Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Hrvat Franko Simatovic u Haagu

s-pirovi
    Guest
    STIGLE HAŠKE OPTUŽNICE PROTIV STANIŠIĆA I SIMATOVIĆA I 08:46 I Izvor: Beta

Beograd -- Ministarstvo spoljnih poslova Srbije i Crne Gore primilo je optužnicu koju je Tužilaštvo Haškog tribunala podiglo protiv Jovice Stanišića i Franka Simatovića Frenkija i prosledilo ih Okružnom sudu u Beogradu. Šef istražnog odeljenja Okružnog suda Branko Todić rekao je RTS-u da bi Simatovića i Stanišića, koji su pritvoreni u toku istrage ubistva premijera Đinđića, uskoro trebalo da ispita istražni sudija, a da bi oni potom trebalo da budu prebačeni u pritvorsku jedinicu u Ševeningenu. Ministar spoljnih poslova Srbije i Crne Gore Goran Svilanović izjavio je u utorak uveče da bi Simatović i Stanišić mogli da budu izručeni za nedelju-dve, po proceduri predviđenoj Zakonom o saradnji sa Haškim tribunalom. Haški tribunal optužio je Stanišića i Simatovića za učešće u zajedničkom zločinačkom poduhvatu tokom ratova od 1991. do 1995. godine, sa ciljem nasilnog uklanjanja nesrba sa velikih delova teritorija Hrvatske i BiH i njihovo uključivanje u novu državu pod srpskom dominacijom. Optužnica ih tereti za zlocine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja, zatim za nehumana dela, deportacije, progone i ubistva

o cemu pises...
    Guest
    ...i sta trabunjas Fredo?

Sve je tocno osim naslova - i samo je kap u moru srpske mafijaske, kriminalne, zlocinacke drzave i naroda!!

s-pirovi
    Guest
    Franko Simatovic Frenki, Hrvat na celu
    Miloseviceve tajne policije

FRENKI PONOVO PRIPREMA VODJINE RATOVE
    "KOJI SE NECE DOGADJATI"

Koliko je Simatovic bio dobar prijatelj sa sefom tajne policije Jovicom Stanisicem potvrdjuje i Frenkijevo, istina kratko, "stavljanje na led" onoga trena kad je, prema carsijskim naklapanjima, mocna Miloseviceva supruga Mira Markovic, po povratku iz Indije, energicno zahtijevala od muza da Stanisica udalji s rukovodeceg mjesta u SDB-u, zato sto se u vrijeme jesenskih i zimskih prosvjeda zbog pokradenih izbora 1996. nije slozio s primjenom grube policijske ili vojne sile za njihovo razbijanje. Kad je Jovica Stanisic smijenjen, i Frenki je "ispao" ih kolegija SDB-a. No kao koristan i uspjesan poslije je vracen u to tijelo, napose zbog "potreba na Kosovu".

I tek na Kosovu sire hvata korijen zloglasni naziv - "frenkijevci". Tamo su sve neformalne, paravojne i parapolicijske snage - za koje se vezuju brojne teske i okrutne price, zasad jos nedovoljno istrazene - nazivane "frenkijevcima".

Franko Simatovic je sposoban, ali neprimjetan slijepi izvrsitelj Miloseviceve politike. Zna se da posjeduje sve podatke o ljudima koji su u posljednjem desetljecu zasluzni za odrzavanje diktatorskoga poretka Slobodana Milosevica. Ali ne zna se je li stoga i on tajni kandidat za jednosmjernu kartu do Haga.

I jos nesto: upuceni u srbijanski kriminalni milje, tvrde da je bar 80 odsto ubojstava koja su se dogodila u Beogradu u proteklome desetljecu, a koja se pripisuju Arkanu i ostalim prvacima podzemlja, zapravo potpisano Frenkijevom rukom.

U sadasnjim uvjetima srpske politicke scene Frenki je ponovno preuzeo vec uvjezbanu ulogu u pripremi ratova "koji se nece dogadjati"... Ovaj put to moze biti cak i u samoj uzoj Srbiji, gdje se policijske, pa i parapolicijske snage, ponasaju sve neobicnije. Nasilje je sve otvorenije, kao sto se dogodilo i ovih dana u Loznici, malom mjestu na obali Drine. Tamo su nahrupile maskirane neidentificirane postrojbe, koje su iz cista mira, ali vrlo grubo obracunale s gostima tamosnjih kafica. A sve se ucestalije cuju i glasovi o Frenkijevim ljudima stacioniranim u Crnoj Gori.

Franko Simatovic, dakle, ponovno jase.

Zid sutnje odbijao je najprije sva nasa pitanja vezana za Frankova oca Peru Simatovica, rodjenog Dubrovcanina, koji od Drugoga svjetskog rata zivi "tamo daleko". U svakom slucaju, izvan Dubrovnika. Cak i neki od njegovih prezimenjaka, brojnih u tome gradu, a napose u Zupi Dubrovackoj gdje je Pero Simatovic rodjen, tvrdili su da ga ne znaju, kako nisu svojta: "Ma kakvi rodjaci, oni nisu nasa loza, ti su iz Korcule!" govorili su. Razlog sutnje nije otac Pero, nego njegov sin Franko.

Klupko tajnovitosti napokon je razmrsio susret s Androm Banovicem:

- Kako ne znam Peru! Moj je skolski kolega, nakon rata smo zajedno igrali vaterpolo, cak smo mi i osnovali vaterpolski klub Partizan u Beogradu! - rekao je nas sugovornik, gospar u godinama, umirovljenik koj je radni vijek proveo predavajuci matematiku u dubrovackoj Gimnaziji.

- Znam i za njegova sina, on je glavni tamo u policiji u Beogradu, cuo sam da je odmah do Milosevica! - jos je dodao gospar Andro objasnjavajuci tako sutnju ostalih sugradjana. - I Pero i njegov sin nisu cesto dolazili ovamo, mislim da je mali Franko bio u Dubrovniku tek pokoji put, jos kao osnovac. Malo ih se tko sjeca.

Zahvaljujuci gosparu Andru, sastavili smo sagu o obitelji Pera Simatovica i o pocetku zivotnog puta Slobina cuvara Frenkija.

Pero Simatovic rodjen je 1921. u Dubrovniku, a njegov je otac Boro (Frankov djed) iz Zupe Dubrovacke, iz Cibace. Perina majka Ivanica (Frankova baka) je iz Petrovca na Moru, s crnogorskog primorja. Tamo je stari Baro bio u austrougarskoj sluzbi i ozenio se Ivanicom 1917. Ta gospodja o sebi nikad nije rekla da je Crnogorka, a ni Srpkinja, nego Pastrovka, po plemenu kod Petrovca. Ivanica Simatovic oba je sina krstila i krizmala, a kucu joj redovito blagosiljao katolicki svestenik. Uvijek je govorila kako se udala za muza

Nista neobicno...
    Guest
    ...za Srbiju i srpsku drzavu - oduvjek znanu kao, mafijasku, kriminalnu pljackasku i...
    sve najgore.

E pa eto Fredo ove su mi informacije dale malo, malko detaljnije saznanje o necem u cemu (svi), znam(o) oduvjek.

Samo ne znam zasto ti je vazno ucesnike foruma o tome (detaljno!) obavjestavati. Svi te stvari manje vise znaju!

ja kako da ne
    Guest
    da nije vas bili bi nagori ali dok je vas niko nemoze biti gori od vas zatucani usra koji znaju samo nejac ubija i izivljavati se .Ni zvijer vam nikakva nije ravna stoko tudjmanova . ) ) )

Ma Fredo...
    Guest
    ...nemoj tako! Hej!!!

Mi smo potpuno fini i pitomi prema svima oko nas. Uvjek bili - dok nismo nakon 1000 godina u proslom stoljecu dosli u kontakt sa vama!

Od onda kokamo samo vas -
    Genocidni smo samo prema vama Srbima!
    Prema vama smo i fasisti i nacisti!

Zasto sad to generaliziras?? To je samo i samo PREMA istocnom susjedu! I nikom vise!! Tocka!!

Slične teme

1. Mladić u Haagu, što će otkrit suđenje?
    By IgorS in forum Non-Tech vijesti
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 28-09-2015, 12:31
  2. Stidim se sto sam Hrvat
    By Hrvat iz Bosne,bolan in forum Politika
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 09-07-2005, 21:53
  3. Bili Srbin i Hrvat .....
    By Vicko in forum Politika
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 08-02-2005, 21:08
  4. U Haagu se vesele svi zajedno! Bratski kao u SFRJ!
    By Flavio Conti in forum Politika
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-12-2003, 01:09
  5. Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-04-2003, 21:33

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •