Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 52

Tema: opel callibra 2,0 16v ??????

  1. #26
    Calibra fan
    Guest
    Koliko ja znam, motor 16 V od 150ks uopće nije pravi Opel, već Cosworthova inačica. A što se pregrijavanja tiče, ja takvih problema nisam imao, jednio mi je puklo crijevo za vodu i tada je došlo do pregrijavanja, ali sva sreća nije bilo nikakve štete!

  2. #27
    prelude
    Guest

    Ljudi, ja vam govorim podatak koji nije izmišljen iz moje glave. Nemam ništa protiv Calibre, štaviše mislim da je to strašna pila. Pogotovo ona 2.0 16v turbo. MAMMA MIA!!! Imao sam priliku da se provozam u onoj od 136ks i moram reći da sam prijatno iznenađen. Samo da joj je limarija malo bolja. ŠTETA

  3. #28
    sina
    Guest
    ej sanjajte da trosi ispod 10 l . Omega s istim motorom trosi po gradu 15 l a sa fakat stednjom tj. pemzionerskom nogom 11 lit . Pri 210 na sat okruglo 20 l pa vi sanjajte o 7,5 lit .

  4. #29
    Calibra fan
    Guest
    Evo još jednog bisera, koji uspoređuje omegu i calibru, takvima bi trebalo zabraniti pristup na forum! Da se i malo razumije u automobile, znao bi da na potrošnju ne utječe sam motor, već je tu prijatelju i aerodinamika,težina, ovjes...i 100 drugih stvari..a uspoređivat jednu obiteljsku limuzinu i sportski coupe mogu samo naznalice!

  5. #30
    sina
    Guest
    cobane cobanski ) omega ima 1.5 t to je istina , a calibra ima jednu od najboljih keficjenata otpora zraka jos i dan danas ali 50 % veca potrosnja neznam

  6. #31
    prelude
    Guest

    Imam iskustva sa omegom iz 1989 godište. Vozio sam to auto punu godinu (službeno auto), motor 2.0 90kw i pratio sam potrošnju. Mix potrošnja je bila od 11-11,5 litara. A imao sam svoju vektru 1995 godište automatik 2.0 85kw. Od nje sam počeo da dobijam sjedu kosu. Potrošnja po gradu je bila 18 litara dok je na otvorenom bila nevjerojatnih 6,0-7,5 litara. Ubi me ako znam kako to.

  7. #32
    deky
    Guest
    Pa jednostavno,automobili sa automatskim mjenjačem troše dosta više,još vožnjom po gradu motor se vrti stalno preko 4000 okr.još malo kickdowna i skupi se,a na otvorenoj cesti kad se auto razleti u motor se vrti na puno manjim okretajima i manjim opterečenjem.

  8. #33
    kizo
    Guest
    pričam ja s likom (vlasnikom callibre 8v 93god)o tim autićima i kaže on da su puno bolje ove s 8v od 16v zbog motora.veli da kad je on kupovo callibru svi hvalili običnu i davali joj prednost pred 16v jer se kvari,motor napravljen od loše legure?????velim ja njemu sine ipak je ovo 150ks i nema auta koji se ne kvari i da nema pojma,e sad nadam se da nisam masno za×××× jer ipak mislim i dajem prednost 150ks ispred 115.jesam li u pravu ili ne???

  9. #34
    Calibra fan
    Guest
    Svatko hvali svoj auto, pa tako i on svog 8ventilca.Ja sam definitivno na strani 16V jer isprobao sam oba modela i mogu ti reći da je 150 konja ipak 150 konja

  10. #35
    prelude
    Guest

    U svakom slučaju i ja sam za 16 ventilca. Sa Kizom se potpuno slažem, sve se kvari.

  11. #36
    kizo
    Guest
    kupio bi callibru 16v 92,93g pa ako nekome sused prodaje bilo bi ljepo da mi javi <br><hr>

  12. #37
    Ed Hunter
    Guest
    Ovisi o tome kolko daš novaca? Moreš kupiti kramu za sitne novce, ali ima i dobrih primjeraka (malo ali ima). Cijena im je malo veća. '93 su ti išle zadnje 16V 150 HP.

  13. #38
    Calibra fan
    Guest
    Moja preporuka ti je da nađeš autić od neke cure, isitna možeš računati na pokoju ogrebotinu, zakačen retrovizor i sl. ali motor će ti biti u izvornom stanju...jer cure neznaju ganjat auto, jednio im služi za šminku. JA sam tako uzeo calibru iz 93 16V od ženske i njemačke i do dan danas nikakvih problema nemam s autom, a eto već šestu godinu je kod mene!Oš kupit?? ) )

  14. #39
    kizo
    Guest
    calibra jel se tebi pali lampica od kompjutara kad mu daš kontakt odma ili nakon par sekundi i jesi li koji kompjuter već promjenio <br><hr>

  15. #40
    Calibra fan
    Guest
    Misliš da li se kompjuter -display odmah pali nakon davanja kontakta?? ak na to misliš, pali se iste sekunde! Nisam mijenjao kompjuter, jedino mi je žaruljica riknula

  16. #41
    kizo
    Guest
    moram vidjet taj auto,kak da dođem do tebe?? ja sam u zg na jarunu daj broj moba ili mail <br><hr>

  17. #42
    Calibra fan
    Guest
    Ja sam ti u Osijeku, a auto možeš pogledat kad god dođeš u OS!Javi!

  18. #43
    Ed Hunter
    Guest
    Kizo nisi napisal kolko das para. Ja ti mogu nabavit jednu 16V 150 HP. Kupljena u Hrvatskoj, znači nije iz npr. Njemačke gdi sole ceste ko u prici (posljedica sve su trule). Nerasturena, nerazbijena, nema 100 bivsih (vecinom vrlo mladih) vlasnika ... jedan od rijetko sacuvanih primjeraka.

  19. #44
    kizo
    Guest
    mogo bi skucat negdje 4500 ali tek kad prodam auto koji sad imam, pasala bi i zamjena (imam tipa19td 75ks).Malo sam gledo i jako je teško nać neku kojoj prednji branik stoji uz svjetla kak treba.Sad se baš ne kupuju auti ××××ga siječanj je ali več u veljači bi se moglo nekaj tržit <br><hr>

  20. #45
    james
    Guest
    ne valjaj baline to auto troši kad ga polako voziš 10-11 a kad ga stisneš priko 15 i ne valjaj priče za malu dicu

  21. #46
    james
    Guest


  22. #47
    Calibra fan
    Guest
    Evo još jednog seljaka na forumu...ma naravno, 30 litara troši!!!

  23. #48
    anticalibra
    Guest
    Koji bi idiot to kupio????

  24. #49
    pero...
    Guest
    Tko to kaže, tko to laže???

  25. #50
    imki
    Guest
    kupi calibru ako ti ne smeta skripa plastike,vozio sam calibru iz 95 obnovljeni model i pukla mi plastika armature a auto je bio redovito garaziran, znaci nije od sunca, imao sam i neke probleme s elektronikom kad je bio 4 godine star, stariji modeli su skloni i hrđanju

Slične teme

  1. opel corsa 1.2 16v
    By dair in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 29-06-2004, 06:22
  2. opel ..................naj.........naj
    By opel in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 93
    Posljednji post: 22-03-2004, 22:40
  3. callibra 16V za i protiv????
    By poštar in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 25-10-2003, 20:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •