Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: L klip

  1. #1
    Šime
    Guest
    Da li je tko od vas čuo za ''L'' klip, obično se stavlja na motocikle, kakav je kakve su performanse motora i da li ga je pametno stavljati?

  2. #2
    dragstar
    Guest
    Ja znam za L kariku, a uz to i za L klip.Znam da ga je imao Tomosov BT 50, a mogao se staviti i na druge njihove masine, npr.APN 6

  3. #3
    ki
    Guest
    ima ga Elektronic 90, 15SLC,ATX,CTX...., pozdrav

  4. #4
    Kas
    Guest
    L-klip je klip koji ima gornju kariku skroz uz čelo klipa. Time se dobije veća kompresija, i motor ide bolje. Imam ga ja na svom APN-cu, i dobro funkcionira. Bitno je ne razvrtavati motor previše jer od toga odu karike. Razlika u odnosu na obični klip se osjeti.

  5. #5
    japa tom
    Guest
    ja sam mislim (ak se još dobro sjećam jer je bilo davno) brusio i klip kako bi povećo zapreminu al to ipak pitaj nekog bolje upućenog. Mada je najbolje otić do Trsta. Svojevremeno su imali kitove za sve motore pa tako i tomose. U "kitu" ide automatski kraći klip s jednom "L" karikom.

  6. #6
    dragstar
    Guest
    Na APN 6 se klip stvarno treba skratiti ako se hoce dobiti vise snage i to za zadnje strane, jer standardni klip kad je u gornjoj tacki zatvara dio usisnog kanala kuda ide smjesa goriva i zraka iz karburatora.Ili ugraditi klip od T14 koji je vec kraci!To pisem iz osobnog iskustva , bilo je to prije vise od 13-tak godina...

  7. #7
    japa tom
    Guest
    bravo generacijo (barem mislim) to su bile godine:
    polirali su se kanali, cuclo se benzin iz svih automobila u susjedstvu, delorto frgulja, rezonantni spuh i tako to.......

  8. #8
    Dino
    Guest
    L karika tipuno znači,imaju ju Bt50 eletronic.Osobno sam imao bt50 i bt50 sa mašinom od elektronica.Sve je todivno i super samo kolkoja znam L karike više nema za kupit a ne može se i napravit kod onih likova kaj rade inače karike.I samo da rečem onaj ko je napiso da Ctx i Atx imaju L kariku nema pojima o motorima jer ju onu nemaju!

  9. #9
    muky
    Guest
    ima li možda neko ispušne grane 4u1 za suzukija katanu 750ili može od običnog suzukija 85 do 90.

  10. #10
    ki
    Guest
    Dino,ti pojma nemaš!

  11. #11
    fireblade
    Guest
    ) prićate o l klipovima kao da su dar bogova
    apn ima obićan klip, ali ako se gore stavi L klip dobije se na obrtajima, i poveća se snaga. sa 38L klipom apn ide bolje nego sa 42, običnim, a kad se gore stavi još 42l klip, dobiješ apna koji ide jako dobro, naravno to je glupo stavljati na cilindar od apna, to ide na cilindar od 15slc, ili juniora! još gore delorto 20 i dobar auspuh i apn ti reže skutere od 125 kubika što kažeš keks!
    )

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •