Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: upaliti motor

  1. #1
    zper
    Guest
    Zanima me zasto ne valja gasiti motor pa ga ponovno upaliti nakon nekog vremena vec ga je boje pustiti da radi?Npr. auto ti je upaljen i sad si zaboravio nesto u kuci,i sad dok odes u kucu kazu da ga je bolje ostavit da radi nego ga ponovno palit!Znam da to ne valja za motor dok je hladan a zasto ne valja kad je vec zagrijan na radnu temperaturu?

  2. #2
    Fresh
    Guest
    Super stari, samo ga ostavi upaljenog pred kućom, daj usput ostavi i dokumente unutra, da me murija ne ×××× previše i ono, ovaj koja je tvoja adresa...

  3. #3
    CLIO SPORT
    Guest
    fresh.....imam ja podzemnu garazu u slucaju da ZPER ima SKYLINK!!!!! a i znam ekipu tako da...sve je vec rijeseno!


  4. #4
    Puntolino?
    Guest
    Zato jer auto povuće više benzina dok se pali i taj benzin ispire, kolko tolko, cilindar, ćak i kad je topao motor, jednostavno to je šok za motor, troši ti se i el.pokretač....

    U volvu su radili istraživanje u kojem je motor izdržao oko milijon kilometara s tim da se palio odnosno gasio samo za servis

  5. #5
    INTERCEPTOR
    Guest
    Puntolino zaboravljaš da u leru pumpa benzina ne tjera dovoljno ulje, kao ni pumpa vode, motor se zakuhava ukoliko je ljeto, troši se benzin i što je najgore troši se brjegovi na bregastoj jer ne dobiva dovoljno ulja.

    Mislim da je bolje ugasiti motor.

  6. #6
    T-IE
    Guest
    ZPER,

    pa pogotovo kad je motor hladan je bolje ga ugasit upravo zbog onoga šta je intcp rekao, zbog povećanog habanja bregaste osovine...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  7. #7
    Mario Haas
    Guest
    Problem je u "hladnom startu". Svi pokretni dijelovi motora se najviše troše dok je ulje hladno, tj. dok se motor ne zagrije na radnu temperaturu. Paliti i gasiti motor na hladno je loše i štetno. Bolje ga je ostaviti neka radi. Kod zagrijanog motora je svejedno.

  8. #8
    zper
    Guest
    Ma znam kad je hladan,haladno zimsko jutro!Ali ono vozis se s autom koji sat vremena i sad hoces trknut negdje,da li je bolje da radi ili ga gasit pa ponovno upalit kad se vratis!I zasto?Meni frend kaze da je bolje ga ostavit da radi neko vrijeme nego ga svaki tren palit,al ni on ne zna zasto(mislim kad je motor vec postigao radnu tempreraturu)

  9. #9
    T-IE
    Guest
    U biti da motor u svom radnom vijeku nema hladnih startova mogao bi bez beda okrenut 1.500000km. Ali je činjenica da kad hladan motor radi na leru se najviše uništava bregasta osovina. Najpametnije je s hladnim motorom odmah krenut i ne vrtit ga preko 2500-3000rpm. I gotova filozofija.

  10. #10
    Kas
    Guest
    Šta nije bolje malo pričekati par minuta da se malo zgrije? Ja uvijek malo pričekam osobito ujutro dok je hladan. Kasnije u toku dana, ako je još topli, ne čekam previše. Dok mi se pogase lampice od kompića, i to je to.

  11. #11
    Yoko/
    Guest
    ..u knjižici održavanja za Mazdu 626 2.0-16v benzinac piše; da se kod temperature od minus 10 stupnjeva nakon što se upali hladan motor gas ne smije dirati 10 sekundi...

Slične teme

  1. Turbo ili obični motor
    By HaHaHa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 112
    Posljednji post: 08-04-2004, 04:58
  2. Kakav je motor 1.8 T (150 KS)
    By LUCKY LUKE in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 04-04-2004, 10:29
  3. HDi motor
    By ekonomičan tip in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 30-07-2003, 21:12

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •