Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 105

Tema: JTD nije stvarna Alfa?

  1. #51
    Joe
    Guest
    I can't afford a GTA but if I could, I would. I don't really think
    terms like "value" and whether it's going to cost you a bit more in
    fuel really come into it. You just do it because you can and you can
    always find a place to drive it fast without too much difficulty.

    This new 175 bhp diesel thing is going to have to be test driven. I'm
    intrigued by the sound of it. Best regards.


  2. #52
    Joe
    Guest
    Ima bar (najmanje) 10 razloga zašto je Alfa 2.4jtd najbolji izbor. Jtd je ustvari prava Alfa , i o tome nema spora. Nisam to ni ja vjerovao dok je nisam probao, zaželio, puno se odricao - i na kraju je KUPIO!
    A svi koji tvrdite suprotno-savjetujem vam da probate voziti tu Alfu sa % cilindara i onda pokušate sami sebi dati odgovor: da, jtd je prava Alfa, pogotovo sa 5 cilindara...
    )

  3. #53
    S V T
    Guest
    166 2,4 jtd savršeno za mene ) <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

  4. #54
    mara
    Guest
    intcp..jel u redizajniranom modelu 156 poradjeno na toj plastici, kozi,cvrkutanjima....?
    taj problem najvise prigovaraju talijanima- slampavost. oni naprave uzasno lijep auto(156) ali te sitne detalje koji sigurno ne kostaju puno oni ne naprave. moras pritznati da je to tako. mene smeta sto ja znam da to oni mogu napravit ali ne zele, i sto je najvaznije auto bi kostao 500eura vise i ne bi utjecalo na prodaju. i na kraju ja moram to sve kupovati i mijennjati. a sto je sa stvarima na komandnoj ploci koje recimo bodu u oci- necu valjda zbog njihove traljavosti mijenjati cijelu komandnu plocu?

    sto se tice dizela i benzinca. ja bih uvijek benzinca! zasto? danas dizeli kostaju skoro kao i benzinci. pogledaj recimo peugeot 307 ili toyotu corrolu(jedino za njemacke dizele placas toliku razliku da kupis jedan stan).
    a opet sto se tice razlike u cijeni za te nove stavis plin(to vrijedi samo za vece aute 156,166 pa nadalje) dobijes 50:50 ) i imas auto koji dobro ide a trosi manje novaca od dizela.
    moj frend ima alfu 164 2.0 turbo i plin i potrosi 30kn na 100km -toliko i ja potrosim a imam golf dizel 1.6

  5. #55
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pa definitivno je porađeno na plastici. Kompletna plastika na 156 je nakon redizajna jednaka onoj u 147. A cvrčci nisu nikad bili neki problem. Instrument ploča je solidna. Kože mjenjača i ručne su već tokom proizvodnje u hodu promijenjene debljim i kvalitetnijim nije trebalo čekati redizajn. U ostalom stari a4 nije također bajan iznutra. Ima nepreciznosti kojim asam se ja načudio. U jednom audiju na kojme se toliko hvali završna obrada. Odstupanja su u istoj mjeri kao i na prvim 156 jedino je plastika bolja.

  6. #56
    Feri
    Guest
    Koji auto kupiti ak si frajer?
    Ako imaš muda, kupil buš skuplji talijanski auto. Lako je praviti se pametan i kupiti folcvagena ili uvoznoga avdija šesticu (ogromena lađa sa 1.9 motorom od "čak" jedno sto (100) konja (KS) ). Saki seljak zna da je švabo "švabo" i misli da je svaka takva kupovina opravdana. No, to je mišljenje seljaka, dakle seljačko ponašanje. A pravi frajeri kupiju NOVE Alfe, NOVE Lancije ili NOVE Fiate Abarhe! Nove, velim, onda ti imaš muda! I svako malo "pametniji" bu ti rekel. "ja ne volim talijane, neznam zakaj, ja nigdar nebi dal tolku lovu za talijana". Je, točno je da ti seljaki neznaju zakaj ne voliju talijane, no, ja znam jako dobro zakaj ne volim folcvagena i ekipu...!
    Lijepi pozdrav iz Kamenice zagrebačke!
    Alfi Muharić
    I još nekaj: jaki mi je časopis koji udanašnje vreme nema svoju e-mail adresu (bar ne objavljenu u časopisu). To je i dokaz da ste na nivou švabofilije , na nivou bezdušnih švapskih i japanskih auti koje preferirate, a daleko od onih koje mrzite (npr. Fiate, Alfe, Ferrarije...). Valda vam gazda Švabo neda da ljudi s vama kontaktiraju na današnji način, ili i vašu e-mail adresu treba doplatiti kak klimu ili pak radio v preskupom Avdiju A3 ili folcvagenima?

  7. #57
    600
    Guest
    Feri ne seri!

  8. #58
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Imam jedno pitanje, pa molim za savjet, odnosno interesiraju me vaša iskustva. Naime, moja alfa ima tvornički ugrađen Bosse Hi-Fi sustav. Kad upalim auto (odn. kad dam kontakt), auto radio se automatski uključi (ako je u takvom modu), no međutim previše je tih, makar mu je glasnoća postavljena na 30 od 66. Da bi koliko-toliko zadovoljavajuće slušao radio, moram pojačati glasnoću na 40-45 ( za CD je npr. dosta 40). Sve mi se to čini nekako preslabo za to Bosse-ovo pojačalo od 5x200W, odnosno, glasnoća se mora postaviti na visoku razinu da bi bila dovoljna. Slušajući isti takav radio s CD-om u Alfi 147 bez Bossea, nisam imao takvih problema, odn. default glasnoća je sasvim dovoljna za normalno slušanje, pa netreba uvijek poglasniti radio nakon ponovnog pokretanja vozila. Da li se možda može negdje na sampm pojačalu povećati glasnoća ili možda na neki drugi način riješiti problem??? Ili je pak to možda samo slučaj u mojoj Alfi?
    Hvala na odgovoru!

  9. #59
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest

  10. #60
    Varaždinac
    Guest
    Alfi kod mene ti je isti slučaj, auto je star 6 mj. nisam uspio to saznati, a pošto je pod garancijom ne volim prčkati po tome. No mene brine automatsko pojačanje glasnoče radia u uputstvima piše da to ima a na samom uređaju odnosno u njegovom "meniu" te komande nema. Pitao sam ovlešteni servis u VŽ i ČK i pazi odgovor "tvoj radio to nema" a u uputstvima piše da ima znači ja sam to platio. Poslao sam meil gen. zastupniku X4 nisam dobio ni odgovora pa sad ti reci. Inače auto ide ko zmaj. <br><hr>

  11. #61
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Svaka ti čast, Varaždinac, na izboru auta! I ja sam tražio tu navedenu funkciju SVC, ali je u meniju nema (no, niti nije po defaultu uključena, dakle promjene glasnoće s porastom brzije jednostavno - nema. Šteta). Pošalji sliku svoje Alfe da vidim kako izgleda. Koja je oprema, ima li sport paket? Zanima me na koju bih web stranicu mogao poslati sliku svoje alfe, pa da je onda mogu pokazati na ovom forumu...

  12. #62
    Varaždinac
    Guest
    Alfi nemaš kaj posebno vidjet Alfa ko Alfa nije sport paket obična je sa 16" selesped felgama i 205/55x16", svjetlo plavi metalik, kad sam ja kupovao samo je bilo par komada takvih koje sam mogao vidjeti i sjesti u nijh ostale su bile na dolasku ili po narudžbi, a ja u pravilu ne kupujem Alfe dok je ne opipam<br><hr>

  13. #63
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Moja je sa sport paketom, alu felge 16" selespeed, gume Goodyear Eagle F1 205/55 ZR16, metalic srebrna... Nisam htio čekati noviji model (restyling) alfe 156 jer mi je ovaj (1. redizajn) model lijepši i smatram da je to aiutentična 156-ica Da Silvina! A motor od 175 KS se još mora dokazati... To je moje mišljenje, dok je ovaj 10v 150KS već dokazan i u mnogim 166-icama! (izlječene su dječje bolesti keje će vjerojatno na početku imati novi 2.4jtd 20v). Nego, baš me zanima da li je tvoja Alfa možda malo "premekana" jer nema sport paket (sportski ovjes)?

  14. #64
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Super! Čitao sam u auto klubu test automobila koji nije ni Wv, ni Audi, ni Renault, a dobio je ocjenu 4,5! Gotovo nevjerojatno. Da, riječ je o diesel motoru kojem nema premca. JTD! 2.4! I to nije prava Alfa??? Svaka vam čast, vi koji tvrdite suprotno - to je dokaz da nikada niste sjeli za volan Alfe sa jtd motorom, pa možete pričati da to nije REAL ALFA!

  15. #65
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ti očito nmisi sjeo u V6. 2.4 JTD je govnjida naspram T.S.- u ili V6. Eto toliko.

  16. #66
    VR6
    Guest
    E da, pise u Auto Klubu da nova Alfa 2.4 JTD ima 6 stepeni Opelov mjenjac?! Ako je klasicni kao kod Opela, spor, *ebem ja taj Cuore Sportivo...

  17. #67
    INTERCEPTOR
    Guest
    VR6 tko kaže da je to mjenjač od opela? Piše da su se susretali s njim kod opela što ne znači d aga je opel razvio već ga je mogao i GM razviti.

    2. stvar. Je si ti možda pomislio d asu ovi u auto klubu barabe? Oni tvrde da maserati coupe i modena imaju isti motor. Ako jE to od opela original mjenjač, daj mi reci kako su ga uspjeli zašarafit na blok od 2.4 JTD koji je nastao prije suradnje fiata i GM-a? To ne ide baš lako i da nije možda opel dobio fiatov mjenjač, kao što je dobio 1.3 JTD i stavio ga u speedstera pa obarao rekorde.

    Mjenjač od opela, svašta.

  18. #68
    Alfist_ck
    Guest
    Alfa jtd ne samo da je prava Alfa, nego je i najbolji izbor osim GTA izvedbi!!!
    Nije mi jasno zakaj ima toliko kretena s tim starim Alfama. Sad mi je jasnije zakaj dosta veliki broj ljudi ne voli Alfe!!!! Razlog su - bedasti alfisti koji voze prastare Alfe. Jer, kak onda protumačiti da iz nove novcate Alfe 156 treba izbaciti Hi-Fi BOSE sustav i staviti neki pre××××ni i odurni Pioneer npr. kupljen od treće ruke, samo zato jer je deklarirana snaga 1.500W!!!! Naravno, nove Alfe ne vrijede a posebno ne i oprema u njima. Ima li koji od pametnih alfista ideju kako da izbacim onu bezveznu dvozonsku automatsku klimu iz mije nove 156-ice i ugradim ventilatore sa auto-otpada. Mislim da taj i slične odgovore najbolje znaju vlasnici Fiat Alfi (33, 72, 155 i 164)!!!
    Jer - sve kaj je novo i tvornički ugrađeno - vlasnicima prastarih alfi iz vremena LOŠIH ALFI koje su okaljale ime Alfa Romeo nikako ne valja. Ljudi, ne kupujte nove alfe s full opremom, tražite da vam sve izbace, jer to ništa nevalja i to posebni sloj i soj alfista iz doba FIAT ALFI znaju!

  19. #69
    Alfist_ck
    Guest
    Šesterostupanjski mjenjač u Alfi 2.4 jtd nije nikako Opelov, več ga je GM razvio za tu i slične Alfe, da bi se nekako vidjela i ta suradnja. Da je to baš dobro - ne mogu vjerovati. Suradnja s GM-om je minus za Alfu, a, molim vas, ne spominjite ime Opela u istom kontekstu s jednom ALFOM!

  20. #70
    INTERCEPTOR
    Guest
    Čuj alfist ck očito je da nemaš blage veze o alfa romeu i principima alfa romea.

    Što se tiče bosea , ja ti lijepo kažem da je to čisti ××××× naspram nekom sistemu koji možeš složiti za te pare i to novo. Dal se radilo o Alpineu, Pioneeru, Kenwwodu, JVC-u ili nećem ddrugom. def. ćeš za iste novce složit puno bolji sistem. A to što lošije iozgleda ukomponiranu konzolu to je tvoja stvar. Al ja se ne mogu složiti da neki Alfpine tuner loše izgleda ili da je oduran.

    Što se tiče starih alfi činjenica je d asu nekad alfe pružale više gušta u odnosu na konkurenciju nego što pružaju danas. Jer osim što su imale zadnji pogon, imale su puno jače motore i imale su svoje 100 postotno JA.


  21. #71
    INTERCEPTOR
    Guest
    Što se tiče dvozonske klime, ne znam zašto bi ju npr. ja izvadio. Međutim činjenica je da su alfe zbog sve te opreme postale teške što kolje perf., al to je smao kod nekih modela vidljivo.

    Alfa 75 i 33 nisu nikakve fiatove alfe i fiat nema veze s njima. Ti auti su čiste alfe s prej. mehanikom. Prije je 156 GTA fiatova alfa nego 33 1.3 ili 75 1.6 jer ti auti nemaju veze s fiatom I NJEGOVOM GAMOM.

    A zašto ne dizel u alfi? Iz jednostavnog razloga što je benzin bolji izbor jer bolje ide. Ako tebi ne ide, znači da se ne znaš služiti mjenjače. Jer ima bolji zvuk, jer se vrti preko 7000 rpmj, jer kad prešaltaš 2 niže dobiješ udarac u leđa, a na dizelu dobiješ urlikanje i gubljenje daha. Dizel izgleda ružno kad otvoriš haubu, dizel je težak i utječe na nepovoljan odnos mase.

  22. #72
    VR6
    Guest
    Da, GM-ov je mjenjac kojeg koristi i Opel. Ovdje ga ne hvale posebno, jedino sto se kaze da je "dobro prilagodjen".

    Jel to znaci i da je brz?!

  23. #73
    INTERCEPTOR
    Guest
    Da to znači da je brz VR6 jer dobro prilagođen znači da je dobro prilagođen motoru što značio da dobro iskorištava potencijal motora, što opet znači d amora biti i brz da bi to mogao učiniti.

  24. #74
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pogledaj malo kočnice, pa reci opet da alfe loše koče. Niti se pregrijavaju niti imaju dug zaustavni put.

  25. #75
    cuore primitivo
    Guest
    sigurno je i kocnice razvio GM kao i mjenjac,zato i koce dobro.sad se moze vec reci da krama ima dvije dobre komponente koje odradjuju posao kak spada,nazalost kramista obje proizvodi GM..

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •