Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: selenia ili shell

  1. #1
    jane doe
    Guest
    Imam Fiat tipo 2.0 16V i zanima me koje ulje je bolje za taj motor selenia ili shell

  2. #2
    astra f
    Guest
    u svakom slucaju selenia!
    tata mi ima punta i seleniu toci i ulje je zakon!

  3. #3
    astra f
    Guest
    zaboravih reci selenia gold

  4. #4
    Dom-Dom
    Guest
    Ja sam čuo da je Selenia zapravo Shell.Sad jel je to točno??????
    S obzirom na jačinu motora ja bi stavljao samo Seleniu Racing , ali nečeš ni pogriješiti ako staviš Shell Ultra ( mislim da se tak zove?)5W-40.

  5. #5
    mc
    Guest
    U auto prilogu Jutarnjeg lista od 08.04. strasno su nahvalili Total Quartz 9000 5w-40. Navodno su istrazivaci utvrdili da ulje izvanredno dobro stedi motor i gorivo... bla, bla, bla... procitajte.
    Ja u svoju kanticu sipam Total Quartz 7000 i jako sam zadovoljan s njim - but who am I to say...

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    mc , slažem se da je to dobro ulje, ali ovdje je upit za Fiata , a u talijane ipak je najbolje stavljati Seleniu ili Shell.

  7. #7
    dj darko
    Guest
    total je ok...al to je ipak prvenstveno ulje za citroena...........by the way......kolika mu je cijena ?

  8. #8
    mc
    Guest
    Total i Elf su francuska ulja koja prizvodi ista kompanija koja ima deal s njihovim proizvodjacima. Buduci je Total bolje i skuplje ulje, stavljaju ga u prestiznije marke (Citroen & Peugeot), a Elf koji je jeftiniji preporucaju za narodska vozila - Renault - iako je to po meni dosta diskutabilno. Cijena mog Totala je oko 80 kn/l iako imam srecu da ga mogu nabaviti u pola cijene. Ovaj 9000 je vjerojatno jos skuplji, ali ne znam tocno koliko...
    Inace, osim Elf-a u Renaulte u ovlastenim servisima sipaju i Shell koji je po vama super za talijane. Nisam bas ekspert, ali ne znam zasto bi neko ulje bilo bas za odredjene marke vozila. Npr. ako je neko ulje dobro za Stilo 1,6, zasto ne bi to isto ulje bilo dobro i za Meganea 1,6. Na kraju krajeva, dobar proizvod je dobar proizvod, koliko god mi sutili o tome...
    Za ovaj Total 9000 kazu da zbog svojih svojstava brzo dolazi do svih dijelova motora te da ga cuva u najkriticnijim trenutcima - kod paljenja. Takodjer su mjerili da zbog dobrog podmazivanja omogucava ustedu goriva i do 4,5%, sto nije zanemarivo...

  9. #9
    Znalac
    Guest
    Ne razumijem ovu spiku talijanski auto-talijansko ulje itd. Za probu sam u svoj jaki francuski auto natočio Selenia Racing i nemam zamjerki. Na idućoj zamjeni stavit ću Total Quartz 9000 pa ćemo vidjeti. Jane doe, kako ja gledam na stvari savršeno je svejedno šta stavljaš to su ionako vrlo slični proizvodi. To je kao da pitaš da li je bolja Milka ili Dorina. Što se ulja tiče, u najljepšem sjećanju ostao mi je Aral Hightronic 5W40 kojeg sam nabavio 20 litara za samo 100 maraka i dugo i sretno vozio, čak 5 izmjena... Pripazi samo na indeks viskoznosti, za tvoj auto ja ne bi nikako točio ništa ispod 10W40, a bolje 10W50 ili tako nešto.

  10. #10
    huki XM
    Guest
    Total,elf i fina je isto ulje i proizvodi se u istoj tvornici.
    Isprobao sam seleniju HPX 20-60 na XM-u preko ljeta,znači po vručinama i nemam riječ hvale koliko sam zadovoljan tim uljem(samo u ljetnim mjesecima,za hladnije dane koristite rijeđe ulje 5-40).
    Za fiat rađe seleniju.pozdrav

  11. #11
    huki XM
    Guest
    Još nešto,sad testiram Valvolin fulsintetik 5-50 od drugog mjeseca.Znači zimski dani pa ču ga vozit negdje do jeseni da vidim kak če se pokazati i po ljetu.

  12. #12
    ATF
    Guest

    shell je smece osim helix ultra
    pokusajte s HESSOLOM
    HESSOL?????a sto je to???????????
    vrhujnsko njemacko ulje

  13. #13
    F1
    Guest
    Odgovor: To si verovatno rekao zato sto iz neke garaze prodajes taj HESSOL...
    Shell Ultra jeste izuzetno ulje (fabricko punjenje za Ferrari i Mercedes), ali i Plus i Super su odlicni proizvodi, svaki u svojoj klasi.

  14. #14
    Kas
    Guest
    Koristim plavi Shell u svim autima koje sam vozio, i preporučam ga. Može se bez beza vrtiti auto, i neće mo biti niš. Crveni Shell sam također koristio, ali se osjeti razlika u kvaliteti. Kod normalne upotrebe i brz razvrtavanj sve je ok, ali na turažama...... Nakon 10000 km Manta je malo, sasvim malo propuhala na karike. U asconu sam takođe sipao crveni Shell, i za 15000 izgorili semerinzi na ventilima. Od tad samo plavi Shell, ili sivi, ali treba imati para.

  15. #15
    tatjana2003
    Guest
    Sve odgovore na Vasa konkretna pitanja mozete naci kod nas na http://www.moldremoval.com/
    Zahvaljujemo<br><hr>

  16. #16
    V-TEC
    Guest
    Mislim da je Selenia Racing ipak najjače ulje! Ljudi, pa to se stavlja u Imprezu... a onda se zna koliko je sati!

  17. #17
    fergazer
    Guest
    Shell definitivno i to Helix ultra 5W-40.

    U Renault Scenic sam prvu godinu tocio Elf-a zbog garancije a potom sam presao na spomenuti Shell, razlika se osjeti, ti ga stisces a on vristi "daj mi jos, daj mi jos"...
    A najbitnija stvar jest da se je potrosnja smanjila sa 10L s Elfom na nekih 8.8-9.2 L s Shellom...

    U staru 5-icu sam takodjer natocio isti Shell, motorcek je radil ko svicarska urica...

    A po meni je definitivno najjace ulje Castroll Racing, kosta do bola al je dobro da boli...<br><hr>

  18. #18
    Iveco 35S13
    Guest
    Imam Iveco Daily (kombi) i od prvog dana dobiva Seleniu 5W30. Do sada ima 200,000km i potrosi cirka 1 litru na 30,000km, ovisi o uvjetima, nekad malo manje a nekad malo vise. Do sada nisam cuo nista lose o tom ulju i ostajem na njemu

  19. #19
    Richie-unlog.
    Guest
    Auto je Alfa 147 1,6 120 Ks. Prvih 2-3 puta, dok je auto bio novi, točio sam Shell ultra no motor je trošio previše ulja, odprilike 0,5 Lit na 1000 Km. Tada sam počeo stavljati Seleniu 20K i potrošnja se normalizirala.
    Zaključak - ipak ima nešto u tome da treba stavljati ulja koja preporučuje proizvođać

  20. #20
    fergazer
    Guest
    Ja mislim da ima prije u tome gdje kupiš ulje, jer meni je auto sa original uljem trošil pol litre na 1000 km a kad sm prešo na Shell troši mi oko deci na 1000 km.

  21. #21
    g4sdi
    Guest
    Iz slušanja drugih i ćitanja sam skužio da se dosta ljudi žali na potrošnju pri prelasku na rijeđa ulja, što nemora biti loše za motor već jednostavno dosipati sa vremena na vrijeme.Možda kod motora koji su pregurali dosta km nebi trebalo inzistirati na uljima ispod 10w40.Ne vjerujem da je ijedno od spomenutih ulja loše (ako je original) barem ne toliko da bi samo od sebe nestalo.

Slične teme

  1. shell ulje
    By a in forum Auto servisi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 12-10-2004, 12:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •