Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 105

Tema: JTD nije stvarna Alfa?

  1. #1
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Vrlo često čujem diskusiju o tome da li je JTD stvarna, prava Alfa. Ako to nije, zašto onda talijani, koji je i proizvode i najviše kupuju, voze većinom Alfe s JTD motorima (oko 70% prodanih Alfi ove godine u Italiji ima jtd motore)??? I što je to što tim motorima ne dozvoljava da budu "pravi" Alfini sportski motori? Jer motor sa npr. 5 cilindara, 150 KS, ubrzanjem 9,4 sek. do 100 km/h i prekrasnim zvukom zadovoljava valjda i sportske kriterije!


    <br><hr>

  2. #2
    INTERCEPTOR
    Guest
    Sve je to 5, ali jednostavno dizel u alfi - to niej to. Jer iako ide, iako ima dobar zvuk za dizel kad se zavrti ipak ono po čemu su alfe od uvijek bile poznate su njezini jaki benzinci. To što talijani kupuju - to su gluposti i nisu nikakvo mjerilo već dokaz da vlada pomana za dizelašima uopće. A i nisu svi alfisti da se razumijemo. Druga stvar je što alfini benzinci troše više od konkurencije iako su jači.

    Alfin motor jednostavno mora biti benzinac kao što ej nekad kralj morao biti plemić. Mora biti visoko turažana, odlučno s evrtjeti, imati dobar zvuk.

    A sad postoje i druga stajališata. A jedno od tih je koje podržava ovo gore navedeno, ali isto tako nadodaje da je u dizelu budućnost ili dio nje i shodno tome alfa je alfa prava iako ima dizel. Ali da se im na umu d abi ipak bila još veća alfa kad bi imala benzinca, kao što bi bila još veća kad bi imala zadnji pogon itd.

  3. #3
    Alfist_ck
    Guest
    Diesel motori nekada nisu imali takve karakteristike kao današnji common rail (jtd), te je još uvijek mišljenje mnogih (tehnološki zaostalih) ljudi da dizelski motori ne spadaju u automobile kakav je jedna Alfa. Sasvim pogrešno! Toliko užitka u vožnji za umjerenu potrošnju - to može samo JTD! Znam da će se naći mnogi protivnici ove tvrdnje, no isto tako sam siguran da NIKAD nisu vozili Alfu 2,4 jtd!

  4. #4
    doc
    Guest
    Ja nemam bas nista protiv dizela u Alfi. Dapace, rado bi jednu 147 JTD 16v

  5. #5
    Feri
    Guest
    Da, vidim da su neki stvarno tehnološki zaostali - Alfa mora biti na tehnološkom razvoju kao nekad i ne smije se razvijati niti prihvaćati sve ono što je dobro. U motorizaciji talijana svakako su jtd motori revolucija. Ko nije spreman to prihvatiti, nek i dalje vozi 155-icu, 72 i sl. Za njega nije nova kraljica - Alfa 156!

  6. #6
    Alfist_ck
    Guest
    Pročitao sam da će u 147-ice ugrađivati 2.4 jtd motore pd 150 KS. To će i tu klasu auta učiniti zmajem, i po performansama, i po zvuku - a sve za prihvatljivu potrošnju!

  7. #7
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pravi alfist će uvijek uzeti 2.5 V6 nego 2.4 JTD 16V. Međuubrzanja se rješavaju mjenjačem. Ali zvuk V6 motora je nezamijenjiv. Da sad ne govorim o razvrtavanju. Pa i u lijepom izgledu ako hoćete. Znači kad auto počnu koristiti elektromotore i onda će alfa to morati preuzeti i svejedno će biti prava alfa. Da, zaboravio sam da su dizeli teški i uzrokuju prije proklizavanje nego benzinac.

  8. #8
    Sanjatelj
    Guest
    Imam auto, relativno novi, no što mi vrijedi - nije Alfa! Mogao sam kupiti 156-icu, ali samo doseći 1.6 benzinca! No, ja sanjam 2.4 jtd. I kad budem skupio dovoljno novaca, to će biti moj izbor! 150 dizelskih konja u 5 cilindarskom motoru moje buduće Alfe - to je moj (nedosanjani) san!

  9. #9
    Alfonso
    Guest
    Teži auti prije i lakše proklizavaju nego lakši???

  10. #10
    INTERCEPTOR
    Guest
    A tu je i cijena.

  11. #11
    INTERCEPTOR
    Guest
    Teži auti prije proklizavaju u zavoju jer se ovijes teže nosi s većom masom. Osim toga ovdje je stvar u teškom nosu i nepovoljnom odnosu težine.

  12. #12
    Alfonso
    Guest
    Fa, V6 motori u Alfi su zakon, no odmah do njega, ja bih najrađe izabrao 2.4 jtd sa 150 KS, prije nego 2.0 jts, makar je 2.0jts jeftiniji!
    Stvar ukusa.

  13. #13
    Feri
    Guest
    Da, ali teši nos s adekvatnom snagom lakše i bolje izvuče auto!

  14. #14
    Alfi Muharić 2.4 jtd
    Guest
    Da, ja ipak mislim da je svaka Alfa prava, pa tako i jtd! Samo što kod jtd moraš više uložiti u početku da bi kasnije mogao malo jeftinije uživati u pravoj alfističkoj vožnji!

  15. #15
    Obični čovjek
    Guest
    Da, za mene svakako Alfa sa jtd motorom nije stvarna. Ona mi je SAN!

  16. #16
    Glas ZA
    Guest
    Da, ja glasujem ZA - dakle jtd ne samo da je prava Alfa, nego je to i najbolje rješenje za Alfu, osim V6 motora, koji su skupi i žedni, te tako nisu ni za svakodnevnu uporabu prosječnom vozaču, a bogami nisu im ni poreznici prijatelji!

  17. #17
    Feri
    Guest
    Alfa 156 2.4jtd sa svojih 1380 kg je preteška??? Da, zbilja tih jadnih 150 konja jedva nekako vuče tu alfetinu!

  18. #18
    Richie
    Guest
    Stvar je u tome koliko kilometara godišnje radite s autom. 147-ca JTD se isplati tek ako radite više od 25.000 km na godinu, a i tada je upitna isplativost
    A kaj se tiče užitka u vožnji ipak je tu benzinac u prednosti. Uostalom top modeli GTA su - benzinci

  19. #19
    Cezy
    Guest
    Ja ne radim veliku kilometrazu,dakle iso bi na benzinca.I to u 147 1,6 120cv
    156 1,8 144cv 166 2,5 v6 192cv.
    Naravno to mi je nekak najbolja mjera,da imas para ko pljeve onda samo gta modele.

    Kaj se jtd tice,nemogu rec da su losi i ovaj 2,4 jtd 20v je sigurno raketa,ali nije to to.

  20. #20
    S V T
    Guest
    pa normalno da jtd nije ok kad nemore na lož ulje! fuuuuj jtd<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

  21. #21
    INTERC00LER
    Guest
    Ma alfe s JTD masinom su ipak prave alfe "ali" opet im nes fali. Vozio sam 145 JTD 105KS i 156 2.4 JTD 136KS- cista punokrvna alfa. Odziv na gas, ubrzanje, zvuk motora, ceznja za brzinom, obrtni moment, linearno razvijanje snage, radost vrtnje (nazalost samo do 5000obrtaja)....Jedini problem kod JTD je to sto obrtomjer nije grafiran do 8000!!! I sto ne moze vrtiti se naravno od 7000 pa gore . Medutim, auto ima toliko snage izmedu 2000-3500 i toliko je explozivan da ako ne bacate pogled u obrtomjer tokom voznje nikad necete ni pomislitit na pravi cuore sportivo. Ipak sama pomisao na alfu u kojoj kuca dizelsko srce ne djeluje bas kako treba, prema tome bolje ostati vjeran boxer-u, R4 twin spark ili paklenim V6 strojevima, a danas je tu i JTS...!

  22. #22
    alfist_zg
    Guest
    Ma ja sam prije bio malo sklon ovim modernim dizelima i prema tome i ovima u Alfi, jer ipak su ih oni i izmislili, a Alfa 156 je bio prvi serijski auto u koji je bio ugradjen commonrail diesel motor.
    Ali, onda sam vozio ( polako sad nemojte da vam se smuci) passat onaj najjaci diesel 4 motion, i iako znam da je Alfin diesel vjerovatno drugaciji i bolji, jednostavno sam sad siguran da mi ta koncepcija uopce ne odgovara.

    Ima snage, to je ok, po autoputu ides kao lokomotiva, imas medjuubrzanja, ali to su sve stvari koje meni nisu prevazna, a recimo jako mi je vazno kad se po planinskoj cesti spustas i kad ga ubacis u nizu i uletis u kratki zavoj i onda izvlacis sa punim gasom. To kod ovakvog diesela uopce nema. O zvuku da ne govorim, a i o pogledu kad dignes haubu pa vidis onaj plasticni poklopac isti kao kod svakog auta osim sto kod ovog pise sveto ime AR.

    Definitivno Alfa benzinac.za mene.

    Jos nesto, ne prodaju se Alfe 70 % sa diesel motorom, nego samo od 166ica 70 % ih je diesel, a ne generalno alfe, to je podatak samo za model 166.
    To je zato jer generalno dieseli su u modi, i od svih modela se prodaju puno vise dizeli nego prije recimo 10 godina, a drugo, pogotovo kod velikih auta ko sto je 166ica, koju uzimaju velike firme za svoje flote za management, naravno troskovi igraju ulogu , ti auti se moraju iskoristiti i brzo skupe kilometrazu da bi se amortizirala eventualna razlika u cijeni, ako vec ne pricamo o dugorocnom najmu gdje to onda ima jos manje utjecaja na ukupne troskove.
    Meni je drago da Alfa ima te super common rail motore , ali ja imam definitivno misljenje o tome. Benzinac.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

  23. #23
    DKW
    Guest
    Evo i moje priče:

    Odem ja prije godinu dana malo po dilerima rabljenih vidjet AR 156 za sebe, prvenstveno misleći kupiti jtd.

    Sjednem se ja u jednu crvenu, interijer sve 5, one jebačke ćukice i sve, upalim motor, a kad ono

    TRRRRRRRRRRRR

    Više nisam pomišljao na dizel u Alfi.

    Kupio sam 1.8 TS i sretan ko prase.

    Možda ću slijedeću kupit 2.4 JTD, ali što kad ima 2.0 jts koja troši ko 1.8, a ima 8.4 do 100....<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

  24. #24
    DKW
    Guest
    ...ma ima nešto u tome kad napravi graaaaaaa i zavrti se na 7000 (koji su taman pod 90° na turnceleru).

    Možda ne bi razmišljao tako da radim 30.000 godišnje a ne 10.000 ko sad<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

  25. #25
    INTERC00LER
    Guest
    Fakat diesel se ne isplati onome ko prelazi manju kilometrazu godisnje, a JTD je puno skuplji od TS tako da kad svu potrosnju saberes i ulaganja u njega opet je TS isplatniji a ono sto moze pruziti diesel nikad nece moci kad bi namudali u njemu neznam ti kakvu tehnologiju. Na kraju krajeva benzinci s direktnim ubrizgavanjem napreduju polako i sve manje trose doci ce i njihovo vrijeme kao sto je doslo i turbodieselima.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •