Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: HR-V - iskustva

  1. #1
    Guest
    Guest
    Ima li itko iskustva s ovim autićem?

    Danas sam malo provozao jednoga, varijanta 2WD, 105 KS. Pa, moram priznati, uvijek sam smatrao da je to auto igračka, tako da sam ostao u određenu ruku ugodno iznenađen.

    Motor i mjenjač stvarno su mi se svidjeli. Oprobao sam bogme sva europska auta kompaktnog i srednjeg razreda i nijedno nema mjenjač koji se tako lijepo šalta, a teško bi našao i evropski motor tako uglađenog zvuka. Iznenadilo me da ni ne vuče loše, s obzirom na relativno malu snagu u odnosu na veličinu auta.

    Vožnja isto nije bila loša, bar ne po onom makadamu. Jedino se malo previše valja lijevo-desno, vjerojatno slično kao i ostali terenci i 'terenci' (tj. SUV). Nisam vozio nijednog drugog (osim Lade Nive, vrlo davno), pa ne znam.
    Prema nekima: SUV = stupid useless vehicle

  2. #2
    Girrari
    Guest
    Nekak su mi glupe te koncepcije SUV-ova sa samo jednom pogonskom osovinom.
    Nemam nikakvih iskustava, ali mi autek fino zgleda pogotovo crni s troja vrata i nekom felgama. Nije remek-djelo ali sasvim pristojno.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

  3. #3
    Hondo
    Guest
    Autek je super i jedina mu je mana visoka cijena. Onaj sa 125 ks je još puno ozbiljniji, no taj auto nikako nemoj kupovati za vožnju po terenu. Eventualno makadam je za njega max. Inače za grad je super: visoko sjediš, vrlo je pregledan, udoban, dosta prostran, kvalitetan i svakako vrlo atraktivan.

  4. #4
    zonta
    Guest
    Odličan je auto, znam iz recimo prve ruke....od srca preporučam

  5. #5
    INTERCEPTOR
    Guest
    Da fora je. Jedan od rijetkih SUV-ova koji mi se sviđa.

  6. #6
    Nippon
    Guest
    A kaj ste drugo očekivali nego da je auto prvoklasan? Pa ne radi se tu o europskoj krami. )

  7. #7
    sepra
    Guest
    Auto mi je savršen, čiste ravne linije i nemam niti jednu zamjerku na cijelom autu. Crni ili srebrni s dvoja vrata obavezno.
    Jedino mi je iznutra teška sirotinja, očajan interijer.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  8. #8
    Guest
    Guest
    Dakle, uglavnom preporuke. Stvarno me kopka da ga uzmem, mada sam se nekako odlučio da uzmem Xantiu (već 3 mjeseca bezuspješno tražim neku normalnu). Trebam se odlučit do utorka, jer tip ide na more. Inače je crven, odlično očuvan, '01, ABS, klima itd, cijenu smo nekako snizili na 10.000 EUR.

    U vezi 2WD, većina terenaca i 'terenaca' ionako nikad ne siđe s asfalta ili dobrog makadama, dakle većini 4WD uopće ne treba, a auto je lakše i troši koju litru manje. Ja inače dosta vozim po raznim terenima (uglavnom razni kolovozi po slovenskim planinama i dalmatinskim otocima), ali kad me BX dovezao svugdje gdje sam htio, dovezao bi me i ovaj. Meni 4WD ne treba.

    Interijer. Pa malo je šarolik, ali meni zadovoljava.

    Mašina je znatno elastičnija nego na našoj (očevoj) 156-tici (1.6), bez obzira na sve one twin-sparke i varijatore, s upaljenom klimom možeš normalno krenut bez da nabijaš okretaje. To mi se sviđa.

  9. #9
    Girrari
    Guest
    Ne bih se složio da je 4WD nepotreban budući da ljudi s takvim autom rijetko idu na makadam i općenito van ceste. Glavna prednost SUV-a po meni je to kaj se možeš ko gospon vozit po snijegu i kiši.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

  10. #10
    Guest
    Guest
    Ma dobro, htio sam reći da meni ne treba, tj. da mi to nije odlučujući faktor. Naravno da je bolji nego 2WD, znam to iz prakse (muž od rodice me dosta vozakao svojom Nivom po raznim puteljcima, snijegu, ledu ...), ali auto i više troši, na to sam mislio.

    Malo sam još pročitao testove u vezi HR-V. Pa, nisu ga baš previše pohvalili u vezi voznih svojstava i još nekih stvari, tako da sam se poprilično ohladio.

    Što se tiče 4WD na HR-V (na onima koji ga imaju), taj nije pravi 4WD. Pogon straga se uključuje samo kad prednja kola prokližu, dakle ako zapneš negdje u snijegu ili blatu. Auto se u okukama zato ponaša kao 2WD. U svakom slučaju, takav lažni 4WD mi stvarno ne treba.

  11. #11
    INTERCEPTOR
    Guest
    Takav lažni 4wd ima golf 2

  12. #12
    VR6
    Guest
    Evo opet ljubomorni alfista, pa Alfa nema nijedan 4x4... )

    4Motion je odlican, ali ovaj Hondin 4x4 iz HR-V i CR-V djeluje izuzetno sporo, treba mu skoro sekunda okretanja prednjih tockova u prazno da "ukopca" zandnji pogon. To navode obicno kao i najvecu manu CR-V...

  13. #13
    T-IE
    Guest


    Odlična je. Skoro mi je s 5 vrata ljepša.



    Cockpit je malo u banani, al nema veze.

    <br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  14. #14
    206-os-
    Guest
    Definitivno uzmi HR-V jer po tvom opisu, taj auto ti bolje odgovara..i vrlo je originalan..

  15. #15
    sepra
    Guest
    Znači nema opciju permanentnog 4x4?<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  16. #16
    VR6
    Guest
    Ima samo taj ukljucivi 4x4, prednji a elektronika zakljucuje kad ce upaliti i pogon na zadnju osovinu...

  17. #17
    sepra
    Guest
    A u qurac ovo je bacilo sjenu na sve. Šteta, ××××× ti smrdljivu elektroniku. <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  18. #18
    Guest
    Guest
    Stvar je u tome da bi pravi 4WD zahtijevao drukčiji mjenjač, tako su rekli u Hondi (prema onom testu).

    Nisam znao da i CR-V ima takvo rješenje, mislio sam da je to pravi terenac.

    Inače, u onom testu su bili dosta nemilosrdi prema ovom autiću. Pisalo je npr. da držanje ceste u okuci varira od okuke do okuke, te da auto dosta ćudljivo podupravlja. Ja sam na onoj kraćoj testnoj vožnji primijetio da je vožnja dosta lelujava, ali na asfalt nismo izlazili. Nadalje, piše da je poviše 4500 okr razgovor u kabini nemoguć. Šta ja znam, u leru i u normalnim okretajima je motor stvarno bio dosta uglađen, ali poviše 4500 ga nisam tjerao iz obzira prema vlasniku. Osim toga, max. brzina 162 km/h, to je ipak nešto premalo. To znači da ti pri malo nakrcanijem autu na nekoj uzbrdici na auto-putu brzina padne vjerojatno na kojih 120, pa te onda pretiču autobusi i slično.

    Sve u svemu sam se nekako ohladio, ali još uvijek me malo kopka.

    Jedino, za te pare (ili neznatno više) mogu dobit limuzinu srednje klase tog godišta (Mondeo, Vectru, staru Lagunu ... u biti sve što nije VW/Audi/BMW/Mercedes i sl.)

  19. #19
    INTERCEPTOR
    Guest
    VR6 jesi pročitao mišljenja o 4 motionu na HR-A forumu? Ta mišljenja davali su vlasnici Delti Integrale i Impreze. Ja sam se s njima prepirao i tvrdio da to ipak je 4x4 jer ipak ima uključiv stražnji pogon i d aje bolje nego d aima samo prednji. A oni su me napali da sam ×××××× što to tvrdim, da je to smeće, kvazi 4x4, pogoršava ležanje.... itd. Alfa kad je imala 4x4 bio je puno bolji od 4 motiona. ) )

  20. #20
    INTERCEPTOR
    Guest
    CRV nema veze s terenskom vožnjom. Pa auto ima ovjes auta i nema šasiju.

  21. #21
    INTERCEPTOR
    Guest
    Mislim, ima ovjes auta, a ne terenca.

  22. #22
    Girrari
    Guest
    To mi je bedasto kaj nema premanentni 4x4. Ipak, autić je fakat fora jedino da ima neku lepšu unutrašnjost.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

  23. #23
    Brock
    Guest
    Kao, recimo...... Outlander?

    Ma, to uopće nije važno.... najbitnije je da ima instaliran prednji šank za grijanje bureka. )

  24. #24
    sepra
    Guest
    INTCP super si se sjetio šasije, zaboravljamo cijelo vrijeme tu vrlo važnu stavku kod terenaca. Ili ovih "terenaca"<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

  25. #25
    Hondo
    Guest
    Dečki počeli ste brkati lončiće i lupati bedastoče. Kao prvo da se razumijemo vozio sam terence i vozio sam SUV-ove, a trenutno mi otac vozi Freelandera pa znam o čemu pišem. Večina (nas)Vas da se nađe za volanom pravog terenca nebi znala kad uključiti sva četiri, zašto baš tad uključiti sva četiri, kad koristiti reduktor, kako voziti kad je blatna kaljuža, a kako kad je metar snijega itd. Zbog svega toga klasa auta koju zovemo SUV nema sve odlike pravih terenaca jer im i glavna namjena nije vožnja po bespuču, već preseravanje po gradu i vožnja do vikendice po nekakvom makadamu. Nemaju stalni 4x4, nemaju reduktor, nemaju ostale nebuloze kojima se mogu pohvaliti terenci zato jer im jednostavno ne treba. Zato su jeftiniji za nabavu, jeftiniji za održavanje, imaju manju težinu, manje troše, jednostavniji za vožnju itd... Kome treba terenac taj uopče neće gledati klasu SUV-ova, jer na svijetu postoje Defenderi, Land Cruiseri, Pajeroi , Patroli i sl.
    HR-V je u klasi SUV-ova - Honda Recreational Vehicle, klasi u kojoj su odlike terenski oblik karoserije odignute od tla, samonoseča karoserija, nezavisan ovijes i eventualni 4x4. Za one koji žele baš Hondin SUV, u ponudi je CR-V koji ima malo ozbiljnija terenska svojstva i HR-V koji je više osobni automobil izveden na karakterističan i jedinstven način.
    I samo mala napomena: stalni pogon na sva 4 kod terenaca nije baš kao onaj u Delti Integrale ili Imprezi. Smisao mu nije što bolji prijenos snage na podlogu u zavoju, nego izvlačenje auta iz nemogučih situacija na terenu i terenac sa sva 4 se na asfaltu ponaša ipak drugačije od spomenutih sportaša, tako da 4x4 za svakodnevnu vožnju po kiši ne znači baš puno.

Slične teme

  1. C3 - iskustva
    By skywalker in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 37
    Posljednji post: 15-08-2003, 12:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •