Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 84

Tema: po čemu je Alfa bolja od konkurencije?

  1. #1
    girrari fan
    Guest
    ovako nabrzinu mogu konstatirati da je Alfa u prednosti jedino kada je u pitanju dizajn. to im zbilja nitko ne može opovrgnuti.
    osim toga neki su modeli hebeno dobri za voziti, pruzaju uzitke kao rijetko koji automobil u klasi. no to vrijedi samo za 147 (koja trenutno nema postenog benzinskog motora - osim GTA koju si ionako nitko ne moze priustiti) i 156 GTA. sve ostalo je banana, nit bolje nit lošije od konkurencije.


    ali ih zato jebu neprecizni mjenjači, nikakva ponuda prostora, previsoka potrošnja i vrlo loša pouzdanost.
    sad će netko sigurno uletit: ja već vozim 156 jtd tri godine i ni zarulju nisam promijenio. odgovaram unaprijed: e pa stari moj, onda se ne vozis kako bi alfu trebalo vozit. svako ko ju vozi kako spada, zakolje ju za 80-100k km

  2. #2
    MONZA GSE
    Guest
    ALFA NIJE BOLJA OD KONKURENCIJE A PGOTOVO OD NJEMAČKE KAD ĆETE TO SVATIT?

  3. #3
    Sport
    Guest
    Monza ja mislim da ti polako već staješ uz bok fabiji sdi i diablu! Imam alfu i nije me briga sta troši 1 do 2 l više od konkurencije i šta mi u bunker stane torbica manje od ostalih jer ju ovako i onako nikad ne krcam do max-a. 156 se po mojem mišljenju također najbolje vozi u klasi i za sada van redovnog servisa niš nije mjenjano!
    Pouzdanost je alfu jebala pred 10g. ma ne više! Mi ne zivimo na staroj slavi kao neke svabe kao golf 3 i 4!Mjenjač nije bas neprecizan i ti si ja mislim prvi koji je to napisao!

  4. #4
    diablo VT
    Guest
    Slažem se da girrari fanom, alfe su uvjek bile ljepše što se dizajna tiče, ali švabe su uvijek pravili kvalitetnije auta. Kada je u pitanju dizajn kod njemačkih auta, umjesto riječi auto možemo slobodno reći "šporet".

  5. #5
    alinghi
    Guest
    ak voziš i golfa "kak spada" ode mašina 80-100tkm. uostalom da uspoređuješ jednog alfinog dizla i folksvagen dizla po pitanju normalne vožnje i dugotrajnosti, vjeruj da će sportska alfa dulje ići. isti je slučaj i s benzincima... ali kako jedan predivan, atraktivan, najljepši, najreprezentativniji, najpicolovniji, auto s najboljim ovjesom, s najboljom šasijom, s osječajem produhovljene tradicije i istančanog gušta u vožnji, auto koji je za individualce (zato i neće nikada pobjediti u usporednom testu u balkansko-germanističkom autoklubu ili autoblicu) - KAKO TAKAV AUTO VOZITI SPORO... a po pitanju kvalitete - alfe su mehanički gledano veoma pozdane iako stare alfe (prije 10god) imadoše problema s elektronikom. istina, alfa sud je označila prekretnicu - alfe su postajale ne kvalitetne, ali morate znati da zbog nje (stare "kvalitete") ne možete osporavati povratak na mjesto najboljih (i povratak "još starijoj" kvaliteti)... uostalom alfa-sud ("talijanski yugo") ima puno veze i s sindikatima alfinih radnika na jugu italije koji su bojkotirali suda. uostalom sve je to tal. mafija fakirala... alfa je bila žrtva... da se vratim na početak, to što alfa ima manji prtljažnik - pa da hoću voziti 300kg kvadri kupil bi si BMW (dobro ste pročitali, auto koji je nit na "nebu" ni na "zemlji") ali ne seriju 3, mercedesa i sl. trkeljavosti koje su kak ti luksuznjaci, ali ak loštaju 5 il 10000t€ viže od konkurencije, naravno da neču dati više para za njem. (manje-više ružnoću) kao ni za npr. francuze. već ću si kupiti alfu i uživati u malom prtljažniku, i predivoj "uz tijelo" dizajniranoj unutrašnjosti... osobno preferiram, (sigurne) šveđane te poneke (temperamentne) talijane... naravno velike američke krstrice su legende, posebno

  6. #6
    alinghi
    Guest
    e da zaboravi sam, a presudno je, ovo što sam napiso nemojte čitati s perspektive npr feraria, porša il mazeratja, već iz klase veliko serijskih automobila za dolazak iz točke A do točke B, klase u koju pripada i alfa - ali alfa se ističe, i bolja je od konkurencije upravo po stvarima koje sam napiso...

  7. #7
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ležanje, upravljivost, motori, feeling, dizajn, performanse. Tu je konkurencija uglavnom - pušing.

  8. #8
    Sport
    Guest
    ALFA JE FERRARI MEĐU VELIKOSERIJSKIM AUTIMA!
    ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">ABARTH LIVE FOREWER</font>

  9. #9
    Dom-Dom
    Guest
    Da , samo daj ti to objasni ovoj balkanskoj vuko××××ni.Ja prodajem svoju 156 i več polako pizdim koji su Hrvati primitivne seljačine.Bolji truli Opel , nego nova Alfa.Pa u P.M. više.

  10. #10
    T-IE
    Guest
    <br><hr><font color="red">GTI</font>

  11. #11
    Dom-Dom
    Guest
    Prije nekih 7-8 godina sam prodavao Lanciu Deltu HF Turbo 89 god., auto od 1 vlasnika,nekih 50000 km original , ma novi auto, par mjeseci sam ju prodaval i to jedva.
    Vozil sam VW Polo diesel 88 godina u AUTO-ŠKOLI, napravil hrpu km , auto u totalno raspadnom stanju i prodam ga za DVA dna kak je bio u oglasu.Pa htio sam reči frajeru da je lud.
    E moj balkane.........

  12. #12
    doc
    Guest
    dom-dom, i ja sam imao puno veselja s prodajom.

    Najbolji su mi bili oni; "ja sam vidio isto takvu da se prodaje za 2000 eura manje nego vi trazite, i jos je imala vise opreme."

    Monza, jedino ime vrijedi na tvojem autu.

  13. #13
    Guest
    Guest
    U vezi Alfe 156, meni se, osim dizajna, jako dopada ponajprije izvedba ventilacije, za koju sa sigurnošću mogu reći da je bolja nego u svoj konkurenciji u srednjoj klasi, uključujući i Mercedes-C. Pravi melem za ove vruće dane.

    Ergonomija za volanom je odlična, ali BMW je, pa čak i VW, tu negdje. Za razliku od novog A4, gdje sjediš kao u fići i nemaš kamo s nogama.

    Volan je odličan, direktan, takvoga ćete teško naći drugdje.

    Pouzdanost. Pa, moglo bi bolje. Bilo je nekih problema sa strujom. Osim toga, auto boluje od 2 serijske mane: varijator (svi TS motori - prva godišta) i prednji ovjes. Srećom, popravak nije previše skup. Kod Pasata/A4, koji boluju od slične stvari, popravak prednjeg ovjesa dođe osjetno više.

    Potrošnja: nešto veća nego u konkurencije.

    Ležanje na cesti: tu je pri vrhu, mada meni to nije baš bitno.

    Prtljažnik nije tako malen kao što izgleda prema tehn. podacima, no kroz mala zadnja vrata teško išta možeš ubacit.

    Zadnji ovjes je mekan. Vidi se da je auto rađeno za dvoje. Sa četvoro u kabini zadnji ovjes je preopterećen - to se dobro osjeća na lošoj cesti.

    Nivo buke u kabini izuzetno nizak. Mislim da je među najtišima autima u klasi. A i zvuk motora je poprilično ugodan.

    Itd.

  14. #14
    Girrari
    Guest
    Zato sam ja odustal od prodaje svoje Alfe.

    Ko ih ××××...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  15. #15
    Fresh
    Guest
    Guest
    ''Za razliku od novog A4, gdje sjediš kao u fići i nemaš kamo s nogama''

    Jesi ti siguran da si jsedio u A4. Ja sam se sa svojih 2 metra najnormalnije smjestio za volan i uživao u prostoru, za razliku od npr. Alfe 166 u kojoj sam očekivao obilje prostora, a dočekala me skučenost ponajviše u širini auta.

  16. #16
    Junior
    Guest
    Ma balkanac ostaje balkanac, vozi švabu "dizl" i misli da ima sve u životu. Doduše za naše ceste niti nije fini auto nego tenk , pa se s tog aspektta robusnost VW-a i može donekle opravdati.
    ×××× ga ne živimo u Švici.


  17. #17
    Guest
    Guest
    Šta ja znam. Pisalo je na njemu Audi i A4. Kad sam namjestio sjedalo dovoljno naprijed, da mogu do kraja pritisnuti kumplug kamionskog hoda, desno koljeno jednostavno nisam imao kamo smjestiti između volana i vrlo široke centralne konzole. Pokušaji namiještanja volana i sjedala po dubini i visini nisu dali pravog efekta. Inače sam visok 1.77 m i mislim da imam relativno normalne proporcije tijela. Koliko se sjećam, od auta proizvedenih zadnjih godina lošiji položaj za volanom ima jedino Citroen Saxo, a oprobao sam više manje sve što je na tržištu. Naravno, nismo svi jednako građeni, ovo je samo moje mišljenje (inače, kolega kaže da je u njegovom A6 '94, sličan problem).

    Kad sam kupio ovog BX-a, neko vrijeme sam ga kleo zbog iste stvari, ali ovdje je, čini mi se, još lošije (ili je možda stvar u tome, što sam puno više očekivao od novog A4).

  18. #18
    Sport
    Guest
    Fresh i ja mislim da u alfi 166 nema mjesta a bogami u A4 kad sjedneš koda si sjeo u maybacha!


  19. #19
    Guest
    Guest
    Ma ima u kabini od A4 dovoljno mjesta, ali šta, kad mi koljeno tuče u plastiku. Ali nema veze, to auto je ionako preskupo za mene.

  20. #20
    Brock
    Guest
    po čemu je Alfa bolja od konkurencije?

    Pa, zbog toga što u meni izaziva emocije, za razliku od modela većine drugih proizvođaća...

    A, pogotovo GTV-jka

  21. #21
    mytbyte
    Guest
    Da, Brock, to je vrlo objetktivan razlog... )

    A zašto svi mislite da netko drugi, prema nekom drugom autu ne može ocjećati isto ono što vi osjećate prema Alfama?

    Mene Alfe nikada nisu uzbuđivale niti bi mi na njih srce zaigralo, ali bi mi zaigralo kad bih ugledao neku Lanciu...Ferrariji mi se manje više uopće ne sviđaju, zapravo u meni ne stvaraju nikakavo strahopoštovanje kao kod drugih, ali zato volim (i gajim tople osjećaje) prema Lamorghinijima i Maseratijima...

    Bilo bi to jako tužno kad bismo svi "osjećali" samo za Alfe, što se recimo događa VW-u na Balkanu - da svi "vole" Golfove zato jer ga "voli" i susjed, susjedov susjed i sisjed susjedovog susjeda, samo da ljudi ne bi rekli: "Kaj, kupio si tog japanca, francuza, talijana itd (ovdje stavite sve kaj nije njemačko)...

    Recimo ja gajim neko strrahopoštovanje spram marki poput Mercedesa i BMW-a a li nikada ne bih imao niti jedan njemački auto jer jednostavno nemam nikakvih (pozitivnih) osjećaja prema njima...ali, nitko ne kaže da ne mogu postojati ljudi koji zaista vole njemačke aute, a ne osjećaju samo strahopoštovanje prema njima...

  22. #22
    alfist_zg odlog.
    Guest
    upravo tako mytbye, ali ti njemački auti se ne vole na isti nacin. Oni se vole jer netko ko voli recimo preciznost je jako zadovoljan sta moze naci to u svom autu . (glup primjer, ali tako nesto, uglavnom shvacate).
    Alfe se vole jer su...××××ga, neznam, Alfe. odrazavaju stil i strast i zato se vole strastveno.
    Alfa= zaljubljeni smajlić

  23. #23
    993
    Guest
    Vozio sam 146, 147 155 i 166 ali me nijedna od njih nije toliko uzbudila.
    i može li mi netko objasniti kakvu to strast odražavaju alfe?

    Alfu bi kupio prvenstveno zbog dizajna, ležanja na cesti, ali nekakve strasti

  24. #24
    INTERCEPTOR
    Guest





  25. #25
    INTERCEPTOR
    Guest



Slične teme

  1. Koja KACIGA je bolja ????
    By R-18 in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 07-01-2004, 08:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •