Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Alfa 33 1,7ie

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Kas
    Guest
    Molim za savjet, našao sam alfu, dosta dobro stanje, lim nevalja oko poklopca rezervara, motor zvuči ok, ne dimi na šipku za mjerenje ulja, ali kad ga se isturira na mjestu, dimi malo crno. Koji je razlog, te jel skup popravak. Ja mislim da je smjesa loše podešena. Pri brzoj promjeni brzinač čuje se malo getriba. Par puta mi se ugasio kad sam ga turirao i pustio gas. Treba li povećati ler, ili.... Koje su mane auta i koliko troši?

  2. #2
    Pocket Rocket
    Guest
    Moj brat je imao navedenu Alfu...
    Gledaj, iskreno, koliko god bila povoljna, trebat će ti jako puno novca da budeš bezbrižan.

    Što se tiče toga da dimi crno, može biti da dobiva previše benzina, a opet mislim da se nebi smjela gasiti na leru.

    Bolesne su strahovito na elektroniku, struja ju ×××× na sve strane, seleni i gumice su potrošni materijal...

    Motor kao motor nije loš, ali samo ako je redovito održavan.Fascinira zvukom, rado se vrti i uživa u visokim okretajima.Pazi pri odabiru svjećica.Provjeri dal je GOLDEN LODGE u njoj, jer je o znak da nije šteđeno na održavanju.Pazi, to su motori koje vlasnici ubijaju i moja je završila tako da je sadašnjem vlasniku proradila na tri cilindra, pomiješala ulje i vodu, itd.

    U globalu, teško je naći dobru, ali kad bi ju našao, bilo bi to odlično, jer za malo novca se dobija lijep, vraški brz i opremljen automobil.

    Trebaš li još savjeta, piši, bude moj buraz složio kakav mail za tebe.


  3. #3
    VR6
    Guest
    Crni dim je previse nesagorenog goriva, kod jaceg gasa, moguce da se desi. Bas gledam jucer ETCC, i onaj pobjednicki BMW ponekad pomalo izbacuje crno iz auspuha.

  4. #4
    Pocket Rocket
    Guest
    Naravno da je to.Prebogata smjesa, ništa za zabrinutost.

    Velim ti, pročitaj moj post, pogledaj malo i vidi.

    Ali, kažem, OPREZ.

  5. #5
    Kas
    Guest
    Našao sam po knjižici vozila bivšeg vlasnika, imao ju je 4-5 godina, i kaže da nije imao problema sa njom. Auto mi se u cjelini čini ok. Vrata su ravna, nije brljano po njoj i farbano. Taj vlasnik od 4 god kaže da joj treba svaka 3-4 mj nadoljevati malo antifriza, a on misli da isparava na čepu za nadoljevanje. Mašinica se fakat j.... čuje. Imam osječaj da se može vrtjeti u beskraj. Također mi je rekao da ima 150000, i da je on točio bezolovni 98. Ide bolje. Traži 1800E, regan je dosta, ima servo, struju.... Malo mi je bed jer mi se čini osjetljiva. Frend ju je imao, 1.5ie, i bio je zadovoljan.

  6. #6
    Pocket Rocket
    Guest
    Što se tiče mjenjača, nažalost, to je priča za sebi.

    Budi siguran da ćeš mijenjati sinhron na drugoj brzini, to ide sa TrentaTre pod serijsku opremu...

    Malo zapinje, ali kada prokužiš mjenjač, možda nećeš ni čuti sinhron.Sve je moguće...

    To što ne dimi na štangicu ulja, ništa ne znači.Može biti aditiv u motoru.

    Pogotovo je bolestan auto na auspuh i ZAISTA, moraš imati serijski spuh na njoj, ako želiš da mirno radi, ne zaletava se, itd.Nikakve kemije bez srednjih lonaca, itd...Vjeruj mi.
    Ili Supersprint za 33...

    Druge nema...

Slične teme

  1. Alfa 156
    By Darko Kovačić in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 13-06-2003, 11:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •