Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: Dojmovi o cliju 1.6 16 v

  1. #1
    R-C
    Guest
    Zanima me kako taj auto ide?Jel dobar i dali se isplati uzeti ga za solidno ganjanje ili je bolje nešto drugo??

  2. #2
    ŠULE
    Guest
    Auto ide jako dobro i teško da ima sličnog 1.6 naravno da nije GTI, VTS ili sl. a da se može nositi sa Cliom. Odlično je opremljen i solidno izrađen. Imam ga skoro tri godine i stvarno uz ludu eksploataciju auto ide i izgleda kao novi, pardon malo je ljepši od novog,

  3. #3
    MoschuS
    Guest
    Imam ja 1.6 dynamique star pol godine i moram priznati da sam skroz zadovoljan iako citam po forumima i newsima dosta prituzbi na Cliache, ali od toliko prodanih auti mora ih biti i sa greskom samo sto se o tome onda pise pa na kraju ispadne da ne valjaju. Mene je novi ispao nesto ispod 13000 eurica a na standardni sam jos nadoplatio boju i CD (1.6 ima standard klimu i alu za razliku od 1.4) i za tu lovu i sa tolikom opremom nemozes naci novi auto sa 110ks i <10sec do 100. Kao sto rekoh zadovoljan sam, auto ide jako dobro (bas sam prosli tjedan dao djir frendu koji ima 1.4 i kaze da se osjeti prilicno razlika pogotovo u visim okretajima),malecki vuce u svim brzinama i osjeti se fini odarac kad mu se stisne naglo gas, unutrasnjost je dobra (IMO poprilicno bolja od drugih u toj klasi ako ne kvalitetom onda sigurno izgledom), sicevi jako udobni i dobro drze, volan presvucen kozom odlican i velicine i debljine taman koliko treba, mjenjac dobar ali bi mogao biti malo kraci, ovjes zacudo za francuza dosta tvrd sto mi odgovara (jos cu staviti nove opruge pa ce se manje naginjati po zavojima), potrosnja mi je nekih 9,5 ali moram priznati da ga stvarno ne stedim i poprilicno "rastezem" brzine(uostalom da sam htjeo stedljivka uzeo bi dizel. Eto, ovo je sve IMO pa molim bez prepucavanja i moja topla preporuka za 1.6

  4. #4
    R-C
    Guest
    E hvala!
    Baš me zanima taj auto jer bi ga možda i kupio,mada neznam kada!
    Znači nije penzionerski već se može rastezati itd?
    A koja mu je krajnja brzina točno?Ja mu mislim stavljati spojlere i te fore,a kasnije i doraditi motor i zanima me na koliko ga se može nabrijat saa filterom, auspuhom, sviječicama itd.

  5. #5
    ŠULE
    Guest
    Otvori Renault club. Tamo smo sve već obradili, a ako treba šta dodatno, a ti pitaj.

  6. #6
    OS-300
    Guest
    Penzionerski???

    Daleko je to od penzionerskog. Štoviše autić je kako moj stari kaže "mali zvrk". S njim možeš konstantno ludovati i to uz nadasve prihvatljivu potrošnju. Imaš moje tople preporuke za kupnju Clia s tim motorom.

    Ako već nisi pročitao u Renault club-u Vozim Megane coupe s tim motorom, a i brat mi je nedavno kupio Clio Ivicu koji je takodjer 1,6 16v. S Cliom sam prešao oko 3000 km dok ga brat nije potpuno preuzeo (trenutno živi u ZG), a sada ga vikendima guštam i mogu ti reći samo najbolje stvari o tom Cliu.



  7. #7
    Pocket Rocket
    Guest
    Moj brat ima 3 mjeseca starog 1.6-16V Dynamique sa apsolutno kompletnom opremom osim xenona.Auto ide pre××××no.Za tih 110ks, auto je ××××ni zvrk.Tih 110ks se jednostavno "igra" sa tako lakom karoserijom.Izrada puno iznad bilo kojeg konkurenta u klasi, brži od bilo kojeg konkurenta u klasi, opremljen do jaja, lijep i nadasve kvalitetan.To je CLIO.
    E da,

    CLIO 1.6-16V vs STILO 1.8-16V
    1 : 0
    ) ) )

  8. #8
    INTERCEPTOR
    Guest
    Je ide Clio ide, al nekako mi je tih 10 sekundi sporo za 110 ks u toj klasi. Barem 9.5 bi trebalo.

  9. #9
    ŠULE
    Guest
    CEP nemoj zaboraviti da mali ima dosta opreme tako da i nije lagan, ali sa dobrim startom i rastezanjem ja svog uredno dovedem na 8,7 a to je bolje od Stila Abartha. Ne bih htio zvučati kao onaj Fabia, ali bez 130 - 140 ks protiv, teško, teško.

  10. #10
    Pocket Rocket
    Guest
    CLIO 1.6-16V Dynamique ima 9,5 sec do 100.

  11. #11
    INTERCEPTOR
    Guest
    Šule, pa ni nema baš konkurencije s takvim motorom. Fiat je nešto najavljivao 1.6 sa 118 KS.

    Tvoj imam razne boleštine ispod haube koliko sam čuo

    Pocket, ja se nekako sjećam da je svugdje pisalo oko 1o sekundi.

  12. #12
    Pocket Rocket
    Guest
    9,6 sekundi, točno.


    FIVE ALIVE!!!

  13. #13
    INTERCEPTOR
    Guest
    Tvornički podatak ili ste ti i Šule mjerili ?

  14. #14
    Pocket Rocket
    Guest
    TVORNIČKI.

    ŠULE IMA 8,7sec!!!


  15. #15
    ŠULE
    Guest
    Tvornički je 9,6 a imam i uređaj za mjerenje.

  16. #16
    INTERCEPTOR
    Guest
    Onda je to super.

  17. #17
    INTERCEPTOR
    Guest
    Samo što mi se ne sviđa onaj električni upravljač. I ne znam kakav je mjenjač na 1.6 16V. Znam da je na dizelu bezosjećajan i neprecizan. Ili sam ja navikao na malo remek djelo iz Sportinga.

  18. #18
    Pocket Rocket
    Guest
    Sve je super!!!Mjenjač je precizan čim skužiš kako baratati s njim!!!
    Sve u svemu, mali GROMČEK!!!

    E da mi je N.O.S....
    ŠMRC...


    FIVE ALIVE!!!

  19. #19
    ŠULE
    Guest
    To je istina. Upravljač je sterilan.

  20. #20
    Pocket Rocket
    Guest
    Ja sam vozio Punta sa CITYem, pa mi sve poslije toga odgovara...

    ŠULE, pogledaj post na filteru od mene!

  21. #21
    ŠULE
    Guest
    Sutra zovem tipa!!

  22. #22
    Pocket Rocket
    Guest
    SUPER!!!THNX!!!
    Pošaljem ti moj broj preko SMSa!!!

  23. #23
    CLIO SPORT
    Guest
    INTCP....pa bas i nije puno osjecajniji kod sportinga...oba su elektricna! kod mene je hidraulicni servo....feedback je svjetski......!

  24. #24
    ma da!
    Guest
    sule ajde molim te u dva,tri reda pojasni sta si sve slagao n aautu.pogotovo pod haubom.

  25. #25
    Alfa 147
    Guest
    Clio 1,6 16V je jedan prosjecan manji autic koji kupuju osobe nize platezne moci zeleci za sto manje novca dobiti sportski stimung. Vozio sam taj Clio i mogu reci da tih 9,5 sec. ubrzanja na papiru mozete ili zguzvati ili praviti origami. Taj auto ne ide ni za kurca, i ja ga svojom Alfom drzim iza dobrih 50 metara distance. Jeftilen, ruznoca i neoriginalnost, sa prosjecnim motorom slabih performansi, iako papiri govore suprotno, su ukratko glavna crta tog tzv.16 ventilca. Opel Corsa 1,4 koju sam nedavno vozio daje vise gusta u voznji i osjecaja brzine od ovog "tromog" sepeta kojeg nepotrebno hvalite.

Slične teme

  1. Dojmovi o redizajniranom portalu Vidi.hr
    By IgorS in forum Obavijesti
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 02-07-2022, 08:33
  2. Jel tko vozio C3, 1.6??Dojmovi?
    By cannon in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-12-2003, 14:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •