Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 122

Tema: Cupra R nije za mamine maze

  1. #1
    pastela
    Guest
    Nije isto vozite li automobile nabijene snagom ili pak "sportivo" izvedbe pojedinih modela. Naime, velika snaga ne donosi za sobom i neudobnost, a nabrijane neudobne jurilice ne moraju uvijek biti osobito snažne. Voziti, pak, Seat Leon Cupru R znači u jednom automobilu spojiti sve navedene karakteristike. Odlična kombinacija, zar ne? No, prije ulaska u automobil morate svoje tijelo na to i pripremiti. U suprotnom, nemojte poslije kukati da vas bole leđa zbog neudobnog (kako kome) automobila, ili da je buka na visokim okretajima jednostavno neizdrživa. Tada Leon Cupra nije automobil za vas. Odnosno, Cupra nije za mamine maze!
    Ako ste spremni pretrpjeti sitne neudobnosti koje sa sobom donosi sportski tvrd automobil, putovanje može započeti. U svakom slučaju, dobro se pripremite jer 1,8-litarski "turbak" ne posustaje. Kazaljka okretomjera jednostavno leti u crveno područje, a 225 "konja" na prednjim kotačima čeka svaki, i najmanji znak. Ubrzanje do stotke traje nešto više od 6,5 sekundi, dok se maksimalna brzina opasno približila brojci od 250 kilometara na sat, točnije 247 km/h. Zahvaljujući odličnom 6-stupanjskom ručnom mjenjaču, mijenjanje brzina može se izvesti iznimno brzo i učinkovito. Osim mjenjača, pretjecanja bez problema omogućuje i 280 Nm okretnog momenta, koji se postižu pri samo 2200 o/min.


    TEHNIČKI PODACI
    CIJENA: 31.900 eura
    MOTOR: 1,8 20V TB
    SNAGA: 225 KS
    MOMENT: 280 Nm
    MAX. BRZINA: 247 km/h
    POTROŠNJA: 8,5/15/22 l/100 km



    KONKURENCIJA ,ali N E M A šanse!!!!!
    Alfa Romeo 147 GTA
    Motor: 3,2 V6 250 KS
    Cijena: 35.000 eura
    Ford Focus ST
    Motor: 2,0 173 KS
    Cijena: 27.000 eura
    %

  2. #2
    DKW
    Guest
    Ne kužim. Jel su to tvoje impresije ili si to sve skupa od negdje prepisao?

    Bogami, moraš se zaposlit u marketingu Seata kako bi ovo remek djelo na golfovoj platformi pomelo tako kilave aute kao što su AR 147 GTA ili Focus (ili Type R)<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

  3. #3
    DKW
    Guest

  4. #4
    pastela
    Guest
    ja inače sam novi na vasem forumu,vidim je forum ok ,a i vidim da vas dosta preferira alfe??!! ja inače posjedujem leon 1.9 TDI 150ks TOP SPORT,Inače taj auto se ne prodaje na našem tržistu,a moj je duga priča,kupljen kao tdi 110ks,pa nova masina,jer je stara zaribala....,sad pucam na cupru,ovu navedenu,mrak

  5. #5
    DKW
    Guest
    Zato sam i spomenuo Focus i Civic Type R.


    Seat....


    Sorry, ali nemam povjerenja u ovjes i mjenjač koji su u nečemu što je u seriji jeftiniji i ljepši Golf.

    A nije sve u KS-ima.

  6. #6
    Bmw Touring
    Guest
    a zaboravija si na jos jednoga u konkurecijia a to je Golf R32

  7. #7
    DKW
    Guest
    Da-ko lud sam kupovat R32, skupa i brza varijanta istog automobila kakve kupuju tateki kojima je 75 KS i previše.

    R32 me pšodsjeća na onaj vic:

    Kakva je razlika između "Lade" i Lade Sport"?

    "Lada Sport" ima tenisku lopticu na kuki...

  8. #8
    pastela
    Guest
    bi ti je test na nekom švabskom programau,i seat pobjedio alfu GTA 147,pa ti reci koji valja,a i dosta su je švabi ispluvali,dok su seata dosta hvalili,kao alfa ima prevelik stroj za premalo konja,ali seat je no 1,bar meni,a bar su ti njemci mjerodavni,na hvale ono sta ne valja,jedino me njihov auto bild malo živcira,ima dosta ne tolerantnosti,ali druga priča

  9. #9
    DKW
    Guest
    Da-Nijemci su svakako mjerodavni.

    Jedino je točno da Alfa nije trebala trpat 3200 kubika u kompakt, nego opizdit kakav turbo i 4X4 pa da vidiš praone!

  10. #10
    Mazda3
    Guest
    Isto tako zaboravili ste na mazdu RX-8 Dobro ona je po cijeni tu negdje, ali malcice druga klasa

  11. #11
    Bmw Touring
    Guest
    e Amigo skuzija san za potpis<br><hr><font color="blue">BMW POWER</font>

  12. #12
    DKW
    Guest
    Nijemci su mjerodavni jedino kad treba ocjenit "verarbeitung" pa idu šublerom po novoj 307 (godina je 2000. ili koja većkad se pojavio 307) ne bi li našli kakav preveliki luft, kako bi to onda sjebalo bodove u usporednom testu sa Golfom (Imam taj Bild negdje)

  13. #13
    Mazda3
    Guest
    Vidis da nije problem Amigo

  14. #14
    pastela
    Guest
    pa reci ti sikreno sta nije za 3200kubika mogla imat bar 300ks,jos bi reako OK, ali samo ovo,pa u GTV ima jos 10ks manje za iste kubike,ne kužim tu teoriji kod alfe,primjera radi bmw e36 M3 3.2 320ks,, e46 3.4 340ks, a sta alfa ide na dole?? stvarno mi nisu jasni,stare 164 3.0 imale su po 230ks ,imao sam je neaka bila je zvar nad zvjerima,ali prgutalo ju vrijeme,a sad 200kubika više za ××××nih 20ks

  15. #15
    DKW
    Guest
    Za sve što ne valja na Alfi treba krivit Fiat i tu štedljivu politiku. Jer Kud ćeš jeftinije nego uzet stari dobri 3.0 24V koji je još tu iz 164, izvrtit na 3200 ccm i eto ti sportski auto. Ali šta mogu kad mi Alfa bolje izgleda i izvana i iznutra, a da o zvuku ne govorimo.

    A o štedljivoj politici bi se moglo pisat satima: AR 156 1.8 (1998, moja)NEMA ventilirajuće diskove (tek 2.0 ima)

  16. #16
    pastela
    Guest
    sta ti to stvarno??? nemogu vjerovat gdje se štedi,jesi prvi vl. ili uvoz??? da nisu vec novi diskovi gore ili podvala,takva stednja ti je tipična za njemca,proda ti auto od 30 000e a neda ti klimu,pa sramota,mercedes C 250 TD 97GOD. Od frenda i jos mongo mnogo njemackih poteza skrtarenja,pa jas imao tipo TD 90KS ,imao je duple diskove,nisam te pitao dali možda misliš na zadnje??

  17. #17
    VR6
    Guest
    Od AR 147 GTA je brzi cini mi se, svi u toj klasi su brzi od tog "sportskog" automobila. I englezi su ga u svom testu (davao sam link) stavili ispred Alfe 147 GTA (sada su i oni neobjektivni). Zavisno od testa ako Alfa prodje dobro onda su bili objektivni, ako ne, onda nisu. Klasicna blesava prica alfista...

  18. #18
    Girrari
    Guest
    Ne kriviti FIAT!

    Da nije FIAT-a, vozio bi ti sada Alfu Modneo sa nedavno spominjanim duratec motorom.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

  19. #19
    Rossonero
    Guest
    Eto stigao VR6 s tablicama i brojkama da nama slijepcima pokaze put...

  20. #20
    mc
    Guest
    Vidim pastelni da si ti zabrijao na jedan auto i svrsavas na to kaj je kao bolji od 147-ice. Jesi vidio sto ti je DKW napisao? Di je tu Type-R koji je usput 5000 uraca jeftiniji od tog Leona?

  21. #21
    Mario Haas
    Guest
    Ja bi bez beda pristao da me vide i u jednom i u drugom autu.


  22. #22
    Bmw Touring
    Guest

  23. #23
    Hondo
    Guest
    Ljudi dajte se skulirajte malo u vezi tog Alfinog 3.2 stroja. Kao prvo, radi se o jednom od najboljih ako ne i najboljem V6 motoru današnjice i oko toga se slažu sve face auto-svijeta. Kao drugo, svi koji išta znaju o motorima znaju i da bez zapremine nema okretnog momenta. Vozio sam (i još vozim) Honde i vjerujte mi znam o čemu pričam. Štima da sportski motor mora voljeti okretaje, no vozaču koji radi dosta kilometara i stalno je na cesti, s vremenom dojadi svaki puta šaltati 2-3 brzine niže kad mu treba snaga. E tu je taj, po vama PRESLABI Alfin 3.2l motor sa SAMO 250 ks i 300 Nm car. On ima snage od 1500 o/min pa sve do 7000 o/min i moment mu nigdje ne pada ispod 220 Nm s tim da 300 Nm dostiže kod cca 5000 o/min. Kužite? Usporedite užitak vožnje takvog motora sa bilo kojom vrtilicom pa ćete možda doći do kakvog valjanog zaključka.
    Možda jesam malo pristran, no za 147 GTA sam među prvima na ovom forumu rekao da je prilična glupost.

  24. #24
    Dom-Dom
    Guest
    Pa meni je Leon najljepši Seat, ali prema 147 GTA je zbilja jadan, to morate priznati.Mada bi jako volio voziti opet turbo motor , jer ovo navijanje kod Alfe ili japanaca mi zbilja ide na živce.Alfu trebaš stalno držati između 4500 i 7000 da bi bilo nekaj od nje , a to na dužim relacijama izaziva zbilja zamor.Dok turbak to puno elegentnije rješava.Po meni bi trebalo staviti nekakav motorin tipa 155 Q4 u 147 i onda bi to bilo super.

  25. #25
    mara
    Guest
    ali turbak guta, da ti je najbolje cisternu zakacit za auto.

    "Da nije Modneo sa FIAT-a, vozio bi ti sada Alfu nedavno spominjanim duratec motorom"
    a koja je razlika kad ce biti na opelovoj platformi - podnici(prokleto ne mogu se sjetiti kako se to kaze)

Slične teme

  1. Seat Ibiza Cupra 1.8 T
    By WRX in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 59
    Posljednji post: 08-11-2004, 11:26
  2. Seat Cupra GT
    By VR6 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 27-04-2003, 02:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •