Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Maybach Manufactur.

  1. #1
    Fabia SDI Elegance.
    Guest






  2. #2
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    To je to:













  3. #3
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Ime je dobio prema prezimenu velikana Vilhelma Maybacha koji je rodjen 1846.
    Maybach je bio najkvalitetni i najskuplji automobil pocetkom 20 stoljeca!!!
    1960 je presao pod Mercedesovom kapom i 1997 po prvi puta je predstavljen Maybach Prototype u Tokyo Auto SHOW.
    Tada su konstruktovali i novi motor od "samo" 24 cilindara!!!
    Maybach 57 je dugacak 5 732 mm a Maybach 62 je dugacak 6 174 mm. Maybach 62 je tezak "samo" 2777 kg!!!
    Tvrtka je u Sidelfingenu, na dan se proizvode samo 7 automobila, sve rucno.
    Maybach 57 kosta 310 000 eura a 62 kosta 330 000 eura, za pisanje imena na listu cekanja trebaju 52 000 eura.
    Za vreme proizvodnje, vlasnik moze bit prisutan u fabrici i da vidi sta se desava sa "njegovim" Maybachom.
    Ako imate neki problem sa njim, iz Njemacke vam dodju strucnjaci i sklone kvar.
    Ako ga kupis ne smijes da je prodas svakome samo ako ti tvrtka daje "vizu"!!!
    U Svicarsku, jedan seik je narucio 3 Maybacaha sa istom opremom i istom bojom (u doplatu dolazi stakleni krov i staklo za cuvanje vozaca) kao kod americkih taxista.
    U HR dolaze 7 Maybacha (tako sam procitao u Auto Svet).
    Ma cudo nikada prije vidjeno, ja sam ga uzivo vidio pa...

  4. #4
    V6
    Guest
    nije ni Thesis loš, jer ovo gore možeš zaboraviti, a Thesis će jednog dana biti sa sitnu lovu.

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Thesis je super, ali ima traljavija motore. Ipak, i to bi mu oprostil.

    Maybach je svijet za sebe...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  6. #6
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Pa takoje da Thesis je cudo ali ovaj je bolji od Rolls Royce Phantom i sad ovasj automobil je br. 1

  7. #7
    CLIO SPORT
    Guest
    fabia, moj dvanulcek je automobil br.1!

  8. #8
    bullit
    Guest
    Naravno o ukusima se ne raspravlja, ali ovo je ipak samo produzeni Mercedes, a Phantom je svijet za sebe. Slucajno sam razgledavao jednog pokraj drugog, RR je za Maybach jos uvijek samo nedostizan san.

  9. #9
    Dom-Dom
    Guest
    Bullit šta mi radiš.Kud si mi morao javit onakve vijesti.

  10. #10
    bullit
    Guest
    Pa znam da si ti jedan od rijetkih koji to kuzi, pa je red da ti znas. A prilika je fakat dobra...<br><hr>

  11. #11
    Vedo
    Guest
    Bullit,baš je obratno.Maybach je za RR nedostižan san,uvjek bio i uvijek će biti.

  12. #12
    Dom-Dom
    Guest
    Bullit idem ja sa ovih stranica , več mi se kenja.........

  13. #13
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Ha ha ha, Bullete, ja sam vidio uzivo i Maybacha i RR ali Maybach je VRHHHHHHHH a RR kao kutija!!!

  14. #14
    MM
    Guest
    Maybach je najbolja limuzina.

  15. #15
    ma da!
    Guest
    cini mi se da trazite dlaku u jajetu.i to svi redom.

  16. #16
    INTERCEPTOR
    Guest
    Cadillac Sixteen. 16 cilindara, 1000 ks. 13.6 litara. Pojavu ovog auta ne mogu nadmašiti ni maybach niti rolls.


  17. #17
    D0mi
    Guest
    16 cilindara i 13.6 litara da bas neka pojava I ima performanse lose ko da ima 500 ks a ne DUPLO vise. Takvo smece samo ameri mogu slozit...

  18. #18
    INTERCEPTOR
    Guest
    Kako vi ne kužite da je to auto od 2 i pol tone koji će mu ××××× nabrijani motor. Pa zar vi mislite da te aute kupuju ljudi koji se žele ganjati. To su limuzine kod kojih važna isključivo pojava. Da se pokaže tko ima veći jači. Boli njega dupe dal je unutra 500 ks ili 1000 ks za iste performanse. Njemu je važno da je napred hauba od 2 metra i da ga svi gledaju, da je veći skuplji i jači od ostalih. Da ne kažem kako je maybach ništa drugo nego uvećana s klasa i po tome ništa neobično. Rolls nije loš, al vrijeme rollsa je prošlo. Osim toga nekako je previsok i otraga je skroz ošugavljen sa svjetlima škode octavie.

    Da ne kažem da Cadillac radi kudikamo svilenkastije sa 16 cilindara i koliko je pouzdaniji. Sva ova natjerivanja tehničkih inovacija u toj klasi su samo kočoperenje proizvođača. I rijetko ko bira auto po tome. Dokaz VW phaeton. Savršen auto koji je pretekao s klasu. Al ××××ga kupci neće da ima se auto zvoe VW i ne prodaje se, baš kako sam prognozirao. Zar vi mislite da je razlog lošoj prodaju problemi s ovjesom i sl. Ma ×××× se tim ljudima za ovjes i dal će krepati ili. Kad kreoa kupiti će drugoga. Boli njih dupe koliko auto traje i koliko ide i da li su performanse na razini snage.

  19. #19
    Girrari
    Guest
    Mislim da si fulal kaj se tiće Phaetona, A8 i te klase. Ti auti samo kod nas služa za dokazivanje statusa dok vani tu ulogu imaju razni Ferrariji, SL-ovi, Aston Martini... Vani je taj auto tipična poslovna limuzina čijem je vlasniku itekako bitno koliko će taj auto trajati i biti kvalitetan. Vjerojatno mu ovjes i našpanani motor nisu ni u peti, ali kvaliteta i dugotrajnost svakako jesu.
    Problem u Phaetonu je taj kaj taj auto previše košta za jednog VW-a. Onaj W12 košta skoro 20 000 € više nego Audi A8 4.2 Q koji ima neznatno slabije performanse. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  20. #20
    T-IE
    Guest
    VW W12 ima neznatno lošije performanse od A8 4,2?

    Girrari saberi se!!!<br><hr><font color="red">GTI</font>

  21. #21
    T-IE
    Guest
    Ups, sorry, vjerovatno si mislio na Pheatona w12. Ja zabrijao nešto drugo...
    Sorry.<br><hr><font color="red">GTI</font>

  22. #22
    Girrari
    Guest
    Isprika uvažena.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  23. #23
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Dali ocete dsa usporedite Sixteena sa Maybachom??? To je nemoguce!!!
    Cadillac je Amerikanac ali suvremena reinkarnacija na temu nekadasnih rucno radjenih luksuznih krstarica Fleetwood iz 1930 godine, impresivna je pojava, bez obzira na kut promatranja.
    Kao prije 70 godina, Cadillac je ugradio benzinski agregat od 16 cilindara (otuda i naziv Sixteen) porazmjestenih u V konfiguraciju pod kutem od 90 stupnjeva.
    Svaki cilindar ima po 2 ventila, a iz zapremine od 13 600 ccm ukupna istisnuta snaga broji tocno 1000 konja i najveci okretni moment mamutske vrijednosti od 1355 Nm!!!
    Pogon je straznji.
    Ako se jednom uprilice probne voznje ovog koncepta, bit ce to zanjimliva dogodovstina. Gabaritima, Sixteen je Americki pandan Maybachu. Dugacak je 5.67 m, sirok 2.06 m i visok 1.39 m, a sve ovo je postavljeno na medjuosovinski razmak od 3.56 m!!!
    Zahvaljujuci uporabi aluminija pri izradi platforme i karoserije, masa ovog automobila iznosi svega 2270 kg. Aluminski su naplaci velicine nevjerovatnih 24""""""""""!!!!!! U profilu 265/40 Michelin je posebno proizveo odgovarajuce gume.
    Zanjimlivo, na test voznji do Kalifornije, Sixteen je najvise radio sa ukljucenih 8 cilindara (65 % voznje).
    Njih 12 je istovremeno radilo u 30 % vremena a svih 16 je bilo angazirano na samo 5 % dionice od Detroita do San Franciska. Prema Lutzovim rijecima (Bob LUTZ je predsjednik GM) potrosnja ovog automobila je bila umjerena.
    Sixteen je trosio svega 11.5 litara na 100 kmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!
    Bazni Cadillac Sixteen kosta 250 000 eura a Bazni Maybach kosta 310 000 eura!!!

  24. #24
    INTERCEPTOR
    Guest
    Ma ×××ך Maybach i njemačku tehnologiju., U toj klasi je važno napraviti STOKU od auta. Pretjerivati do bola. Ma treba imati 15 litara, a ne 13.6. Ja bi od tih auta najprije uzeo sixteena.

  25. #25
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Ma Interceptore ti si tako od pocetka do kraja, znaci i ako zivis 100 godina ti ces vozit samo poluproizvode, znaci italijanska i americka govna, i GM kupi Fiat pa ce bit sve OK ha ha ha.
    A zasto 13 600 ccm kad Maybach sa 5 500 ccm je daleko brzi od njega.
    Ha ha ha Sixteen nejma navigaciju, UZASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!

Slične teme

  1. Kerumov Maybach...
    By Dr. Strangelove in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 60
    Posljednji post: 12-10-2003, 14:14
  2. Maybach
    By VR6 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 03-09-2003, 22:14
  3. Maybach Manufaktur
    By Avantgarde in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 05-06-2003, 15:03

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •