest
    Obrati pažnju na "trokutastu" crnu plastiku, između veznog lima i plave usisne cijevi, to je usis zraka, ima veliku rupu naprijed direktno iza maske i okruglu rupu otraga prema filteru zraka. Tako nešto bi trebao iskemijati.

  10. #10
    INTERCEPTOR
    Guest
    OK hvala ljudi, vidjet ću još.

  11. #11
    4
    Guest
    Mene zanima zasto je kod nekih auta npr. kod predviđeno da zimi uzima vrući zrak koji se zagrijava preko auspuha? Zar ne bi bilo bolje da uzima hladan zrak? Zar se ne bi dobilo malo na snazi?
    Hvala

  12. #12
    Mario Haas
    Guest
    Hoćeš reći da ti je premalo 34KS na R4?

  13. #13
    4
    Guest
    Ma naravno da nije premalo na njegovih 720 kg. I ovako ide dobro ali zanima me?
    ps. evo sad prvi put sam vidio da je postojao 4x4 )

  14. #14
    Hondo
    Guest
    Pa nema taj sistem samo R4. Kad je auto hladan, da bi normalno radio potrebna mu je jako obogačena smjesa. Znači puno benzina i malo zraka, a da bi se ta smjesa što lakše zapalila, nije naodmet da zrak bude zagrijan. To nema veze sa snagom, već pokušajem da auto normalno radi u 'nenormalnim' zimskim uvjetima. Može i bez toga.

  15. #15
    Kas odlog.
    Guest
    Zimi auto manje troši ako dobiva topli zrak. Meni je Manta trošila litru manje kad sam joj stavio tu cijev.

Slične teme

  1. regulator protoka zraka
    By fabian5 in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 14-01-2015, 06:28
  2. smjesa goriva i zraka
    By alinghi in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 30-07-2003, 21:05
  3. zamjena filtera - povećanje snage
    By Fresh in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 98
    Posljednji post: 29-04-2003, 00:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •