Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Peugeot 307 WRC

  1. #1
    Cesare Fiorio
    Guest
    Kako vam se sviđa nova 307mica WRC?
    kakvu sudbinu joj predviđate?
    U Peugeotu za sljedeću sezonu ostaju samo Marcus Gronholm i Harri Rovanpera!
    mislim da dolazi i Freddy Loix kao treći vozač!<br><hr>

  2. #2
    Luk@
    Guest
    Peugeot 307 je pravi izbor, mislim da će postići veliki rezultat i da će se pokazati kao kvalitetan!!! Inače sam ljubitelj rally-a i bit ću zadovoljan gledati ga !

  3. #3
    marik
    Guest
    Ja mislim da bas nema neke velike sanse, osim ako naprave nesto revolucionarno na motoru.
    Moji argumenti su sljedeci: Taj novi wrc bolid od Peugeota je duzi cak od Subaru Impreze, a cinjenica jest da je tako dobrim rezultatima u zadnje 3 godine najvise zasluzna duzina same 206-ice, koja je najkraci auto u wrc-u. A vjerujte mi duzi automobili se vise zanose iskljucivo zbog inercije zadnje g kraja, premda je to dosta reducirano s masivnim spojlerom na straznjem kraju (npr. nova Impreza 2003). To je i razlog zasto vise nitko osim Subaru nema auto sa produzenim zadnjim krajem.
    Nikakva novost nije da 206 nema najaci auto u rally-u, niti je to imala. Prije je to imao Subaru, a sad to vjerojatno ima Ford. Sto opet nemora znaciti jer Subaru jos uvjek "tvrdoglavo" gura muku s Pirelli gumama.
    Da i zaboravi sam spomenuti da ce 307 imati najveci krug okretanja, sto je jos jedan minus.
    Iskreno meni uopce nije jasno zasto mjenjaju auto, kad imaju koku koja jos uvijek nese zlatna jaja. Mozda je eventualno trebalo unaprijediti motor i to je to. Ili kad vec mjenjaju, pa zar nije bolji izbor obicna 307???

  4. #4
    Cesare Fiorio
    Guest
    I ja sam istog mišljenja da 307 CC WRC neće bit uspješna bar do polovice sezone 2004. sigurno će imati problema sa motorom koji je sada novi i nije na bazi onog iz 405 T16(istekla je homologacija)! Imaju i neku revolucionarnu novinu sa getribom što mislim da će isto predstavljati probleme dok se automobil dovoljno ne istestira! a što se tiče 206-ice zamijenjena je zbog marketinških razloga i naravno zbog toga što je došao do limita,nema više mjesta da daljna veća unapređenja.Ipak je 206-ica već "dugo" u rallyu. Mislim da su sljed. sez. kandidati za naslov Ford i Martin<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">The Lancia Delta S4 could accelerate from 0 to 100km/h in 2.3s on gravel road! Henri Toivonen drove S4 around Estoril,the Portuguese Grand Prix circuit so quickly that he would have qualifed 6. for 1986.Portuguese Grand Prix!</font>

  5. #5
    Cezy
    Guest
    Martin je opasan,da Cesare.

  6. #6
    HRVO
    Guest
    peugeot 307 WRC.to ce biti uzbudljivo za vidjeti makar moji su favoriti subaru i citroen bice tijesno.gronholm-martin-sainz-loeb-solberg. )

  7. #7
    turbo-limac
    Guest
    iza 307 cc WRC stoji marketing.... ipak 307 cc im je sad udarni model....

    sto se getribe tice, novost je pozicija... getriba je postavljena poprecno ali iza motora... dosadasnji 206 wrc (slicno kao i Focus WRC ) je imao getribu postavljenu uzduzno iza motora u tunelu...

    motor je baziran na bloku od 1.8 motora koji se ugrađivao u 406-icu... Nije bio problem što je bivši motor zastario, već po pravilima više nisu mogli homologirati daljnja poboljšanja...

    bumo vidli kako će se nositi s dječijim bolestima, ali nisam siguran da će mu dužina previše odmoći.. ako ništa drugo dobiti će nešto na stabilnosti zbog dužeg međuosovinskog razmaka...

  8. #8
    piquet
    Guest
    peugeot je odlučio da u monte carlu nastupi sa 307. gronholm je inzistirao na tome jer kaže da je 307 već brži od 206. ostaje pitanje pouzdanosti.

  9. #9
    Cesare Fiorio
    Guest
    Ma to je dobra odluka Peugeota....Iako se bojim da će polovicu sezone 307-mica patiti od dječjih bolesti....baš ćemo po tome vidjeti koliko je Peugeot zapravo jaka momčad...206 ionako nije baš previše bio uspješan na Monteu.

    Gilles je izrazito zadovoljan sa svojim lancerom i veli da su kvarovi minimalni. Ali zanima me brzina, to je ono najbitnije, pouzdanost će se već riješit!

    BTW jel netko zna gje bih mogao nabavit popis rally prvaka Hrvatske(Jugoslavije) recimo od početka 80-tih???

  10. #10
    Cezy
    Guest
    Nece im ni 307 pomoci. Loeb ce ih zgazit na Monteu.

  11. #11
    Cezy
    Guest



  12. #12
    ZEGA
    Guest
    E em su ista firma, em su im bolidi totalno slicni, izgledaju maltene isto...
    ZEGA

  13. #13
    Cezy
    Guest
    Slicna je samo fasada.

  14. #14
    MEGARANGE
    Guest
    Sa mjenjačem nebi trebalo biti problema,auto je brz samo će ga jebat pouzdanost tak da mislim da ništa od konstruktorskog naslova,malo je predug ali bit će brži od Lancera,bar dok Japanci ne stave aktivne difove i poloautomatski mjenjač.

  15. #15
    piquet
    Guest
    homologirana je 307ica kao 12 wrc auto.

  16. #16
    ALONSO
    Guest
    Piyuet sta mislis pod tim 12WRC auto.

  17. #17
    D.E.V.A.
    Guest
    Vjerojatno misli da je to Peugeotov 12 automobil koji je homologiran samo zbog WRC prvenstva u povijesti.

Slične teme

  1. Peugeot 307 1.4 16V
    By Brum brum in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 29-07-2004, 07:16
  2. Peugeot 307 1.6
    By Ivo38 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 11-11-2003, 13:11

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •