Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Za tunig freakove

  1. #1
    INTERCEPTOR
    Guest
    Čemu ovo služi. Zašto 2 posude za kočionu tekućinu te 1 posuda za kuplung.

    <br><hr><font face="Impact" size="+1">Blackened Is The End</font>

  2. #2
    turbolimac
    Guest
    razlog su dva kociona cilindra, jedan za prednje kocnice, jedan za zadnje, plus kako si i sam rekao, jedan cilindar za kuplung...

    serva za kocnice nema, dva su cilindra spojena na pedalu preko tzv. balance bar-a, koji omogucava pomicanje hvatista lijevo desno i tako se mijenja odnos kocionih sila na prednjim i straznjim kotacima....

  3. #3
    INTERCEPTOR
    Guest
    Bogati. Hvala. I kako se to manifestira u vožnji?

  4. #4
    INTERCEPTOR
    Guest
    Čekaj malo pa kako onda uspiješ obuzdat 500 KS koliko ima dotična alfa 75 ako nema serva . Nisam nikad vozio auto koji nema servo kočnicu ali koliko sam skužio s izgašenim motzorom je dosta teško kočiti, gotovo nemoguće i niti približno efikasno kao sa servom. Ili je ovdje riječ o sistemu kojem servo niti nije toliko potreban.

  5. #5
    turbolimac
    Guest
    ako imas kocioni sistem bez serva, onda ga bogme i dimenzioniras tako, veca klijesta, manji glavni kocioni cilindri, veca poluga pedale... sila na pedalu je oko 45 do 65 kg za punu silu kocenja.... stoga na trkacim autima treba bremzu muski stisnut, a ne kao na novim tutacima, samo pomislis na bremzu a auto se ukopa... upravo je to i problem, kad ti auto skakuce okolo, najmanja stvar koju zelis je preosjetljiva kocnica, veca sila potrebna za stiskanje znaci i mogucnost bolje modulacije....
    relijasi vecinom nemaju servo... a koce li koce...

  6. #6
    INTERCEPTOR
    Guest
    Odlično al čemu manji kočioni cilindri?

  7. #7
    turbolimac
    Guest
    manji glavni kocioni cilindri znace i veci tlak kocione tekucine - veca sila na celjusti.... osim toga ako zamjenjujes jedan glavni kocioni cilindar koji "hrani" sve cetri celjusti s dva zasebna, onda nije ni cudo da su manji...

    nije to stvar manje tu, vise tamo, kad se konstruira pravi kocioni sistem, rijec je o preciznom racunu kako bi optimirao dimenzije celjusti, glavnih kocionih cilindara, duzinu pedale, itd... ne trebam ni spominjati da dimenzije diskova imaju ulogu, jer ta tvoja 75 sa slike mora da ima opasne diskove, ako ima 500 ks...

  8. #8
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pa nije valjda da sad moram biti neki inženjer da optimalno složim taj sistem.



    Inače 75 serijski ima glavni cilindar na servu i onda još jedan cilindar do njega i još jedan za kuplung.

  9. #9
    turbolimac
    Guest
    pa ak mislis staviti nove, vece diskove, drugacije kocione celjusti, i sistem s dvostrukim kocionim cilindrima, onda bi bilo bolje da stavis par brojki na papir za pocetak ako nis drugo barem da vidis koliko to kosta.... he he, majku im, te su bremze skupe ko vrag....

  10. #10
    INTERCEPTOR
    Guest
    Nema slike diskova, al vidi slike motora pošto vidim da te turbaci zanimaju. ) ) )



    Bolesno a?

  11. #11
    turbolimac
    Guest
    to su kola....!!!!

    sta covjek sve ne iskopa na netu...
    preporucam www.apracing.com i http://www.wilwood.com/ pa baci pogled na bremze, diskove i pedale....

  12. #12
    INTERCEPTOR
    Guest
    A evo kako ta kola izgledaju izvana. Prvi motor je bio 3.0 V6 Biturbo, kad je zgorio, stavio je 3.5 Biturbo. Piše da je prvi imao 450 KS, a drugi pitaj boga koliko

    Al vidi ga izvana, obična 75 sa serijskim setom spoilera i većim felgama i gumama.


  13. #13
    turbolimac
    Guest
    serija, nema sto....

    mislim da sad idem doma...
    bok

  14. #14
    INTERCEPTOR
    Guest
    Čak su i prozori od lexana.

    Al ipak je malo u zadnje vrijeme izmjenio unutrašnjost.

    http://www.cmos-racing.com/a5/cage_view_back_door.jpg

    Što je ja mislim bilo neophodno za tu snagu. Čudim se da mu se nije karoserija strgala.

    I motorni prostor je malo ucijevio.



    Bolesnik.

    Evo :URL=http://www.cmos-racing.com/a5/:link:/URL:

  15. #15
    INTERCEPTOR
    Guest
    Evo pocket rocket jel ti sinula kakva ideja za peticu ) ) ) )

    Ovom tuningu je prethodila naravno kompletna restauracija.

  16. #16
    turbolimac
    Guest
    dobro je sredio karoseriju.... to sad ceka i moju lanciu...


  17. #17
    turbolimac
    Guest
    thx na linku, jako zanimljivo...

  18. #18
    VR6
    Guest
    Koja Lancia, Thema 8.32 Ferrari?!

  19. #19
    turbolimac
    Guest
    integrale 16V...

  20. #20
    piquet
    Guest
    ako su to kola gdje je konjska zaprega.
    mislim da u nekim drugim državama prolazi taj izraz.

  21. #21
    INTERCEPTOR
    Guest
    Turbolimac, a dal možda znaš po kojem postupku se otvrdnjava auto koji ima torzione šipke. Konkretno alfa 75 ima napred torzione šipke. E sdad nije ga problem spustiti. Nego ne znam kako da otvrdnem prednji kraj. Znam da mogu i sa amortizerima. Al onda mi napred budu tvrdi amortizeri i mekana torzija ,a otraga tvrdi amortizeri i tvrde opruge. Ne znam je li to pametno i kako se očituje u praksi.

    Dal možda postooje tvrđe torzione šipke, kao što postoje tvrđe opruge.

  22. #22
    turbolimac
    Guest
    konji su pod haubom

  23. #23
    INTERCEPTOR
    Guest
    Uhvatio sam te, ovo ne znaš.

  24. #24
    piquet
    Guest
    pod haubom auta a ne kola.

  25. #25
    turbolimac
    Guest
    interceptor... nisam ni skuzio poruku, al gotovo da si si i sam odgovorio... da trebas druge torzionke. To je malo ××××××, jer to bas i neces naci svugdje, dok opruge recimo mos dat da ti se naprave i kod lokalnih majstora...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •