Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: percepcija automobila ;)

  1. #1
    alinghi
    Guest
    Da ne duljim...
    Usporedni test u Auto-klubu - alfa156, mazda6, honda akord, ford mondeo, opel vektra, reno laguna - mi se nije svidio... Zapravo ne kužim na koju fintu oni tamo ocijenjuju automobile.
    Nisam strastveni ljubitelj ni jedne auto firme. Ali oni tamo u AKu npr. za alfu 1. kažu da je brza samo na papiru, a kasnije kažu da je najbrža u usporedbi (i preporuče je "sportašima"). Opet alfa > u "mini" testovima dobiva ocijene između 4 i 5, a na kraju dobije 3.5 ocijenu. 3.5 je dobila i za ocijenu cijene i troškova. Ali kada se sve zbroji i oduzme alfa nebi smjela biti (u toj usporedni) iza mondea, vektre i lagune.
    Nadalje... FORD MONDEO: bio je 1 testu (mislim) u AutoBlicu. Uglavno mondeo se uspoređivo s monstrumima (po cijeni) jaguarom ex tip i mislim mercedes bijaše još tamo...Uglavnom mondeo tamo bio 1. Pazite mondeo koji košta upola manje od extajpa pa i od mečke, pobjeđuje u usporedbi. A u Autoklubu nemre pobjediti bezličnu hondicu i "auto koji se želi svidjeti svima" mazdu6.
    Istina, slažem se, akord honda doista i je najbolji auto u toj usporedbi.
    Nekako imam dojam, mazda6 osim "obilate" unutrašnjosti nije ni u čemu bolja od recimo rasne i klasne alfe. Ono što su u toj usporedbi stalno stavljali na nos alfi, jest njen mjenjač, koji je kao neprecizan-kilav-nikakav. Načito sam se testova modela156 i znam da je mjenjač malo težak, ali epitete koje su mu dali u autoklubu doista ne zaslužuje.
    Isto tako, čini mi se da su se dimenzije automobila pomaknule toliko da (renomirani) časopisi više ne znaju gdje koji auto pripada... Doista, teško je to odgonetnuti, ali zato treba gledati brojke dimenzija automobila. Hondica akord bi tako ušla u razred jedne Eklase. Uostalom razlika između recimo akordica i 156ica iznosi gotovo pola metra (50 cm).
    %

  2. #2
    alinghi
    Guest
    Ti HONDA auti. Nekako mi se čini da ti auti nikada ni nisu trebali biti nešto sportsko. Tj., istina da su ( u ne tako dalekoj budučnosti radili aute s motorima 1.6L i kao auto ima 125ks, i kao on se vrti do šta ti ja znam 7000 i kao ja imam sportski auto. I dođoh nova civic, a kad se svi đude jer ona kao izgleda kao kombi. E ljudi moji, moje je skromno mišljenje, da "stare" honde izgledale su klasično japanski, ali eto neki su to kao protumačili kao nešto sportski. Naravno ovdje ne mislim na sjajne, ali zaista sjajne sportaše, tipa Rtajp. Najjača mi je špreha bila ona mazda 323F, tzv. eFica. Kao sportaš je... Ima svjetla napred kao "ferari", uvauuuu... I dođe druga 323, nasljednik, kad opet izgleda kao kombi... ) Pa dobro što to japanci rade os svojih SPORTAŠA???? )
    Dobri su mi ono valjda srednjovječni tipovi koji se ljte na nas malde što dižemo aulfu u nebesa pa nam bodbacivaju pod nos da vozimo rasklimane 33trojke. I čude se kako to da nam je bitno ubzavanje od 0 do 100kmh.
    AJd pusa svima, osobno nemam alfu a nemam niš ni protiv honde (smatram ih jako kvalitetnima), no sam sam mislio iznest svoj stav... OK?! OK!

  3. #3
    Pocket Rocket
    Guest

  4. #4
    KAMA
    Guest
    Honda je dobila renome sportaša prvenstveno zbog svojih motora a ne zbog izgleda il neznam čega. 1.6 ja mislim ima u vti-u 160 ks a takve motore nitko ne radi pa ni honda više.Da ne spominjem dokle se vrte a praktički su nepoderivi.

Slične teme

  1. kvaliteta automobila
    By ikan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-12-2003, 20:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •