Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Dal je moguće ugraditi turbo na saxo 1.5 D?

  1. #1
    Grga
    Guest
    Evo,pitanje stručnjacima.Dal se može ugraditi turbo punjač na Saxo 1.5 D sa trenutačnih 60 KS.Ako da, koilko košta,koji turbo izabrati,kakvi su rezultati i opasnosti i gdje bi se to moglo kvalitetno napraviti?

  2. #2
    turbo-limac
    Guest
    ako si stvarno zapeo za tu ideju, preporucam da otvoris oglasnik i kupis cijelu turbo diesel masinu od nekog drugog auta PSA grupe.... znatno jednostavnije i jeftinije rjesenje....

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Slažem se s Turbo-l. Uz ovo jednostavnije i jeftinije dodao bi još pouzdanije i sigurnije.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

  4. #4
    Kas
    Guest
    Walter Gustin

  5. #5
    Grga
    Guest
    fala dečki, al Saxo je 2002. i ima 16 tisuća.Zar bi se i u tom slučaju isplatilo?

  6. #6
    Dr. Strangelove
    Guest
    ...mislim da kako god okreneš isplatilo se nebu...

  7. #7
    turbo-limac
    Guest
    gle, nikad, ali ama bas nikad se ne isplati tjunirati slabiji auto u gami. Uvijek ti se vise isplati to prodati i kupiti jaci, odnosno kupiti cijelu masinu iz jaceg i to ubaciti unutra, ali onda nemas druge prednosti koje jaci modeli obicno imaju (kocnice itd)

    bez uvrede ali tjuning 1.5 litarskog dizla nema smisla...

  8. #8
    ting
    Guest
    a zak si to kupil??? to niti nije auto za turbo motor(vts je neke drugo) prodaj i kupi c3 hdi 16v--92 ks!

  9. #9
    huki XM
    Guest
    Girrari,nije(for free) nego (for nothing),
    Grga,zaboravi 1.5 d sa turbom,kupi najjači model benzinca pa se ganjaj do mile volje.pozdrav )

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Znam, ali ovo je malo modificirano i modernizirano.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

  11. #11
    Grga
    Guest
    Ma nemam ja taj auto već frend, kupio ga je prošle godine za 69 tis. Kn.5 vrata,centralno daljinsko,zračni jastuk,velur.nisi mogao dobiti isplativiji novi auto.ja mu kažem:kad otplatiš za 2g. kupi rabljenu Xsantiu HDI 2000 g. 110Ks i car si.Nije on za neku jurnjavu,al ak si još koji čip ugradi...

  12. #12
    mid
    Guest
    taj auto nije namjenjen za trke a 1.5d je dosta jak motor za tako mali auto ! svaka preinaka na motoru steti radje slozi getribu izgubit ces malo na krajnjoj brzini ali ces imat puno bolje ubrzanje

  13. #13
    Grga
    Guest
    A teoretski,da li se može ugraditi neki jači turbodizelaš(od Xsare 1.9 TD ili noviji 1.9 HDI ili 1.4 HDi)?

  14. #14
    ZEGA
    Guest
    Turbo nemres nigdje ugraditi samo umetanjem turbine moras promjeniti klipove (sa ulubljenim celom da povecas kompresijski prostor, jer ti za turbaka mora kompresija ici dolje i radilicu da povecas hod klipa, jer ugradnom ovih klipova previse pusis na kompresiji pa moras kompenzirati vecim hodom klipa...
    Uglavnom svaka greska dovodi do rastura motora...
    Svaki motor je projektiran za odredjene radne uvjete i tip goriva, ako napravis malu modifikaciju mjenjas neke parametre, naprimjer motor je tako projektiran da bude optimalno ugodjen, ako povecas tlak u cilindru (npr turbom) dolazi do detonantnog izgaranja pregrije ti se motor a prvi klip i nakon 15 minuta rada imas rupu u klipu (doslovno) jer ti se alu klip omeksa i celo mu se urusi od tlaka...
    Znaci kad su radili taj motor tlak u cilindru je bio optimalno rijesen da do te pojave ne dodje u normanlnim uvjetima exploatacije i svaka modifikacija postojeceg stanja mora biti obavljena strucno od ljudi koji znaju sto rade...

    ZEGA

  15. #15
    Dankas
    Guest
    Tko kupi Saxo 1.5 D sigurno ga nije kupovao zato jer je brza pila. Ako se očeš nateravati kupi si 1.6 benzinca. 110 konja na auto koji je težak 850 kg.

  16. #16
    ZEGA
    Guest
    Eh ne mora C3 ima 1.4 HDi 16V sa 96 ks jebate snazan stedljiv i kaj ti ja znam, zvuci sasvim ok...
    Hm da nije bas 850kg, 1T prije, ali kad gledam danas vise ni nema onako laganih auta kao naprimjer nekad AX ili uno...
    ZEGA

  17. #17
    ZEGA
    Guest
    Eh ne mora C3 ima 1.4 HDi 16V sa 96 ks jebate snazan stedljiv i kaj ti ja znam, zvuci sasvim ok...
    Hm da nije bas 850kg, 1T prije, ali kad gledam danas vise ni nema onako laganih auta kao naprimjer nekad AX ili uno...
    ZEGA

  18. #18
    marko666
    Guest
    for nothing

  19. #19
    zeNNoN
    Guest
    grga, ne postoji 1.9 HDi..

  20. #20
    FpuntoHGT
    Guest
    Glupo bi bilo dirat 1.5d, motor je super ovak, malo trosi, pouzdan je i za 60 konja dobro ide. Da i ugradis turbinu, bez obzira na lovu i sve, auto ti opet nece bit neka zvjer tak da se to nikak ne isplati! Ak se oces natjeravat prodaj ga i kupi nekog benzinca, moze se svasta dobit za tu lovu... Al ja bi ti definitivno savjetovao da si ga ostavis, ulozi u neke dobre felgice, zatamni stakla, mozda neki krovni spojler, slozi si muziku i nis ti vise netreba, autic je super, osim ak se bas hoces natjeravat, al za to ti bas nece bit ni ako ugradis turbinu!

  21. #21
    BX
    Guest
    A da li će prelaskom na sintetičko ulje manje gradacije(sad ima Total polusint. 10W 40) dobiti na boljem radu motora?

  22. #22
    pack0575_
    Guest
    Teoretski bi jos trebao izgubiti.

    Girra, hebem mu mater, rekao sam ti prije 6 mjeseci da mi nece primiti nick!!!!!!!!!1!!!

  23. #23
    josa
    Guest
    Turbina ti se nikako ne isplati jer nije dovoljno staviti samo turbo punjač jer će ti onda drugi dijelovo trpjeti treblo bi sve aktivne dijelove pojačati osim klipova i ventila recimo...

  24. #24
    BX
    Guest
    Jel ima smisla stavljati na njega sportski auspuh i granu?

  25. #25
    FpuntoHGT
    Guest
    Tak pogotovo nebus nis dobil a ni na zvuk nemoj racunat jer je stari dizel! Pusti 1.5d tak kak je, mozes eventualno estetski sredivat al motor nije za natjeravanje i nece bit sta god napravio! Budi sretan sto ti trosi manje od 95% auta!

Slične teme

  1. da li se moze ugraditi turbina u auto koji ju nema?
    By rookie in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 28-03-2016, 21:15
  2. Gdje mogu ugraditi nitro?
    By 2fast2furious in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 27-07-2004, 20:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •