Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 99

Tema: zamjena filtera - povećanje snage

  1. #26
    ma da!
    Guest
    tocno.izgleda da sad vise nije french terror, T U R B O,a cak niti five alive!!!sad je campus propuh! ) ) )

  2. #27
    ma da!
    Guest
    ono tcono je odgovor domdomu da ne bi bilo zabune!

  3. #28
    ma da!
    Guest
    ne hondo.

  4. #29
    Alfa 147
    Guest
    Boze me sacuvaj! Gljiva..., Ford..., karavan....; pa cemu sve to zeleni prijatelju. ××××s filter i zvuk na karavanu, kupi rostilj i 2kg pilecih batkova, pa pravac Velika i rostiljijada do jaja ) )

  5. #30
    Dr.Nele
    Guest
    Negdje procitah da nakon stavljanja K&N-a cesto odlazi senzor za protok zraka.Da li je to istina?

  6. #31
    Fresh
    Guest
    Oho vidim da se pokrenula polemika Zašto sve to investirati u jedan Focus karavn.

    Priznajem motorna baza i nije nešto, znam da za neki veći tuning nit imam love, a vjerovatno bi mi žena i komjuter zaplijenila da ne mogu s vama više ragovarat, ali, uvijek postoji ono ali.

    Što se tiče muzike gepek je već iskorišten za to. Tijekom ljeta idu nove gume s alu fegama i vjerovatno jedan decentni krovni spojler.

    Sad pored svega toga jedan filter i eventualno spuh i moje preinake bi s tim završile.

    Samo komentar za Alfu 147. Zar ti već nije dosadilo gledati sređene Astre, Golfove, Cliače, Alfe i tko zna što još. Zašto se tom društvu nebi pridružio i jedan Focus karavan.
    Sve u jednom. Prostora ko u priči, motorizacija kakva takva i nešto optičkog tuninga da se malo izdvoji iz sivila.

  7. #32
    SAAB
    Guest
    Prijatelj je nedavno kupio K&N open air filter (500skr) i stavio ga na svoj Corrado (kompressor 160ks). Kaze da osim zvuka, koji se slabo cuje, ne osjeti nikakvu razliku. Filter se mora prati i spricati uljem svakih 10 000km. Da li ulazi vise prljavstine u motor ne smijem ni pomisliti! Ja ga ne bih stavio na mog SAAB-a!
    Ukratko poslusaj Dom-doma i kupi djeci ig××××× umjesto te gluposti.

  8. #33
    Alfa 147
    Guest
    Fresh, da bi rijec rekao! )

  9. #34
    Stribor
    Guest
    Što se tiče filtera ja sam jednostavno zamijenio serijski uložak s Kingdragon uloškom kupljenim kod Mislava. Čini mi se da auto lakše diše i bolje reagira na gas, ima i razlike u zvuku, sve skupa to je već sasvim dosta. Cijena oko 400 kn, ovisno o autu.

  10. #35
    Hondo
    Guest
    Što se tiče filtera gotovo sve je bilo rečeno pod starim topicom koji se mislim zvao 'K&N' ili tako nešto. Potražite.
    Ukratko: na nekoliko auta sam imao ili imam direktne filtere i mislim da mogu pričati o tome. Direktni filter, a u manjoj mjeri i washable uložak omogučuju veći protok zraka uz manje otpore pri usisavanju, što se očituje u boljem odazivu na gas i nešto smanjenoj potrošnji pri istim uvjetima vožnje u odnosu na standardni filter. S druge strane kod direktnih filtera jako se pojačava tzv. usisni šum, odn. motor se jače 'čuje' pri dodavanju gasa i opterečenju, što se nekima sviđa dok bi nekima moglo iči na živce nakon dulje vožnje. Filteri se ne peru svakih 10 tkm i ne sprejaju, već se to prepušta subjektivnoj procjeni, a taj interval je svakako veći od spomenutog. Senzori protoka zraka odlaze baš zbog ulja kojim je natopljen taj filter i to je jedan od razloga zašto ih ne treba tako često prati i sprejati. I ne reagira baš svaki motor isto na izmjenu filtera pa se kod nekih motora to osječa jako, dok su kod nekih razlike minorne.

  11. #36
    KAMA
    Guest
    Fresh,samo naprijed sa sređivanjem karavana ,pusti ove šta ××××.Gušti su gušti. )

  12. #37
    Pocket Rocket
    Guest
    Inače ma da! i Hondo, to je gornja granica koju dopušta RENAULT, a trebaju se napraviti i neke preinake na motoru.
    Hondo se razbacivao s ciframa 1,5 i 2 bara.
    A ti ma da! da bilo što znaš o autima, znao bi, kretenu, da je normalno da se TURBO reparira nakon 160,000km!!!Očito je da ne znaš ništa o automobilima!!!Renault deklarira radni vijek Garrettice 100,000-120,000km!!!E vidite, pametnjakovići, tko se zna voziti i brinuti za auto!!!Ja imam 160,000!!!Ne razumijem, ako ste tako pametni i sve ××××NO znate o autima što je čudno da se reparira TURBO nakon 160,000km?!?Blage veze nemate, majke mi.
    ×××ך ovaj forum i hrpu neznalica na njemu!!!KATASTROFA!!!
    I da, Hondo, je Calibra je!!!
    DEBIL MRTVI!!!

  13. #38
    Znalac
    Guest
    Pocket, vidiš da je sve (skoro) uzalud... Prosvjetitelji uvijek najlošije prolaze!! Sretno s popravkom!

  14. #39
    Hondo
    Guest
    Pocket, ako se netko ovdje razbacuje sa nečim, onda se ti razbacuješ sa sobom i svojim bahatim ponašanjem. Stvarno nemam ništa protiv tebe ni tvoje petarde, ali mi se tvoj stil komunikacije uopče ne sviđa.
    Ne želim se prepucavati ni svađati jer vidim da se neke stvari od tebe odbijaju kao od zida.
    Onih 1.5 do 2.0 bara koje sam ja spominjao su tlakovi koje postiže recimo turbina na Unu Turbo, naravno nakon navijanja, pa sam samo logički zaključio da je isto izvedivo kod 5 GTT. Radni tlak je kod svih auta sa turbinom manje više isti i iznosi 0.7 - 0.8 bara. Sad pogledaj koji su potencijali jednog Unića, a koji jedne petarde. Od preinaka treba obogatiti smjesu, promjeniti sva stara i truljava crijeva sa onima koja mogu izdržati spomenute tlakove i staviti upotrebljiv pop-off ventil. I to je manje-više sve - na Fiatu.
    5 GTT nisam nikad posjedovao niti sam to igdje tvrdio pa prema tome ni ne znam koji je pritisak turbine. I ne sječam se da sam igdje rekao da će se turbina raspasti na petardi. Ona ionako nije Renaultov proizvod.
    Petarda ima problema sa hlađenjem odn. pregrijavanjem motora od čega pucaju glave. I to je činjenica od koje ti ne možeš pobječi ma kako se trudio.

  15. #40
    S16
    Guest
    Pocket, budi ovakav

  16. #41
    T-IE
    Guest
    Na GTI-ju imam na kutiji gdje dođe filter zraka 2 senzora od zraka koja idu na einspritz i kompjuter za zrak. Dali postoji mogućnost da to nekako maknem i stavim gljivu? <br><hr><font color="red">GTI</font>

  17. #42
    S V T
    Guest
    možeš jedino vrganje stavit ili eventualno muharu! ) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

  18. #43
    Girrari
    Guest
    ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  19. #44
    Stribor
    Guest
    Ako makneš te senzore možeš se oprostit od vožnje s autom! Otkud ti uopće ta ideja?!

  20. #45
    ŠULE
    Guest
    T-IE mislim da imam jedan SPARCO racing filter za tvog Golfa koji mi uopće ne treba. Mislim!!!!

  21. #46
    Maher
    Guest
    Svi ste vi ××××××. A da probate u startu kupit jači auto umjesto da beskonačno frizirate svoje trule stojadine!


  22. #47
    T-IE
    Guest
    OK Šule, dogovorit ćemo se.
    A to je onaj koji ide u kutiju ili...<br><hr><font color="red">GTI</font>

  23. #48
    T-IE
    Guest
    Stribor,

    trpi moj auto svakakve gluposti. Na prošlom sam pola krajnika spone izbrusio samo da bi mogao stavit alufelgu i da ne struže o sponu... )

    ...tako da mi se ovi senzori čine kao mačji kašalj... ) <br><hr><font color="red">GTI</font>

  24. #49
    S V T
    Guest
    mačji kašalj je sitnica za tebe t-ie, možeš ti i bolje! ) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

  25. #50
    T-IE
    Guest
    pa znaš mene... ) <br><hr><font color="red">GTI</font>

Slične teme

  1. Cijev do kutije filtera zraka
    By INTERCEPTOR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 27-10-2003, 02:22
  2. povećavanje snage na automobilima?
    By puntos in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 28-09-2003, 18:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •