Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Šta dobijem time...

  1. #1
    R5 GT
    Guest
    Imam dupli weberov karb. na autu i našao sam na netu skicu tog karb. sa označenim nekim šarafima kojima se regulira rpm i smjesa zrak/benzin?
    Zanima me jel bi dobio šta da npr. povečam smjesu benge i zraka tako da ima više benzina ili obrnuto ili da te rpm povečam??
    HVALA

  2. #2
    OS PUNTO
    Guest
    Gdje je Pocket nestao?
    On bi ti na to sigurno znao odgovoriti.

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Da, treba Pocketa pričekat. To je ipak njegova domena.<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

  4. #4
    KAMI-
    Guest
    Sigurno da bi dobio,ali treba pazit da se ne pretjera.Čim je jača smjesa ,jače su i eksplozije u motoru te auto bolje vuće.Tolko o tome šta ja znam,valda bude ti se javio netko malo potkovaniji znanjem o tome.

  5. #5
    turbo-limac
    Guest
    na frgicu ta dva sarafa sluze za:
    1. regulaciju brzine vrtnje motora na leru
    2. za regulaciju smjese NA LERU i malom gasu !!!!

    njihovim podesavanjem nes dobit nista na performansama ali ces si zjebat miran rad motora na leru i emisiju CO na teh pregledu.... jer oni to tebi mjere na leru...
    regulacija smjese na frgicu se postize mijenjanjem glavne dizne za gorivo te zracnog korektora (takodjer dizna).

    dodatnim obogacenjem smjese nes dobit nis na snazi, mos samo izgubit, te ces samo "zalit" motor, isprati si ulje s zidova cilindara te dovesti do prijevremenog habanja prsena...

    p.s. koji auto imas tocno... jer R5GTT nije imao dupli weber.... jel to mozda R5GTX?

  6. #6
    c e z y
    Guest
    Da,da bas sam ja sad to htio rec. )

  7. #7
    R5 GT
    Guest
    Nije GTX,već samo GT.
    Motor je isto 1.4 i ima 63kw i 700kg.
    Inače kupljen je u Francuskoj i to je limitirana serija jer imaju skoro isti motor kao gtt al nema turba i ima 5 vrata

  8. #8
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pa petica turbo bez turba da oprostite svi štovatelji pretice ima ×××××× od motora. Ni bolje ni lošije nego što je imao R4.

  9. #9
    turbo-limac
    Guest
    imao on turbo ili ne to ti je isti motor....

  10. #10
    R5 GT
    Guest
    Interceptor dajem 100kn da te sa samo prve dvije brzine operem,pa da vidim dali ćeš i dalje govorit da je petica bez turba ××××××...

  11. #11
    OS PUNTO
    Guest
    Interceptore,nebi se bas slozio s tobom da je Renaultov 1.4 motor ××××××,a jos manje da je 1.1 motor iz R4 ××××××.Znam dosta ljudi koji su sa tim motorom prelazili abnormalne kilometraze koje mnogi dieseli nedostignu,a radi se o benzincu!
    Imas nekog svabu koji se upisao u Ginisovu knjigu rekorda,a napravio je sa Renaultom 4 GTL proizvedenim u Francuskoj 460 000 Km!

  12. #12
    OS PUNTO
    Guest
    460 000 Km bez generalke.

  13. #13
    turbo-limac
    Guest
    to intcp vjerojatno pise zato jer taj motor ima bregastu u bloku.....

    cinjenica da se taj motor u turbaku zna naci nasviran na preko 200 ks iz 1.4 litre sasvim dosta govori.... ja iz osobnog iskustva mogu reci da je to sasvim solidan motor, pogotovo za vrijeme iz kojeg dolazi, i da su mu najvece prednosti kompaktnost ,relativno mala masa, te nisko teziste.... a bogme i nije komplicirano raditi na njemu....

  14. #14
    INTERCEPTOR
    Guest
    Dobro, nije ××××××, al nije ni ništa posebno. Al u biti ni motor u GT Turbo niej ništa posebno. 1.4 turbo i 120 ks - ništa spektakularno.

  15. #15
    OS PUNTO
    Guest
    Ali Interceptore,promatraj taj motor u vremenu kada je nastao.Mene su uvijek fascinirale Renaultove male jurilice.Iako mi je Fiat drazi,volio bi imati jednog Clia 2.0 Sport.
    Talijani jednostavno nemaju auto koji mu moze parirati u toj klasi.

  16. #16
    S16
    Guest
    Intcp, ja iman 1.1, i mogu ti reć da uopće nije ××××××. U prve dvi brzine čupa nenormalno za njegov obujam.

  17. #17
    c e z y
    Guest
    Da vidis kaj je moj 1,1 fire,radio u drugoj i trecoj,ma avion,u klasi do 75ks,sam prao skoro sve,a one koje nisam,nisam zato kaj mi je falilo vozackog iskustva,niti sam se ufal sa mekanim uniroyalkama,koje na suhom kurca drze,165-icama,uletit negdje sa 120kmh.

  18. #18
    S16
    Guest
    Moje 155-ice konstantno proklizavaju kad god krećen. To me iritira. Ljudi misle da izvodin ×××××rije...

  19. #19
    turbo-limac
    Guest
    he he, to me podsjeca na zimu kad sam na R5gtt montirao Savu eskimo sirine 155 mm, uza nije mogla na felgu.... bio sam pravi huligan po snijegu, auto je iso ko vrag, jedino je na suhom, pri vecim brzinama razvio, hmm, recimo "zanimljivo" ponasanje na cesti..

  20. #20
    S16
    Guest
    Mogu mislit. Možda je i razlog šta imamo malo težu nogu... )

  21. #21
    R5 GT
    Guest
    ja imam na autu 165/13 i po mokrom mi čak do treće znaju kliziti kotači ako se radi o brzom šaltanju itd. a veće gume nebi stavljao ni za što,jer sam siguran da bi puno tim popušio.
    meni se sviđa kod petice što i u petoj brzini kada daš gas,osjetiš kako auto povuće, nije da malo po malo razvija brzinu.to mi je važno pogotovo kod preticavanja,da ne moram stavljat u nižu itd...

    turbo limać,kakva je to petica gte?
    Tu kod nas je prije mjesec dana bila trka i ta petica ih je dobro gazila.ide ko luda..

  22. #22
    turbo-limac
    Guest
    GTE je "ekoloska" varijanta R5GTT.... ista karoserija i plastika, isti ovjes ali je motor 1.7 s bregastom u glavi i sa elektronskim ubrizgavanjem goriva i to tzv. port injection, odnosno po jedan injektor za svaki cilindar, a ne jedan za sve kao sto je imao R5 baccara npr. koji je zbog toga imao manje KS.... mislim da je GTE imao oko 100 ks ako se dobro sjecam... bila je i verzija bez "turbo look-a"...
    ja u svojoj petici imam 1.7 turbo

  23. #23
    r 23
    Guest
    Pa koliko onda tvoj auto ima konja ?? <br><hr>

  24. #24
    turbo-limac
    Guest
    kako kad
    sad ima obican auspuh koji ga gusi na visokoj turi.... takodjer taj motor originalno (u volvu 440 turbo iz kojeg je izvadjen) ima 120 ks ali s katalizatorom i s mizernih 0.4 bara tlaka...
    ja sam sve poskidao dole i s glasnim auspuhom, bez kata, i s 0.8 bara tlaka ima cca 160 - 170 ks, barem... vise neide jer je turbo mali a i elektronika ima neku zastitu koja ti na 0.9 bara ugasi paljenje.... ali zato vuce od lera...

  25. #25
    turbo-limac
    Guest
    ah, da, auto ide 220 bez ikakvog problema, a ubrzanja od 80 - 160 su mu u rangu starog civica type R (190 ks...)

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •