Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 50

Tema: Calibrom kroz tunel Bristovac sa 253km7h

  1. #26
    wrc
    Guest
    MA NEMATE POJMA. TREBA UZET SKYLINEA, SEICI IZ NAFTNIH ZEMALJA IH DIZU NA 1000 KONJA. E TO IDE...

  2. #27
    Black Knight_
    Guest
    ja sam taj decko s kalibrom turbo...

    ukratko, tko se razumije vec mu je jasno da je turbo bitno bolja stvar od kompresora, nadalje serijski turbo auto je bitno bolja podloga od bilo cega drugog za tuning i na kraju calibra turbo ima 4x4 a corrado ne.

    a turbo VR6 motori su cista utopia. uostalom imas V6 i u kalibri pa nitko nije toliko glup da ide na njega stavljat turbinu vec tuniraju 2.0 16v turbo. operativnih turbo VR6 motora ima valjda za prste nabrojat i to su neakvi VW entuzijasti koji ignoriraju sve u svojoj slijepoj ljubavi prema VWu i utukli su novaca i novaca za to.

    2.0 16v Turbo 4x4 is the way to go.

    prednji pogon nikako, bez turba nikako...

  3. #28
    pack0575_
    Guest
    Zasto su V6 turbo problematicni?

  4. #29
    Black Knight_
    Guest
    Pa problematicno je na svaki N/A motor stavit turbo. Konkretno za V6 od kalibre znam da blokovi puknu u roku mjesec dana zbog neravnomjernog pregrijavanja. Jedan od rijetkih uspjesnih V6 turba kaze da je on to rjesavao povlacenjem novih kanalica za vodu kroz blok motora. Uglavnom problematika je ocita, s jedne strane imas gotov turbo motor kojem mozes dosta dizat snagu bez mijenjanja internih dijelova, s druge strane imas V6 kojem moras napravit generalku, zamijenit pol toga u motoru sa jacim dijelovima koje ces bog te pita gdje napravit, vjerovatno radit modifikacije cak i na samom bloku motora i to je sve vrlo upitno kako ce radit, gdje ces ti nac dijelove i na koje ces probleme naletit. Plus jos ugradnja turbine i pripadajucih dijelova. I nakon sve te jebade dobijes otprilike konja koliko ima 2.0 16v turbo phase II ili phase III a phase II i phase III su kudikamo jeftiniji od cijele ove jebade i sto je najbolje provjereno rade i imaju ih hiljade ljudi...

  5. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 1970
    Postova
    8
    Rep Power
    0
    PRIČAŠ LOVAČKE PRIČE, 250 DA DA, A JA VOZIJA NA DVA KOLA DO 3EG KATA

  6. #31
    MAREA 1.6 16V
    Guest
    SVI VI GOVNARI KOJI VOZITE TOLIKIM BRZINAMA PO CESTI I VI KOJI ODOBRAVATE TAKVE ×××××RIJE ZBOG NAVODNE ZALJUBLJENOSTI U AUTOMOBILE STE OBIČNA BANDA NEODGOVORNIH KRETENA. KAŽE POSLOVICA: "SVAKA PIČKA DOĐE NA ŠEKRET!" PA ĆE I VAŠA GUZICA JEDNOG DANA DOĆI PO SVOJ DIO KARME. NEMATE POJMA ŠTO ZNAČI REHABILITIRATI SE GODINAMA PO FIZIKALNIM TERAPIJAMA NAKON NESREĆE. BOLJE SE DOBRO IZ××××TE , MOŽETE I MEĐUSOBNO BANDO ×××××SKA $#&%=(

  7. #32
    ZNANJE
    Guest
    SAMO DA VAS INFORMIRAM; apsolutno nije poznato koji je automobil tom brzinom projurio kroz bristovac; jer ja sam nazocio kad se izmislilo da je to calibra:sorry calibrasi ali to je istina:

  8. #33
    rossi
    Guest
    :smile23: ja sam po selu vozio preko 290kmh s gsx00 pa nisam nikog ugrozio

  9. #34
    fergazer
    Guest
    E a zamislite si scenu da je tipu pri toj brzini izletio <FONT COLOR="red">šaht</FONT> u tunelu...
    ××××te bio bi autoput zatvoren mjesec dana...

  10. #35
    chevy
    Guest
    Očito pola HR vozi Ferarrije, Porsche-e, Lotuse, Jaguare i ostala sportska vozila. Zato se prosjećna brzina na autocestama, cestama, tunelima, viaduktima, mostovima, seoskim i poljskim putevima nigdje ne spušta ispod 250 km/h. Kod nas i traktori i kombajni piće po ravnoj Slavoniji najmanje 100 km/h. A tek vozači bicikla, piće ko ludi, najmanje 150-180 km/h. I to bez kaciga. Činjenica je da u HR auta i druga prijevozna sredstva idu mnogo brže nego drugdje u pr. EU. Možda je kod nas rijeđi zrak, pa je tomu i manji otpor zraka, a time i manja sila teža, pa je sve skupa lakše, auti, ljudi, pamet .........

  11. #36
    Calibra 16v
    Guest
    Imam calibru 16v auto je zakon.Svakim danom sve me vise iznenadi sto moze na cesti

  12. #37
    T-IE
    Guest
    "turbo VR6 motora ima valjda za prste nabrojat"

    :URL=http://www.upspiral.com/index.php?nl=472%3AeNqVkd1OxCAQhd%2BFZL1maCHtNHvhq s9hiEwNF%2F2RwWQ3pu%2FuQP1J1L2Qmzkczkw%2BwKPBN0bQq Faf%2FESZEqvBI1TboHp6TYnm%2FLj6Z1JDRBg2xhZV8NmXoPR H1CJc6ehRjUQhzoHOJa2HGh5DDEokoIJaRXD2KS%2FjyJQ%2Fj nSpMoHm8OnvE6D54vhxIIBMzHGZZVym3d8K5RUg%2BAVk%2Fgn Uy7rGBH9DlQcWM9My%2BUMTxoOxTQAtxTiumyov35J3%2B8ZP6 %2FASw9Ga7uHOtc6Yk%2B1MC7d9f7IArbONue9dV4Pli45ynW3 b3gEKBo46&st=vr6+turbo&ldid=10004&fpid=10&fdid=3&t pid=610204&tspid=0&ttid=100&prid=1&pn=1:Tu:/URL: pogledaj kako ih ima na prste. Preko 44000 stranica koje govore o VR6 turbo motorima.

  13. #38
    T-IE
    Guest
    Evo za početak jednog Golfa 3 VR6 T. sa 370ks.

    :URL=http://chuspeed.net/menu.htm:VR6 T.:/URL:<br><hr><font color="red">GTI PLANET</font>

  14. #39
    droga
    Guest
    Kad ljudi znaju o cemu pricaju onda se i prepiru...neka neka.

  15. #40
    ali g
    Guest
    Ožeži care i drugi put.Ja sam sa octaviom rs 237km/h kroz tunel sv.Rok

  16. #41
    fergazer
    Guest
    A i ti si isto pacjent svoje vrste ...

  17. #42
    mmmmmmmm
    Guest
    kretenu mislis da ako vozis kljibru da si baja.mogo bi si jos i manzu kupit pa da imas sta krpat u tvojoj masnoj garaži u spisic bukovici

  18. #43
    Black Knight
    Guest
    Ja osobno nemam vise kalibru turbo, no kupit cu je opet.

    Ne iz razloga sto zelim biti baja nego zato sto sam djetinjast, obozavam taj auto i slijep sam na sve njegove mane i u stanju postenu lovu utuci u to samo da ga imam makar je to totalni finacijski promasaj. Bas taj auto, i nijedan drugi.

    To mozda jest kretenizam, ali ne u onom smislu koji ti mislis 'ja bi htio biti baja' jer 'baja' se moze biti u puno raznih automobila.

  19. #44
    CosmoOS
    Guest
    Tako je BLACKY calibra je zakon!! ja je furam već godinama i nemislim je se riješiti, jer mislim da za malo uložene love dobiješ odličan auto i svi oni koji je nisu probali, neznaju što je to..samo naklapaju i iznose neistine!

  20. #45
    f-toyota4
    Guest
    a opel astra coupe bertone 2.0 turbo? je vrijedan nasljednik ili? meni je predivan

  21. #46
    CosmoOS
    Guest
    Calibra je ljepša!! Ovaj Astrin motor je odličan ali što se estetike tiče, mislm da je calibra unatoč godinama atraktivnija

  22. #47
    Black Knight
    Guest
    novi 2.0 turbo (Z20LET) nije ni blizu starog..

    turbina je puno manja, jedva dostatna za motor, glave su preslabe.

    stari 2.0 turbo (C20LET) je puno kvalitetniji motor. a turbina ima cak 50%ak posto rezerve.
    za C20LET imas phase III - 315 konja jos uvijek sa serijskom turbinom, samo veci intercooler, chip, injektori i regulator pritiska goriva, preko phase III ide K26 turbina i zesce promjene, no blok trpi i 800konja... vec imas za kupit phase VII sa 650 konja/740Nm i phase VII sa 750 konja je u razvoju...

    dok ovaj novi tesko ide i do 400 konja...

    nisu auti vise sta su nekad bili...
    ta stara opelova 2.0 masina je legendarna...

    a da ne govorim da je prednji pogon astra coupe, fuj fuj.. a i izgleda bebasto

  23. #48
    f-toyota4
    Guest
    meni je nova astra predivna,a što se tiče tuninga i turbine,uzeo bi onu turbo-DIESEL 2,2...to je super auto..još da ugrade alfin(fiatov) 1.9 motor bilo bi i bolje...
    pitanje:koliko 2.0 tako "našpanan" na 400-500 KS traje i koliko troši? Zašto to služi,možda jedino za 402m street race? ali dobro.. <br><hr>

  24. #49
    Black Knight
    Guest
    potrosnja nema razloga porasti ukoliko se vozis isto kao i prije, naravno da ce porasti ako stisces gas do daske jer auto brze ubrzava, ali u suprotnom nema razloga, motor je jos uvijek isti, samo pod full gasom turbina nabija veci pritisak... u leru u pri normalnim gasovima trosi identicno..

    a sto se tice trajnosti, ista stvar... ne moras ga stalno gaziti pa ce ti trajati isto... sto tice phase III 315, konja, chip + intercooler + injektori + regulator pritiska goriva, to je prilicno ok, trajnost se jos uvijek prakticki ista, mozda ce se turbina malo brze potrositi..

    sto se tice ovih 400-500ks, to je vec prilicno upitno, ne tolko zbog motora, on ce u pravilu izdrzat(u phase IV i na vise je ukljucena generalka, stave ti kovane klipove s manjom kompresijom itd), ali getriba, diferencijali ce se potrgat kad tad zbog ogromnog momenta.. no postoje i ljudi koji se time bave, ojacivanjem prijenosa...


    a za sta to sluzi, ja sam imao taj auto, i ide ko zvijer, 6.5 do 100 itd... no meni npr. nikad dosta konja... i da sam ga nadrko na 300 konja opet bi mi brzo usfalilo, ne zbog utrkivanja ili necega, neg jednostavno volim tu akceleraciju, volim filing da kad stisnem gas auto fakat poleti i da mogu svasta s njim napravit...volim se osjecat ko pilot u autu a ne ko kocijas ili nesto...

  25. #50
    f-toyota4
    Guest
    hahaha..da vjerujem...
    kod mene je ipak realnost od 10.5 do 100 i 6,5 litara eurodiesela na 100km prisutna..ali ne mogu ni zamisliti užitak..

Slične teme

  1. Autom kroz naselje 149 km/sat
    By VJEKOSLAV in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 26-11-2003, 18:06

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •