Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: HDi motor

  1. #1
    ekonomičan tip
    Guest
    Lijepo molim da iznesete svoja iskustva o HDi(90 ks)motoru koji se je ugrađival u Peugeot 306 proizveden 2000.g.
    Koliko realno troši po gradu,na otvorenoj cesti,koliki je prosjek?.

  2. #2
    307
    Guest
    imam P307HDi90. motor radi dobro. ako kulturno voziš, po gradu je potrošnja oko 6.5, a na otvorenom manje od 5. s jednim rervoarm (60L) sam uspio preći split-(klima uključena)-rovinj-osijek i 7 dana grada, ukupno oko 1300km. puno bolje radi kada ga zagriješ na radnu temperaturu (90), što je normalno i za druge motore. po zimi ga moraš upaliti i pustiti 2-3 minute da se zagrije jer inače radi nemirno. grijači mu se pale tek ispod nule.

  3. #3
    St.Zagi
    Guest
    Ja vozim Xsaru 2.0 HDI (90 KS) - to ti je taj isti motor. Prešao je tek 8.000 i prezadovoljan sam! Prede ko mačak kad se ugrije. Gotovo kao benzinac. Jedino nisam baš siguran koliko je dobro motor zagrijavati prije početka vožnje. Čitao sam više puta da današnje motore ne treba zagrijavati u mjestu, nego je bolje krenuti lagano bez većih opterećenja i okretaja. Nego umjereno, pa nek se ugrije vozeći.
    Inače, istina je da kad je hladan, malo rokće, ali za 5 minuta već prede da milina. A povuče.. ma super, super.
    Potrošnja 5 - 5,5 na otvorenoj cesti u gradu preko 6.
    I to je odlično. Samo nek tako nastavi.
    Vjerujem da ćeš biti zadovojan i ti. Sretno.

  4. #4
    307
    Guest
    zagrijavanje motora na mjestu vise steti benzincima, dizelima manje. ali svejedno, motor treba pustiti da radi na mjestu 1-2 min prvo bez gasa i onda ga podici do 2000, toliko da digne ulje i protjera ga kroz cijeli motor. to ti vazi samo za prvo jutarnje paljenje, ako je dugo stajao ugasen. najgore je kad ljudi ujutro pale s gasom "do daske". kao da je presao 500km

  5. #5
    deky
    Guest
    A sta ti 307 zelis reci da motor prve 2 min. ne tjera ulje kroz cijeli motor? Znas koliko treba motoru da protjera ulje po cijelom motoru,tocno onoliko koliko treba da se ugsi lampica od ulja.

  6. #6
    307
    Guest
    ne treba mu 2 min da protjera ulje. ovisi o vrsti ulja 5-10 sec, bitno je da odmah ne lupa po gasu. ako je motor ok. po ljeti i ne mora cekati, ali po zimi je ipak pozeljno jer se za 1-2 min motor ipak pocne grijati

  7. #7
    307
    Guest
    sto se tice daljnjeg zagrijavanja St.Zagi je u parvu da je bolje krenuti i laganini. neki proizvodjaci cak prave blokadu okretaja (znam za benzin) do 3500o/m dok je motor hladan

  8. #8
    dragstar
    Guest
    Uostalom, svi se moderni auti i pale bez diranja gasa, bilo benzinci ili dizeli!

  9. #9
    307
    Guest
    sto to znaci "moderni" benzinci. moj stari je imao moskvich iz 76 i palio je bez gasa, kao i moj prvi 101. uvjet je da je sve dobro nastelano

Slične teme

  1. Turbo ili obični motor
    By HaHaHa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 112
    Posljednji post: 08-04-2004, 04:58
  2. Kakav je motor 1.8 T (150 KS)
    By LUCKY LUKE in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 04-04-2004, 10:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •