Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: kupio bih zimske gume-koje?

  1. #1
    ki
    Guest
    195/55-15,koje su jeftine i dobre!! pomoć!!

  2. #2
    Dom-Dom
    Guest
    Nokian!

  3. #3
    igy
    Guest
    sava eskimo s3. ODLIČNA GUMA za te novce. vjeruj mi, jako je mekana i kao stvorena za zimu.

  4. #4
    Dom-Dom
    Guest
    Igy , jel ti znaš da Nokian košta isto kao i Sava , a Nokian gume su u samom vrhu testova ,uvijek među 5 najboljih zimskih guma na svijetu , a Savine su uvijek na začelju i uvjetno preporučljive.Čak je i Toyo tu negdje po cijeni.

  5. #5
    ki
    Guest
    Dom-Dom,gdje mogu naći Nokian i po kojoj cijeni?I,usput, što misliš o Michelin Pilot Alpin?Hvala

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    Nokian imaš u Maxu u Savskom Gaju , a neznam tko je glavni distributer u Hrvatskoj.Ja sam pitao za sebe, namjeravam kupiti drugi mjesec 205/60/15 i koštaju 680kn.
    Michelin Pilot Alpin je sasvim prosječna guma koja košta pun k.... love i uopće ne vredi te novci.U svim testovima je u sredini.Najbolje su Goodyear, Continental , Dunlop , ali su i skupe jako.

  7. #7
    ki
    Guest
    Dom-Dom,hvala najljepša na informacijama.

  8. #8
    R-18
    Guest
    Zimska guma 205 širine ???
    JAKO PAMETNO DOM-DOM
    Michelin Alpine su zakon , i nisu prosječne, neznam odakle ti ta informacija.
    Za male pare , uzmi NOKIAN.

  9. #9
    Dom-Dom
    Guest
    Čuj R-18 ja neznamu u kojem selu ti živiš, ali danas zimske gume idu i 235 širine.Za moju Alfu baš piše min. dimenzija guma 205.
    A kaj se tiče Michelina čitaj malo testove guma.Jedino kaj im vredi je Pilot Sport ovo drugo je čisti prosjek.

  10. #10
    R-18
    Guest
    Min. dimenzija guma 205 ?????
    Pa seljačino, kaj ti voziš ?? F1 ??

    Daj mi reci seljo, na kojem to autu piše min. dim. 205 ??

    Alfa ?? Koja je to Alfa ??


    Maximum mu je sigurno 285.

    Zimske gume , seljo, nisu iste ko i ljetne, i auto ima bolje karakteristike ako su zimske gume uže.

    Zato seljo, na rely utrkama , momčadi stavljaju gume oko 155 .

    Seljo

  11. #11
    Dom-Dom
    Guest
    Pa s ovakvim obrazovanim tipom iz Levih Štefanki se zbilja nemam kaj razgovarati.Alfa je inače 156 V6.

  12. #12
    Fresh
    Guest
    R-18

    Dom-Dom pusti sineka, vidiš da mu je reno 18 domet, a koje ono gume na njega idu 155 R 13.

  13. #13
    Dom-Dom
    Guest
    Pa danas ima zimskih guma veličine 18" i 235 širine.Ovaj siromak misli da je tehnologija guma od prije 20 godina kada je zbilja bilo dobro stavljati užu gumu , zimsku.Danas je tehnika napredovala do jaja.
    A jade , nemoj uspoređivati WRC sa svakodnevnom vožnjom.To je nešto sasvim drugo.Ali dobro možda nešto i nauči.

  14. #14
    R-18
    Guest
    Fresh !!! DOMET MI JE DO TVOJE STARE

    A r-18 , nema veze s osamnaesticom (koja je istina bog, bolja od tvog yuga)

    Kakva god tehnologija bila , zimska guma 215 nemože ni teoretski biti bolja od 175.

    Kužiš stari moj

    Neke stvari (osnove fizike) ipak trebaš znati

    SELJO

  15. #15
    Fresh
    Guest
    ''zimska guma 215 ne može ni teoretski biti bolja od 175''

    Naravno majstore, stavi na auto sa 200 i kusur konja zimsku 175 pa ćeŠ valjda u trećoj krenut.

    I sa 215 i sa 175 ćeš zapet u snjegu ako ga ima previše. Pa nitko od nas ne kupuje zimske gume jer živi na 3000 metara i okovan je snjegom 6 mjeseci godišnje.

    Zimske gume se kupuju zbog njenih svojstava da mogu izdržati niske temperature, da bolje izbacuju vodu, jer po zimi se većinu vremena voziš po mokrom kolniku

    Kužiš stari moj

    Nešto iz prakske ipak trebaš znati

    A šta ja to tebi objašnjavam, sigurno živiš u nekom pitomom zaseoku, bez asfaltiranih cesta, pa ti od tuda i pretpostavka da bez traktora i ne možeš izaći iz dvorišta

  16. #16
    R-18
    Guest
    Ja i dalje govorim "gume za snijeg" , a ti seljačino i dalje trubiš o mokrom kolniku.

    A 200 ks ti na snijegu ne znače baš puno.

    Zimske gume se kupuju za snijeg a ne za vodu .



    EEEEE, ××××××
    Da ti trubim 3 dana , nebi shvatio

  17. #17
    Fresh
    Guest
    A tako majstore.

    Drugim rječima ti se cijelo vrijeme voziš na xy gumama, ali kad padne snijeg, vadiš iz gepeka gume koje su isključivo i samo za snijeg. Kad nakon 2 km ponovo naiđeš na očišćenu cestu, brzo gume za snijeg u gepek i nazad na stare gume.

    Uostalom kretenčino debilna, tema je ZIMSKE gume, ne gume za snijeg.

    Šta bi ti neandertalče znao razliku između: zima - snijeg.

  18. #18
    Girrari
    Guest
    R 18, začepi labrnju!

    Sava su dobre gume za zimu. Imam ih na 164-vorki i fakat sam zadovoljan.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

  19. #19
    Kruska
    Guest
    Decki, kaj vam je?!?!
    Famu oko potrebe za zimskim gumama lansira i pothranjuje lobi proizvodjaca i prodavaca guma.
    Kupis si solidne all-seasonice i mijenjas ih svakih 30.000 km, a zimi u gepeku furas lance. To je recept iskusnih fakina.

  20. #20
    Jabuka
    Guest
    Daj Kruška ne seri!
    Kakve all season gume, pa to kupuju škrti idioti.

  21. #21
    Banana
    Guest
    Jabuko, ne vrijedjaj Krusku jer je najpametniji na ovom forumu. Prodajem gume 15 godina i decko zna kaj govori. Skrti idioti misle da ce ustedjeti gorivo s ljetnim gumama, a rastrosni idioti su jos gori od njih, pa stavljaju na aute predimenzionirane gume i tako unistavaju ovjes.

  22. #22
    Dom-Dom
    Guest
    Banana , jeste Vi gospodin Mušnjak???

  23. #23
    Skrtac
    Guest
    Dva kompleta guma su poprilicna gnjavaza, buduci da ih treba dvaput godisnje skidati, prati, iskopati kamencice, a tek onda uskladistiti ...
    U zadnje sam vrijeme citao nekoliko testova "cjelogodisnjih" guma Good Year Vector 5 i Eagle Vector s M+S oznakom, koje su se na svim testovima pokazale solidnim kompromisom. No, test je test, a zivot je cesto nesto sasvim drugo.
    Da li netko ima neko iskustvo s "cjelogodisnjim" gumama? Sto vi mislite o toj temi?

  24. #24
    mona
    Guest
    da li netko možda zna da li mi imamo zastupništvo za nokian gume u hrvatskoj

  25. #25
    Iveco 35S13
    Guest
    Cijelogodisnja guma????
    Ako puno vozis,radis velike kilometre i puno si na kisi, bljuzgi i snjegu preporucio bih ti pravu zimsku gumu a ako ti auto treba za skocit u ducan, otic na posao onda bi ti cijelogodisnje mozda bile dosta. Ja osobno ih nebi nikom preporucio jer mislim da to nije neko dobro rjesenje. Ja sam prijevoznik u Internacionalnom prometu te prelazim godisnje preko 100 tisuca kilometara te sam ovisan o velikoj sigurnosti na cesti, i zbog toga vodim jako racuna o kvaliteti zimske gume te vec kod 7 stupnjeva celzijusa mjenjam ljetne i stavljam zimske

Slične teme

  1. Marbor zimske gume?
    By g4sdi in forum Auto servisi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 01-12-2004, 19:39
  2. Koje zimske gume su najbolje ????
    By Rott in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 06-10-2003, 21:13
  3. ljetne ili zimske gume
    By trap in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 30-10-2002, 00:52

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •