Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: EU ×××× ustasku vladu zbog zlocinca Ante Gotovine

The Boss
    Guest
    PRVI PUT U ZAKLJUČCIMA SE SPOMINJE ANTE GOTOVINA
    EU stišće Vladu zbog Gotovine
    Nakon Janka Bobetka, prvi put Vijeće ministara EU spominje Antu Gotovinu u svojim zaključcima. Vijeće podupire jasnu poruku Rezolucije Vijeća sigurnosti UN-a 1503 od 28. kolovoza 2003. koja je upućena zemljama u regiji. U Rezoluciji se traži poboljšanje suradnje s ICTY-jem, posebice u nastojanjima da se pred Haaški sud izvede Ante Gotovina.
    U očekivanju izvješća ICTY-ja
    EU i UN dobro koordinirani
    U Uredu predsjednika nisu iznenađeni reakcijom Vijeća ministara EU. - Nije to ništa novo, to su stavovi koji su već više puta ponovljeni i znalo se da tako misle gotovo sve zemlje EU. Oni zapravo samo ponavljaju rezoluciju Vijeća sigurnosti UN-a, što govori da su EU i UN dobro koordinirani. Nema iznenađenja i nije to nikakav novi pritisak. Ako uopće jest pritisak, on je u svakom slučaju posve isti kao što je bio i dosad i nije posebno intenziviran time što Vijeće ministara ponavlja rezoluciju UN-a koja je Hrvatskoj dobro poznata - tumače u Uredu. (J. P.)
    Ministri su poručili da s velikim zanimanjem očekuju godišnje izvješće ICTY-ja pred Vijećem sigurnosti UN-a početkom idućeg mjeseca u New Yorku. Pozivajući se na navedenu rezoluciju i dodatne mjere protiv onih osoba koje podržavaju optužene pred Haaškim sudom, kao što je, primjerice, zabrana ulaska u zemlje EU, Vijeće ponavlja da će mjere prema regiji i pojedinim zemljama stalno preispitivati u skladu sa stanjem na terenu.
    U bruxelleskim diplomatskim krugovima to se tumači tako da će suradnja s Haaškim sudom biti uvjet za uspješno provođenje SSP-a.
    Spominjanje prvi put Gotovinina imena u zaključcima jednog sasa ministara vanjskih poslova dodatni je pritisak EU na Hrvatsku. Prije točno godinu dana u zaključcima ministarskog sasa spomenuto je ime preminulog generala Janka Bobetka, a u studenome prošle godine Vijeće je govorilo o još neriješenim hrvatskim slučajevima osoba optuženih za ratne zločine, ne navodeći imena optuženih.

Predsjedničke isprike
    Osim Gotovine, Hrvatska je u jučerašnjim zaključcima spomenuta u sklopu regionalne suradnje. Ističu se obostrane isprike predsjednika Mesića i Marovića za nedjela koja su počinili građani Srbije i Crne Gore i Hrvatske. Taj čin ocijenjen je važnim korakom prema trajnom pomirenju zemalja i dobrim primjerom za regiju.
    Velika Britanija jučer je upozorila Hrvatsku i Srbiju da se ne mogu približiti članstvu u Europskoj uniji ako ne učine sve da se najtraženiji optuženici izruče Haaškom sudu. London ističe da približavanje Hrvatske i Srbije Europskoj uniji ovisi o uhićenjima političkog i ratnog vođe bosanskih Srba Radovana Karadžića i Ratka Mladića te hrvatskog generala Ante Gotovine.
    "Ti ljudi imaju mrežu potpore i na hrvatskim i srpskim vlastima je da poduzmu energične mjere da ih pronađu", rekao je britanski ministar za europske poslove Dennis MacShane u Bruxellesu.
    Šefovi diplomacija dali su zeleno svjetlo za policijsku misiju Europske unije u Makedoniji. Bila bi to druga policijska misija takve vrste nakon one u Bosni i Hercegovini koja je počela ove godine. Vijeće je naglasilo da je poštena provedba lokalnih izbora u Albaniji, u listopadu, uvjet za proces približavanja te zemlje Europskoj uniji.
    Ministri vanjskih poslova članica Europske unije pripremali su sastanak na vrhu Europskog vijeća sazvan za 16. i 17. listopada u Bruxellesu te Vladinu Konferenciju koja za nepunih tjedan dana počinje u Rimu.

Hrvatica
    Guest
    Nesto mi je jako cudno u vezi tog "ICTY"-a. Kao da su zaboravili na Karadjica i Mladica.
    A svi govore o Gotovini kao ratnom zlocincu, a nigdje ne stoji sta je on to napravio? Ja znam samo da se je borio za oslobodjenje okupirane mu zemlje i da je u toj borbi bio izuzetno uspjesan. Koliko ja znam nije ratovao na tudjim terenima, niti u svrhu osvajanja tudjih teritorija! Ocito da je nekome poremetio racune i sad mu se na sve nacine pokusava osvetiti. Neka me neko ko zna na ovom forumu informira o tome sta je on to napravio ste mu se pripisuje kao ratni zlocin?

Vidim da tu na forumu ima i jedna srpkinja. Bas dobro!

Kato
    Guest
    - zlato trazi od tvojih predpostavljeni da vam puste filim <oluja nad Krajinom i biti ces informirana bar malo bolje, ako vec neznas cim je se prije bavio.

××××ga i Srbi su bili na svom teritoriju pa su protjetani to je bila njihova djedovina a ne vasa .Zemlja je bila svih gradjana koji su bili njeni zitelji a to sto ste vi je svrstali u jednonacionaklnu drzavu i da mora biti samo Zemlja hrvata zati je i doslo do rata.Vi ste napali na manjinu tj na narod srpske nacionalnosti koji je bio kod vas u manjini i vi trebate zato odgovarati i to ne samo Gotovina vec svi vasi taksisti i kamiondjije koje su se preobukle u kvazi generale.

Domobran!
    Guest
    Srbi iz Knina su prije napada cetnika svi pobjegli jer su im braca cetnici naravno javili. Niko nije iz tog podrucja potjeran. Poslje kad su ti zlocinci stigli je pocelo bombardiranje i ubijanje. Hrvati su poceli jedno brdo poslje drugog osvajati. Kad su cetnici to vidli su poceli bjezati od straha. Hrvati za njima i tjerali ih do srbije (vojsku a ne civile).
    Tako je to bilo. A to podrucje je Hrvatsko uvijek bilo i bit ce uvijek isto tako kao sto je kosovo srpsko jeltak.
    Znam istina boli. Razumijem, nije lako za vas proraditi taj veliki poraz.
    ali sto ces, tako je to...

Kato
    Guest
    -zlato , kad ste toliko bili jaki . kak ti kazes kuzis hehe kak ste se dali zaustaviti Kak ste imali tak magicne pticarke koje razaraju tak Vukovar da bi svijetu prikazali kak su Srbi ti koji su ga porusil.

)

Ma
    Guest
    ××××n ti mater i sve po spisku ××××××tino jedna, ti imas muda da spomenes Vukovar? ××××n ti cigansku kevu ovcaru jedan. Bre idi u tri kevine pizde i pokri se usima usljivko jedan. Zar ti nemas nimalo mozga u toj tvojoj lubenici na tvojim pleckama? Jos jednom BRE goni se u "TRI" pizdurine tvoje KEVE. AMEN

mmmmmm
    Guest
    ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )
    ovo je pravi humor, ovi Srbi su zaista zabavni , tako da se je zdravo druziti sa njima bolan. ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )

Istomisljenik
    Guest
    Da vam ponovim sta je covek rekao:

Srbi su bili na svom teritoriju pa su protjetani to je bila njihova djedovina a ne vasa.

Licna imovina, pogotovo ono sve sto je nasledjeno od predaka, je ispred drzave.
    Nisu gradjani radi drzave, vec je drzava radi gradjana.

Okret
    Guest
    Ako je krajina srpska onda je kosovo albansko!
    Ma kako bilo uopce me ne zanima, bitno da je to sada hrvatska! I bit ce uvijek!
    A vi se dalje placite na nasem forumu papci...Evo vam maramica, balavi ste.

kako
    Guest
    bilo da bilo vi ste svijetski sram bio i ostao.Sad se svi srame sto su vas branili u ovom ratu jer ste ostvarili pred ocima svijeta hitlerov san i tako ste osramotili cijeli svijet.Zato su Hag smislili da bi to zamaskirali , zato je masa Srba osudjeno da bi se s tim zatrpao sram svijeta koji vam je pomagao, a vas nesmiju ni osudjivati jer su vam stajali iza ledja dok ste provodili svoj tisucljetni san . fuj

Srbi svakom mogu u oci pogledati samo mnogi ne mogu nama .Mnogo nasi nevini su u zemlji i u Hagu radi vas i svijetske pristrasnosti. Ali djela su tu oci se nemogu lagati.

britva
    Guest
    Hm šta malom srbi milo???
    Kad ona fufa iz Haga dolazi u HRVASKU svi se srbi tresu od straha jer misle eto iz Zagreba će malo do nas a kad bre dođe onda obavezno neki brat srbin naje..
    A što se EU tiče tko bi se kladio da je danas rerendum o pristupu Hrvatske u EU da bi bio pozitivan, ja nisam siguran. ) )

Kom
    Guest
    Hahahaha...tako ste glupi da tu vasu laznu propagandu vjerujete..hahah...I to tako ozbiljno kazete ko da je sve stvarno tako bilo kako vi kazete..hahaha..a ××××ga morate se nekako ljeciti znam...razumijem ja vas....uvijek ste dobrodosli na forumu, barem znamo da nam ne prijeti opasnost, jer od takvih nemoramo nista ocekati. Smjesne su te vase ratne verzije..hahaha....

bolan
    Guest
    - vi dok ima bosanski hrvata vi cete njih podturivati za svoja zlodjela.Koliko sam hrvata cuo da ce Bosna biti hrvatska banovina i da ce se granice staviti tamo gdje su bile za vrijeme austrougarske , a sad ste toliko posteni da nesmijete dokazati svoju nevinost u Hagu.

Ej Kato!
    Guest
    Nemoj se srditi i gledaj kak ste realni: u Srbiji ste zsbrisali AP Kosovo i AP Vojvodinu i htjeli ste otvoriti u Hrvatskoj AP Srbiju tj. Republiku. Kaj ste jos normalni? Mi Hrvati znamo gdje su nam granice i zakaj da se mi sramimo za Knin?

Hrvatomrzac
    Guest
    Veseli jarani u prvom redu:
    1.desno - jednoruki desetar
    2.desno - legionar u bežaniji

sredina: crknuti JNA general

1.levo - budući Holanđanin hrvatski šiptar
    2.krepali šupak (pardon šušak)

Iznad se vijori najnoviji krpeni model wc-papira na kockice

JEE
    Guest
    DOBILI STE CRKNUTU MACKU .

Hrvatomrzac
    Guest
    Igra detekcije:

Osoba A:

Ja sam Ante Gotovina umirovljeni hrvatski general u bježaniji!

Hrvatomrzac
    Guest
    Osoba B:

Ja san Gotovina Anto,penzionisani
    'rvacki časnik!!!

Hrvatomrzac
    Guest
    Osoba C:

I ja sam Ante gotovina bivši legionar i ustaša!

Hrvatomrzac
    Guest
    Pardon!!!!

Mi smo MIRKO NORAC!

Hrvatomrzac
    Guest
    Svi smo mi MIRKO NORAC!!!

Hrvatomrzac
    Guest
    Osoba D:

Ja sam Ante Gotovina,župnik,pardon,
    razvodnik iz Livna!!

Hrvatomrzac
    Guest
    Ja sam Ljubo Ćesić Rojs ×××××× iz Hercegovine!

Hrvatomrzac
    Guest
    Svi smo mi MIRKO NORAC!!!

Slika podrške Hrvata iz USA,Montana!

Hrvatomrzac
    Guest
    Osoba E:

Ja moram reći da sam Ante Gotovina,mada se radi samo o frapantnoj sličnosti,tako da mnogi misle da smo braća blizanci.
    Inače ja sam majmun iz Hrvatske vojske.

Slične teme

1. Rojs zbog Gotovine odgodio Knjaza
    By BOŽENA MATIJEVIĆ in forum Politika
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-12-2005, 23:49
  2. Lazno ime Gotovine Kristijan Horvat!
    By KRESIMIR in forum Politika
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 08-05-2005, 19:11
  3. 77% R.S. Gradajana smatra vladu kriminalnom
    By Rodoljub in forum Politika
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 04-05-2004, 01:49
  4. USA nude 5 miliona $ za glavu ustaskog zlocinca
    By The Boss in forum Politika
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 11-10-2003, 09:58
  5. bas ada optuzila svinjolikog zlocinca Bobetka????
    By zasto je Carla...... in forum Politika
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 21-09-2002, 01:20

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •