Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Evo mog pbjasnjenja zasto je Toyota bolji proizvođac od drug

  1. #1
    xan22to
    Guest
    Naime imam 2 dana staru Toyotu yaris 1.0 vvt-i.Ima ABS, klimu, CD s četiri zvučnika ITD. Vožnja u njoj je superiorna. Imao sam se prilike voziti u REnault cliu, 206-ici i Hyundai getzu, te ta auta se ne mogu uspoređivati sa toyotinim komforom završnom obradom te izolacijom buke u kabini. Toyotin motor je nečujan pri radu te čovjek mora slušati da li radi ili se ugasio. Kad sam vozio CLIO pri ubrzavanjima(1.2 motor)Ručica mjenjača je "šetala" skoro 2-3 centimetra jer se mjenjač napinjao priubrzavanju a također i pri usporavanju. Volan se tresao pri 120 km/h!!!!!!! U servisu ne znaju o čemu se radi jer oni smatraju da je sve u redu. Na sjedalima ostaci konfekcije kao da su škarama rezani. Sve je unutra tako bilo jadno. U toyotinim tvornicama u europi rade JAPANCI jer njihova uprava smatra da su europljani pre traljavi u radu sa automobilima jer japanci posao počnu sa vježbom a europljani odu na kavu te da ne mogu zadovoljit visoke toyotine standarde.
    Pa pogledajte samo koji postotak kvarova imaju Francuski i njemački proizvođači. Katastrofa.
    Jedan BMW da se kvari više od DACIE.

    I na kraju: Smtram da eurpljani i njihovi automobili nikad neče dostignuti japanski perfekcionizam pri izradi jer na kraju krajeva svima je nama u interesu da nam automobil traje što duže a ne što krače.
    NAPIŠIE ŠTO MISLITE ALI NEŠTO SMISLENO MOLIM.<br><hr>

  2. #2
    OS PUNTO
    Guest
    Neslazem se skoro s nicim ovdje napisanim.Slazem se jedino s tim da je Toyota pouzdanija od navedenih ostalih automobila.Nisam vozio Getza i 206,ali Clio ide odlicno jer sam ga vozio.Clio je bio 1.4 75 KS.

  3. #3
    Cezy
    Guest
    A sve je to relativno,al ovo da su "japaneri",perfekcionisti a da su drugi seprtlje to ti nemrem potvrdit.

    Bit ce da volis svoj novi auto,pa si se malo uzbudio. )

  4. #4
    XannX
    Guest
    Po svemu ikad procitanom i prema svim prikupljenim informacijama i meni se cini da je Toyota Yaris i najbolja i najisplativija u klasi. Najvise mi se svidja bogata osnovna oprema i tri godine garancije, te mala potrosnja i dobro ubrzanje. Tako da je Toyota Yaris 1.0 i moj buduci izbor za gradsko vozilo. Medjutim nigdje na netu ne postoji cjenik raspolozive dodatne opreme , pa molim xan22to-a (moze i netko drugi)da ukoliko raspolaze kakvim informacijama javi.

  5. #5
    alfist_zg
    Guest
    opet ovaj pacijent nepismeni...a dugo te nije bilo ksan sine.

  6. #6
    gost11
    Guest
    Mislim da brojne statistike najbolje dokazuju da japanci proizvode automobile sa najmanjim brojem kvarova. Problem stanovništva na ovim područjima je taj što još uvijek ne želimo promijeniti desetljećima staro razmišljanje da kad švabo nešto napravi...

  7. #7
    Dankas
    Guest
    Da li itko zna što je Demingov krug kvalitete? Da li ste ikada čuli za Deminga?
    Nisu ni Amerikanci a u Japanu je taj čovjek svetinja. To je Amerikanac kojega je Amerika poslala u Japan gotovo po kazni nakon drugog svjetskog rata sa zadatkom da priući Japance kako se radi kvalitetna roba a ne bofl po kojem su do tada bili poznati. Čovjek je osmislio teroju i praksu sustavnog praćenja proizvodnje i unapređenja kvaltete. Uglavnom, 1952 Japan je uspostavio prestižnu gospodarsku nagaradi za najkvalitetniju firmu koja kad je osvoji dobiva gomilu para i to od cara osobno + ne mora u sljedećoj godini plaćati porez (pa si razmislite koliko je to još para.)
    U Japanu su svi, a pogotovo poroizvođaći automobila prihvatili te metode i zato su njihovi auti najkvalitetnije sastavljeni. Nisu istina odveć ljepi, ali nemreš imati sve.
    Japanci su totalan zakon pogotovo što se tiće automobila. Čak i Mercedes samo nakvalitetnije složene aute šalje u Japan tamo se ne smije omanuiti. Naravno, Japanci ne sastavljaju aute u Europskim tvornicama. Oni su kontroli kvalitete koji odlučuju ide li auto van iz tvornice ili nazad na doradu. Tamo niko ne fuša i nemre ih se nagovoriti da malo zažmire. Europljani su počeli ućiti i kopirati njih.

  8. #8
    rale unlog
    Guest
    ja cijenim japance

    mislim da su najkvalitetniji i najtrajniji po ono sto sam citao,vidio,cuo i vozio u zivotu

    problem je da se danas veliki broj prodanih japanaca u evropi i proizvodi u evropi da bi se smanjili troskovi i porezi........a japanac kojeg je napravljen u engleskoj il turskoj meni vise nije japanac

    ista stvar je sa djeljenjem platformi i motora

    po meni je nissan kvalitetniji od renaulta i motori bi im trebale duze trajati..........a ugraduju se isti motori u clio i micru,megane i almeru

    jedina razlika ostaje garancija 3 godine

    da danas kupujem auto kupio bi japanca(mazdu 6,accord,...)......ali bi gledao da je proizveden u japanu

  9. #9
    mc
    Guest
    Slazem se da japanci prvi u svijetu po kvaliteti automobila i puno drugih stvari, ali si zbilja pretjerao s kritikama na racun Clia.
    Taj Clio kojemu se volan trese na 120 km/h je ocito malo razjeban i ocajnicki treba balansiranje guma i/ili napraviti spur...

  10. #10
    Megane_SB
    Guest
    Da ne prejudiciram, jesi li rekao da je Toyota stara 2 dana ?

    Zar ne bi bilo u redu malo sačekati sa ocjenama? Slažem se sa MC glede japanske kvalitete, ali što ako budeš u onom postotku vozila sa problemima ?
    Pored toga, bilo bi interesanto usporediti cijenu servisa i dijelova za, recimo Clio koji si proglasio jadnim.

  11. #11
    mentor odlog.
    Guest
    Yaris je porez na ××××××. Ništa na tom autu ne vrijedi onoliko koliko košta. I ne kužim te japance zakaj bezveze lažu o ubrzanjima. Yaris 1.0 kao ide 12.0 do 100-tke - moš mislit.

  12. #12
    sepra
    Guest
    Yaris se sklapa u Francuskoj.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  13. #13
    sepra
    Guest
    ja imam doma Yaris 1,3 i plastika interijera nije neko cvijeće. Tu i tamo zijeva i za××××× mi izgleda. Užasno me živcira kaj samo suvozački sic ima ručkicu za pomicanje kad neko ulazi otraga. Motor je zaista ok, za 1,3 super ali to ne znači da je raketa. Ili ono: E buraz a iznad 4000 divlja, znaš ono DIVLJA!!! Ne divlja nikad. Sicevi imaju očajno držanje, i potrebne šire i niže gume po hitno, ovak je ljuljačka.
    Uglavno to je to, autić mi je ××××no drag. Eh da i ta 3 god. garancija.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  14. #14
    ŠULE
    Guest
    U isto vrijeme smo u firmi i za "jednake" novce kupili Yarisa 1.0 i Clia 16 16v-sport. Ništa u tome Yarisu nije superiornije u odnosu na Clia, ali baš ništa, ni motor, ni kokpit, ni sjedala, ni prtljažnik, baš ništa.
    Ubrzanje 13,7 mjereno!

  15. #15
    Dom-Dom
    Guest
    Šule prijatelju pa gdje si ti????????

  16. #16
    ŠULE
    Guest
    Evo me Dom u tvrtki, svrati na pivu!

  17. #17
    sepra
    Guest
    Pa nebuš se izvuko sam s jednom, i ja sam nekaj žeden<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  18. #18
    ŠULE
    Guest
    Dolazi!!!!

  19. #19
    Dom-Dom
    Guest
    Ajde dođi u petak na sjednicu.

  20. #20
    Fresh
    Guest
    Istina je da se u Japanu auti bolje slažu. Bio sam nekidan u Suzuki-u. Gledao sam Ignisa. Prodavač mi je rekao da imaju još dva komada koji su proizvedeni u Japanu, a daljnje isporuke će stizati iz Mađarske.

    I on sam nije baš presretan s tom idejom, jer kaže, kad se Swift počeo proizvoditi u Mađarskoj, prvih godinu dvije je uvijek bilo felera u slaganju plastike, lupkanju i sličnim glupostima.

  21. #21
    ŠULE
    Guest
    Vlasnica Pluriela je maturalnom pa sam sam pravi tatica, ali nešto ću smisliti!

  22. #22
    ming
    Guest
    bum vas ja pital za par godina za japance. morali su se nekak probit na tržište..ali kaj bu kad se i oni openeze i kad postanu lijeni?? nitko se ne pita da jedan ××××ni zupčasti remen za toyotu s natezačem košta oko 1000 kuna?? a kaj ak se pokvari neke od elektronike?? vozit ga u "japan"?? svaka čast svemu ali servisi za njih te koštaju tolko više kolko se "europljani" više kvare!!

  23. #23
    OS PUNTO
    Guest
    Ima istine i u tome sto ming kaze.Evo,npr. ja da sam sa svojim Puntom dobio garanciju tri godine kao na Toyoti nebi mi ni trebala jer mi se bas nista nije sa autom dogodilo.Znaci sada sam u istoj poziciji sa nekim vlasnikom Toyote koji je auto kupio isto kad i ja.Meni se Punto meze sada i tri puta vise kvariti i vjerojatno cu platiti manje nego sto bi vlasnik Toyote platio da mu se jednom pokvari auto, a da jos nepricam i o redovnim servisima koji su Za Punta dobrano jeftiniji.Neznam,sve je to relativno i ovisi i o drugim stvarima.

  24. #24
    xan22to
    Guest
    <font face="Courier" size="+1">Ma ljudi nije stvar u tome gdje je tvornica jednog proizvođača nego tko i kako radi u njoj i kakva je filozofija te tehnologija proizvodnje kao i standardi koji se postavljaju u istoj. Pa koliko bi koštala jedna Toyota corolla da se proizvodi u Japanu kad bi se platio prijevoz te carinski i ostali troškovi?
    U toyotinim tvornicama rade Japanci a ne europljani.
    USPUT: U FRANCUSKOJ se proizvodi samo yaris, a u ENGLESKOJ Avensis te Corolla.
    Vjerujte da su standardi isti jer se taj isti Yaris proizvodi za cijeli svijet osim za Japan kao i Avensis i Corolla.
    Kad ja otvorim poklopac motora na svakom dijelu piše MADE IN JAPAN.
    Ko ima Yaris to zna.
    Htio sam reči za druge proizvođače da su traljaviji nego Japanci te da nemaju tu tehnologiju i savršenost preciziranja jednog proizvoda.
    USPUT: redizajnirani Yaris je puno kvalitetniji u unutarnjim materijalima nego prva verzija.
    I još nešto: Ne hvatajte se svi za sposobnosti ubrzavanja Yarisa jer to je gradski automobil s naglaskom na štedljivost i nemojte je uspoređivati sa Cliom 1.6 16v jer nemaju veze sa vezom.
    Za ubrzanja TOYOTA ima zaduženu TOYOTU SUPRU u osnovnoj verzji sa 400 konja te
    3.8 do 100 km/h do 290 km/h krajnje brzine.
    Usporedite sa nečim europskim i ne spominjite mi golfove VR6 i BMW M3 jer to su FIĆE naprema njoj.</font><br><hr>

  25. #25
    Bmw Touring
    Guest
    Pa pogledajte samo koji postotak kvarova imaju Francuski i njemački proizvođači. Katastrofa.
    Jedan BMW da se kvari više od DACIE

    Ajde ne seri gelere jebate led

Slične teme

  1. Zašto volite baš tog proizvođača/e ?
    By Mazdohist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 43
    Posljednji post: 28-12-2002, 22:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •