Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Alfa 33 1,7ie

  1. #1
    Kas
    Guest
    Molim za savjet, našao sam alfu, dosta dobro stanje, lim nevalja oko poklopca rezervara, motor zvuči ok, ne dimi na šipku za mjerenje ulja, ali kad ga se isturira na mjestu, dimi malo crno. Koji je razlog, te jel skup popravak. Ja mislim da je smjesa loše podešena. Pri brzoj promjeni brzinač čuje se malo getriba. Par puta mi se ugasio kad sam ga turirao i pustio gas. Treba li povećati ler, ili.... Koje su mane auta i koliko troši?

  2. #2
    Pocket Rocket
    Guest
    Moj brat je imao navedenu Alfu...
    Gledaj, iskreno, koliko god bila povoljna, trebat će ti jako puno novca da budeš bezbrižan.

    Što se tiče toga da dimi crno, može biti da dobiva previše benzina, a opet mislim da se nebi smjela gasiti na leru.

    Bolesne su strahovito na elektroniku, struja ju ×××× na sve strane, seleni i gumice su potrošni materijal...

    Motor kao motor nije loš, ali samo ako je redovito održavan.Fascinira zvukom, rado se vrti i uživa u visokim okretajima.Pazi pri odabiru svjećica.Provjeri dal je GOLDEN LODGE u njoj, jer je o znak da nije šteđeno na održavanju.Pazi, to su motori koje vlasnici ubijaju i moja je završila tako da je sadašnjem vlasniku proradila na tri cilindra, pomiješala ulje i vodu, itd.

    U globalu, teško je naći dobru, ali kad bi ju našao, bilo bi to odlično, jer za malo novca se dobija lijep, vraški brz i opremljen automobil.

    Trebaš li još savjeta, piši, bude moj buraz složio kakav mail za tebe.


  3. #3
    VR6
    Guest
    Crni dim je previse nesagorenog goriva, kod jaceg gasa, moguce da se desi. Bas gledam jucer ETCC, i onaj pobjednicki BMW ponekad pomalo izbacuje crno iz auspuha.

  4. #4
    Pocket Rocket
    Guest
    Naravno da je to.Prebogata smjesa, ništa za zabrinutost.

    Velim ti, pročitaj moj post, pogledaj malo i vidi.

    Ali, kažem, OPREZ.

  5. #5
    Kas
    Guest
    Našao sam po knjižici vozila bivšeg vlasnika, imao ju je 4-5 godina, i kaže da nije imao problema sa njom. Auto mi se u cjelini čini ok. Vrata su ravna, nije brljano po njoj i farbano. Taj vlasnik od 4 god kaže da joj treba svaka 3-4 mj nadoljevati malo antifriza, a on misli da isparava na čepu za nadoljevanje. Mašinica se fakat j.... čuje. Imam osječaj da se može vrtjeti u beskraj. Također mi je rekao da ima 150000, i da je on točio bezolovni 98. Ide bolje. Traži 1800E, regan je dosta, ima servo, struju.... Malo mi je bed jer mi se čini osjetljiva. Frend ju je imao, 1.5ie, i bio je zadovoljan.

  6. #6
    Pocket Rocket
    Guest
    Što se tiče mjenjača, nažalost, to je priča za sebi.

    Budi siguran da ćeš mijenjati sinhron na drugoj brzini, to ide sa TrentaTre pod serijsku opremu...

    Malo zapinje, ali kada prokužiš mjenjač, možda nećeš ni čuti sinhron.Sve je moguće...

    To što ne dimi na štangicu ulja, ništa ne znači.Može biti aditiv u motoru.

    Pogotovo je bolestan auto na auspuh i ZAISTA, moraš imati serijski spuh na njoj, ako želiš da mirno radi, ne zaletava se, itd.Nikakve kemije bez srednjih lonaca, itd...Vjeruj mi.
    Ili Supersprint za 33...

    Druge nema...

  7. #7
    Kas
    Guest
    Na šta da obratim pažnju? Prednji kotači stoje ravno po nagibu, čini mi se da su seleni ok, i ne lupa na rupama.

  8. #8
    Kas
    Guest
    Jel 150000 puno za nju? Koliko ona može?

  9. #9
    Kas
    Guest
    Šta misliš na aditive u getribu? Jel se ona teško skida?

  10. #10
    VR6
    Guest
    Napisao si cijenu, ali ne i godiste...

  11. #11
    Kas
    Guest
    91g.

  12. #12
    Pocket Rocket
    Guest
    Malo je puno, odprilike 200,000 je nekakva gornja granica za taj motor.A opet zavisi od održavanja i načina vožnje.Teško ćeš naći 33ojku sa manje kilometara...Ali, moj savjet,potraži malo još, i ubodi za 2,000-2,500 33ojku da ti mozak stane.Može se, vjeruj mi.
    Meni je tip za GT TURBA nudio 33 1,7-16V Boxer, 91g. sa kožom i svom opremom, ključ za ključ...
    Fino, zar ne?

  13. #13
    Kas
    Guest
    Fino... Ova je obična, 8V. Budem vidje sutra, malo po oglasniku itd. Autek mi se svidio. Za te pare teško je naći auto te godine sa dobrim limom, a dobro izgleda.

  14. #14
    Pocket Rocket
    Guest
    Možeš naći izvrsnu.
    Ako nađeš dobru, kupio si BEST BUY auto.
    Sretno, trebaš li pomoć, javi...

  15. #15
    Kas
    Guest
    Hvala. Javim ti sutra šta je bilo.

  16. #16
    VR6
    Guest
    Ta Alfa ima i u verziji sa 4x4, potrazi tu...

  17. #17
    Pocket Rocket
    Guest
    Ni slučajno, kvari se.
    Verzija se zove 4x4 ili Permanent 4.
    Izbjegavaj.

  18. #18
    Kas
    Guest
    Rijetke su, a mislim da ju to usporava, i da je osjetljivo. Vidjet ćemo....

  19. #19
    VR6
    Guest
    Kad se pokvari onda se vozi samo na prednji...

  20. #20
    Kas
    Guest
    Hvala na savjetu, Doviđorno do sutra.

  21. #21
    INTCP log dead
    Guest
    To je meni apsolutno bolestan auto. I to baš s tim 1.7 motorima. Kako se to vrti u p. m. joj da ti srce stane. A kako tek opere 156 1.6 isto ti srce stane. Tih 107 ks tako tjera tu perolaku karoseriju opet da ti srce stane

    Sve u svemu, bokseri vole piti ulje, naravno ako nisu održavani kako spada. Osjetljivi su na hladno turiranej. I karoserija 33 nije čvrsta kao kod 75 i 90. Dosta je rahlija i sklonija hrđi. Ali opet nađe se. Mjenjač'. Kao i svaka alfa tih godina sinhroni su boljka. Ako zapinje, možda treba samo promjeniti ulje. Zamjena sinhrona nije lagan posao, al je puno lakše nego na 75. Sinhron se nabavi za badave, ali posao je jebatda. Ako ti se ne da mjenjat sve se riješi međugasom. Meni je ljepša prva gen. 33 nego ove nove.

  22. #22
    Kas
    Guest
    Kupio ja alfu. Za sad sam zadovoljan. Malo je problematična getriba, treba se priviknuti na nju. Osobito 1 i 2 brzina. Motorić djeluje ok. Ukupan dojam auta je da je bio održavan. Sva struja radi. Koje ulje da koristim. Može li plavi shell? 10W40. Koje svjećice, gdje u Zg. ima dijelova, a da nisu skupi i da nije škart roba. Gdje bi mogao otići da mi poštela smjesu jer malo dimi crno kad se tiska. Ono, da čovjek zna šta radi.

  23. #23
    VR6
    Guest
    Sta nije ok sa prvom i drugom?! Mozda drugu saltas kao u sjediste...

  24. #24
    Kas
    Guest
    Ponekad, ako brzo ubacujem u prvu čuje se getriba, isto se događa i kad mjenjam u drugu. Ako mjenjam pažljivije, sve je u redu. Još me smeta dosta jaki federi koji drže ručicu u sredini. Mogu li se oni oslabiti?

  25. #25
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ne diraj to s ručicom . Jesi ti siguran da su to federi?

    Što se tiče prve i druge, možda treba naštelati kuplung jer možda ne odvaja potpuno, ili su ti sinhroni, ili možda treba samo zamijeniti ulje u mjenjaču.

    Svjećice, prijatelju samo jedne imaj na umu. Golden Lodge. Imaju po 4 elektrode i komad dođe 25 kn, u servisu 50 kn/kom. Ulje, Shell je dobar ali još bolji izbor je Selenia 20K.


Slične teme

  1. Alfa 156
    By Darko Kovačić in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 13-06-2003, 11:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •