Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: pomoc - berlingo & kangoo ??

  1. #1
    darko dj
    Guest
    Stovani kolege forumasi!Da li netko od vas vozi ili ima iskustva s jednim od ovih navedenih vozila.U bliskoj buducnosti razmisljam o kupovini jednog od njih.Stoga svaki savjet je dobro dosao!

  2. #2
    Brock
    Guest
    Pa gle... vozio sam onaj zatvoreni/dostavni Berlingo sa običnim diesel motorom i o autu imam samo pohvale. Fino vuče kad je prazan (nikad ga nisam vozio natovarenog do krova), ima full puno mjesta, malo troši i u 6 mjeseci koliko sam ga vozio nije bilo apsolutno nikakvih kvarova... Meni osobno je puno ljepši od Kangoo-a. Koja verzija ti treba? Obiteljski ili furgon?<br><hr><font color="blue"></font>

  3. #3
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Najprije ja bih kupio novi Partner ali od Berlinga i Kangoo-a, ja bih kupio Berlingo jer je br.2 za mene posle Partnera.

  4. #4
    mc
    Guest
    Berlingo je po meni visa klasa od Kangooa sto se ocituje i u cijeni. Vozio sam se u Berlingu (benzinac 75 ks) i Kangoou dci i 1,2. Berlingo je puno bolje uredjen iznutra - u Kangoou ima previse golog pleha i jeftine plastike. Ako trebas obiteljski auto s opcijom prevozenja tereta - onda definitivno Berlingo. Ako pak trebas auto za rasturanje, dostave ili kao servisersko vozilo i Kangoo je odlican - makar je jeftiniji.
    Sto se motora tice - 1,2 u Kangoou je premalo, a ovi dci imaju gadnih problema s Ina-inim dieselom.<br><hr><font face="Times New Roman"></font>

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Nisam ni jednog vozio, ali mi se po dozajnu više sviđa Berlingo pogotovo od kad je redizajniran.

    A Doblo Malibu? ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  6. #6
    _Stevo
    Guest
    Doblo Malibu je preskup Ali Doblo je inače fantastičan autek/dostavnjak. Vozačka pozicija je čini mi se viša nego kod Kangoo-a i Berlinga i to mi je jedna velika prednost. Istina nisam imal prilike vozit Berlinga, ali sam se vozil u Kangoo-u i čini mi se da je najbolja pozicija u Doblou...i mjenjač je na super mjestu....<br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

  7. #7
    Girrari
    Guest
    Ma znam Stevo, zajebavam se, ali mi je taj fakat fora. Jedino kaj ne znam ko bu to kupil osim neke superbogate firme kojoj treba preserivački dostavljak, a mislim da takve, kod nas, baš i nema.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  8. #8
    mc
    Guest
    E Girrari, mislili su i da Smarta ne bude nitko kupovao, a vidi koliko ih ima...
    BTW i ja sam se smijao Twingu kad se pojavio jer mi je bio nesto turbo-grozno...
    To ti je dobar pokazatelj da uz malo adaptacije i cudan dizajn moze proci ukoliko je sve ostalo na mjestu...

  9. #9
    dj darko
    Guest
    Hvala decki na ovakvom odazivu!
    Treba mi obiteljski auto....al opet da covjek moze bez problema i nesto prevesti u njemu.
    Pucam na rabljeni...7000-7500E..........1.4 benzinac...godina 98 ili na vise.
    Ostali monovolumeni drze cijenu za popizditi!!
    A berlingo mi izgleda estetski ljepse i kvalitetnije od kangooa....svidja mi se sarena unutrasnjost..nema golog lima kao kod kangooa....a sto se motora tice definitivno je 1.2 u kangoo-u preslab!

  10. #10
    Girrari
    Guest
    I to kaj veliš MC.<br><hr><font face="Impact" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  11. #11
    Brock
    Guest
    Pa, onda je dilema riješena! Definitivno Berlingo. I meni se taj auto jako sviđa što se tiće funkcionalnosti (puno mjesta na malo dužine, bočna klizna vrata,...). Još ako nađeš onu verziju sa serijskim bull bar-om...

  12. #12
    ŠULE
    Guest
    Ja trošim već drugi Kangoo u firmi i zadovoljan sam njima. Prvi je bio 1,2 zaista malo preslab, a ovaj novi je 1,5 dci mislim prava mjera. Auto je užitak voziti zbog prostora koji te okružuje. Sa prvim 150 000 u tri godine. U principu sve OK!

  13. #13
    mc
    Guest
    Sule, daj reci gdje tocite ove dci-e i da li imate problema u smislu cukanja, nemirnog rada, teskog paljenja i slicne tegobe vezane uz los diesel. Mi u firmi imamo nekoliko takvih i svako malo se netko javi s problemom. Imamo i Megane breakove dci - koji su isli na upgrade softwarea jer su turirali u leru i sl. gluposti...
    Darko, vozio sam se bas u tom 1,4 75 ks i meni je motor skroz ok za taj auto (za nekakvu "normalnu" voznju).

  14. #14
    ŠULE
    Guest
    Sipamo gdje ko stigne. To stoji da nekad ne kresne iz prve, ali to nas ne dira dok vozi. Zapravo kako ih vozimo dobro je da uopće i pale. 20 000 u šest mjeseci, po gradu.

  15. #15
    mc
    Guest
    Ma i mi ih masakriramo... isplatit ce oni svaku lipu ulozenu u njih...

  16. #16
    dj darko
    Guest
    e brock..ta verzija s bull barom......jel to bio ono neki model adriatic s 1.8 motorom ili sto????.inace prednji bull je 295E.........a po pragovima kromirane cijevi jos toliko....al naravno nema ih kod nas za kupiti.
    no jos jedna stvar je interesantna,,,,,,,,,,,,,potrosnja..u nekim testovima je katastrofalna.....10l!!!dok je u drugima 7 i cak ispood...........koja je istina......govorimo o 1.4 modelu


  17. #17
    Brock
    Guest
    Da, da... to ti je ta verzija. Mislim da su najčešće dolazili u plavoj boji sa žutim bull-om. Sorry, ali kaj se tiće potrošnje 1.4 motora - stvarno nemam pojma. Ovaj diesel što sam ja vozio je trošio oko 6-7 litara gradske vožnje.

  18. #18
    dj darko
    Guest
    e i meni se cini da je ta bopja da...........cak je sastrane pisalo po vratima adriatic.
    No postavlja se pitanje di naci dobrog.i sacuvanog.mora se priznati da ih nema bas puno na prodaju...a vani im je cijena.............visoka! )

  19. #19
    dj darko
    Guest
    Sta je s kliznim bocnim vratima ?????
    hrpa je koji nemaju bocna klizna vrata.....???
    To sppada u dodatnu opremu ili idu serijski.od odredjene godine&gt;?

  20. #20
    Tonči
    Guest
    Ja također planiram kupiti Berlingo, jer je prostran i nije preveliki. Od ljudi koji ga voze čuo sam samo dobro. Međutim, problem je u cijeni jer je moj kum kupio Xsaru Picasso za 16.000,00 eura dok novi Berlingo je oko 15 i nešto što nije neka razlika. Zato sam odlučio uzeti polovnog.

  21. #21
    VR6
    Guest
    "Imamo i Megane breakove dci - koji su isli na upgrade softwarea jer su turirali u leru"

    Ko ono kaze da dizeli nisu sportski...

  22. #22
    mc
    Guest
    ××××s ti taj sport kad ti auto sam gazi po gasu...

  23. #23
    bx
    Guest
    Ako kupuješ polovni bolje uzmi 1.8 jer ga treba manje gaziti od 1.4 kojemu ako će koliko toliko ići treba produžiti hod papučice gasa za barem 10 cm.
    Stariji modeli 1.4 su išli bolje i manje su trošili od novih god. 2001. na dalje.
    Inace 1.4 iz 2001. u gradu nikako da skinem ispod 10 lit a na otvorenom oko 7,5 ako je vožnja turistička ali ima i ekstremnih slučajeva pr. 4 rezervoara benza za 1000 km autoputa pod punim opterećenjem.
    Uza sve to sa tim autom ima dosta problema od elektronskih do ostalih.
    Osobno nikad više nebi kupio berlingo sa tim motorom eventualno HDI ili 1.8.
    Sa starim 1.4 i sa dizelom nikad problema samo pohvale.
    Autići su što se vožnje tiče sasvim solidni malo slabije drže ali što možete ocekivati od obiteljsko-dostavnog vozila.

  24. #24
    dj darko
    Guest
    Bemti berlingo!bez kliznih vrata!!!90 % ih je samo s trojim,tj bez kliznih!!!
    Na kraju izgleda da ce da ipak bude kangoo.koji od samogh pocetka ima jedna klizna...makar je unutra gori od berlinga!!Najgore ono.pada kisa....dobra suseda na kisi ceka bus.....a suvozac se mora dizati i izaci van da bi ona mogla uci &gt )

    No muci me da li je 1.2 malo preslab....dsa li je bolja varijanta 1.4!Inace da se lijepo sriktati......estetski

  25. #25
    dj darko
    Guest
    Jos jedna zanimljiva stvar........dosao sam do nekih saznanja da i berlingo i kangoo a i partner spadaju u tzv. kombinirana vozila.....dostavno putnicka......
    Da li je neko vlasnik od navdenih???
    Koliko je stvarno registracija.jer ako spada u dostavna.onda je znatno veca....ako sam dovoljno upucen! ~!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •