Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: VW FSI motori

  1. #1
    S16
    Guest

    "Motor 1.4 FSI razvija 86KS i 130Nm, a 1.6 FSI 115KS i 155Nm. Dvolitreni motor također vraća nadu u VW motore jer ostvaruje 150KS i čak 200Nm. Vrhunac benzinske ponude je 3.2 FSI sa 240KS i 320Nm." auto online

    Po ovim podacima čini mi se da VW ozbiljno počinje pohod na tržište sa Golfom jer su brojke o snazi gotovo slične Alfinim, a okretni momenti su ogromni za benzince. Posebno mi je zanimljiv 2.0 sa 150KS. Di je sad Alfa? <br><hr><font face="Courier" color="blue">Peugeot Sport</font>

  2. #2
    piquet
    Guest
    alfa ti je na 170 ks! )

  3. #3
    Koko
    Guest
    Golf stiže za pola godine a Alfa je već pola godine na 163...
    No nije mi jasno, koji vam je gušt raspravljati o snazi po litri... Ko da je to na kraju uopce bitno za auto poput Golfa ili Alfe 147. Pa svaki pošteniji proizvođač danas može iz 1000 cm3 izvuci 100 i više KS pa to ne rade. Koji će ti k**** u Golfu 1,0 mašina koja razvija 100 KS pri 8,000 okretaja. "Idealno" za po gradu.
    Nijemci sada isfuravaju svoj FSI jer misle da će s njime uspjeti i kao s ZDI-om. Ipak, kod benzinaca prednosti izravnog ubrizgavanja nisu ni približno velike kao kod TDI-a, a cijena proizvodnje je visoka.

  4. #4
    Koko
    Guest
    TDI, ne ZDI. Fuc**** edit...

  5. #5
    Mazda3
    Guest
    Uz agresivnu i dobro vodjenu medijsku kampanju mozda im i krene od ruke...
    Nego, izvlacenje konja po litri ovisi i o trzistu. Primjer Mazda, u japanu motor 1.8 ima 145ks, a u Evropi 115.U japanu je takva konkurencija, Honda, Toyota..da nebi imalo smisla izbaciti tako slab motor kao u Evropi.

  6. #6
    Mazda3
    Guest
    Ovako na papiru izgleda dobro, jos da se dokazu u praksi...

  7. #7
    S16
    Guest
    Zašto se onda koji ××××× hvale Alfini motori koji izvlače puno ks, kad bilo tko može toliko izvuč po tom obujmu?!

  8. #8
    Mazda3
    Guest
    A tko ih hvali?

  9. #9
    S16
    Guest
    Daj molin te, ne tiraj me da počnen nabrajat

  10. #10
    Mazda3
    Guest
    Necu te tjerati..ali meni za dusu
    Zasto primjerice nebi jedan golf mogao konkurirati alfi?Da zeli bi, ali ne zeli, ima sasvim drugi segment trzista.

  11. #11
    Mazda3
    Guest
    Naokn dolaska(izuma) raznih VVTECblabla,intakehjrz, vise nije problem izvuci puno konja po litri.
    Sve se sada svodi na marketing...

  12. #12
    S16
    Guest
    Ja mislin da ne može ni da oće (ne hvalin ja Alfu ) ) jer su talijani općenito, uvik bili skloni izradi vrtljivijih i jačih motora. Na drugoj strani su njemci koji su radili trajnije motore i time stjecali svoj dio publike.

    Evo, počinjen nabrajat:

    Girrari
    Interceptor
    VR6 (odnedavno)
    600
    Alfa 147
    Sport
    Abarth
    .
    .
    .

    ima još, čekaj

  13. #13
    S16
    Guest
    .
    .
    .
    GRANDTURISMO
    Dr.Strangelove
    Doc
    Clio
    Os-Punto
    .
    .
    .

  14. #14
    INTERCEPTOR
    Guest
    Nije uopće bitno što tko može, već što tko nudi. A ti vw BENZINCI SU PUHANJE U VJETAR. Sa 158 će doći cijela serija JTS motora. 1.8 150 ks, 2.0 170 ks 2.2 190 ks. A s redizajnom 147 1.6 130 ks. Di je sad golf?

  15. #15
    S16
    Guest
    A ××××ga, polako... )

  16. #16
    Mazda3
    Guest
    Moze, mislim da je sa Financijske strane punoooooo jaci nego Fiat grupacija. Nece iz jednog razloga sto bi mu to znacio gubitak ) vw gleda na profit, a tamo gdje alfa "puca" nije toliko profitabilno.

    Hvala na listi, sve su to poznata imena

  17. #17
    S16
    Guest
    Čekaj ,tek san se zagrija )
    .
    .
    .
    alfist_zg
    Sepra
    Dom-Dom
    NOS
    .
    .
    .

  18. #18
    Mazda3
    Guest
    INTCP, kada ti motori budu na trzistu onda cemo razgovarati. Ovo jos samo naklapanja, ne postoji tako nesto kao provjeren izvor

  19. #19
    S16
    Guest
    Tako je! Ajme jedva čekan izlazak golfa 5 pa da vidin kako pere 147icu!

  20. #20
    Mazda3
    Guest
    S16, odahni malo
    INTCP, bio si mi ponudio na prijasnjem postu preporuku za dobar restoran (pizzeriu)u Opatiji, dolazim na vikend, pa mi reci sto da posjetim?

  21. #21
    S16
    Guest
    Oću, a i ne da mi se više... Toliko je Alfista... )

  22. #22
    VR6
    Guest
    S16 gdje mene strpa u tu grupu?! Nit sam alfista, a ni ne preferiram posebno malo litara puno KS...

    Cuo sam da ce VW Golf 5 imati neka rjesenja koja koristi VW Phaeton, al jos se ne zna konkretno sta...

  23. #23
    _Stevo
    Guest
    VR& nemoj ti nama lagat ) <br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

  24. #24
    S16
    Guest
    E, jesi čuja ) Kupuješ alfu, i to 155 i onda kažeš da nisi alfista. Nemoj ti nama palamudit

  25. #25
    VR6
    Guest
    Znaci da kupim trabanta bio bi Trabantfan... )

Slične teme

  1. Abortus motori
    By AR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 113
    Posljednji post: 03-09-2004, 21:25
  2. Diesel motori
    By D4U in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 17-08-2004, 20:38
  3. dizel motori
    By 166 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 19-10-2003, 21:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •