Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: DIFUZOR

  1. #1
    KAMI-
    Guest
    To je neka ×××××rija na motoru,neznam sta nit za sta sluzi,ali kolko cujem kad se skine, auto bi trebao bolje ic.Radi se o hondi civic 97 g.Vjerovatno nes kaj ima veze sa kolicinom benz koja ulazi,neznam.Ako tko zna sta više neka slobodno obrazloži.

  2. #2
    Hondo
    Guest
    KAMI- šarafiš ti?!?
    Općenito, difuzor je naprava za raspršivanje struje zraka, svjetlosti, vode, itd. Difuzor je kod fergazera zapravo bilo suženje promjera prolaza kroz koji se je usisavao zrak, a u svrhu povečanja brzine usisanog zraka (venturijeva cijev) i samim tim podtlaka koji je usisavao gorivo. Kod ubrizgavanja, nije toliko bitna brzina usisavanja koliko količina usisanog zraka, a difuzorom bi se moglo nazvati malo suženje u usisnoj grani ispred leptira. To ne možeš skinuti jer je 'odlijano', no možeš malo pobrusiti i smanjiti izbočinu i time povečati promjer usisne cijevi. Posljedica je veća količina usisanog zraka, a samim tim i bogatija smjesa. Da bi stvarno imao koristi, trebaš puknuti direktni filter i povečati pritisak goriva i onda bi se mogli dobiti neki opipljivi rezultati. O svemu tome sam već pisao.
    Sretno.

  3. #3
    ŠULE
    Guest
    Koliko znam to je ono zadnje kroz koje prolazi smjesa prije ulaska u cilindar, ali tu se radi o rasplinjaču. Budući da se radi o 97 g, teško da je tamo frga.
    Razlikuju se u nekim mjerama ( 3, 3.5, 4 itd..)

  4. #4
    KAMI-
    Guest
    Fala hondo na odgovoru.Uglavnom frend ima isti auto ko i ja i kaze da mu u petak to idu skinut u servisu,neznam kak je to mislio tocno.Auto je 97 g tak da nema frg.Neznam cucemo se u petak pa bude rekao kaj su tocno radili i kakve su promejene.

  5. #5
    ŠULE
    Guest
    Da ne bi kemijao previše, za tog Civica postoji mogućnost kupnje proširenog /70 mm / body-a, pa i dvostrukih i eto ti dodatnih konja.

  6. #6
    KAMI-
    Guest
    Šule ,daj pojasni malo ××××ga još sam zelen kaj se tuninga tiće,gdje bi to mogao nabavit.

  7. #7
    ŠULE
    Guest
    Otipkaj na Yahoo, Honda civic body i eto ga.

  8. #8
    Hondo
    Guest
    KAMI- kaj je bilo s difuzorom?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •