Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 196

Tema: Fabia RS - dizel?!

  1. #1
    S16
    Guest
    Ne znan šta bi reka! Auto industrija je definitivno u k****! BMW 9 - isto dizel, BMW 330Cd... ? Šta je sljedeće? Porsche 911 Turbo D?

  2. #2
    ja i samo ja!
    Guest
    ti si u k****! pogledaj performanse bmw-a 330 cd i potrosnju. sto je tu lose?

  3. #3
    307 2.0 HDi
    Guest
    Danas dizelaši peru benzince u svim segementima usporedbe.

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Glupost!
    Dizelaši peru benzince SAMO u pogledu potrošnje.
    Obični dizelaši su govno prema običnim benzincima, a turbodizelaši su i istom odnosu prema turbo benzincima.
    Moja Alfa iz 2.0 V6 Turbo motora izvlači 203 KS. Dajte mi navedite serijskog turbodizelaša koji izvlači takvu snagu iz istog obujma.

    Nažalost, mislim da se broj automobila sa benzinskim turbo motorima konstantno smanjuje, ali neki ovdje kao da zaboravljaju kako su ono što oni nazivaju dizelašima zapravo turbodizelaši.

  5. #5
    Hondo_
    Guest
    Da Girrari i neki ovdje uopče nisu svjesni činjenice da 90% tih modernih turbo-dizelaša počinje umirati nakon 50-60 tkm i da te performanse ma kako lijepo izgledale na papiru u praksi pružaju vrlo ograničenu upotrebljivost (usko radno područje).

  6. #6
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...ili ovako...

  7. #7
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...ili...

  8. #8
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...sad za sad ovo samo sanjamo kod nas...

  9. #9
    ŠULE
    Guest
    Nije uopće loše!

  10. #10
    DU500
    Guest
    Reci mi Hondo zašto misliš da dizeli tako brzo "umiru". Po teni nakon mizerne kilometraže. To bih želio da mi objasniš.
    I već kad mi odgovaraš onda i prokomentiraj i usko područje rada recimo Hondinih motora. Type R živi od 5000 do 8000 okretaja. Dizelaši općenito od 1800 do 4000. Pa raspon je podjednak.

  11. #11
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Recimo Fabia SDI pocne da vuci vec od 1600 rpm a 1.4 16V od 2800 rpm!!!
    Dizelasi su vrh.

  12. #12
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...a to radi ovaj motor:

  13. #13
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...i pogledaj da nova E klasa ima daleko bolje performanse sa E320 .... CDI nego sa E320!!!
    Tu je u pitanju "okretni moment" koje je gotovo duplo veci kod dizelasa nego kod benzinca, duplo veci!!!

  14. #14
    S16 odlog.
    Guest
    Većina ljudi ovdje ima predrasude i slijepo se drže nekih svojih uvjerenja. Neka, neman ništa protiv takvih ljudi u koje i sam spadan, ali ne mogu virovat da titulu "RS" (koja nije mala) brani ... dizel?! Logično bi bilo da su stavili 1.8T u RS, a taj dizel (koji, da se razumimo, uopće nije loš, ali trriba poštivat nekakvu tradiciju) stave u neku, šta ja znan... Fabiu RSD. Time bi riješili ovakve polemike.

  15. #15
    T-IE
    Guest
    S 16, bit će i verzija s 1.8 T 20V i najvjerovatnije 4x4 pogonom.

    Inače, baš sam danas pročitao u novinama interview od Tonija Gardemeistera koji optimistično najavljuje borbu za pobjede na rallyju s Fabijom WRC.


    A žao mi je što nisam znao da je prošli tjedan na Grobničkoj stazi trenirao Marko Martin sa Fordom Focusom WRC, doduše iz 99 god. ali bi svejedno volio pogledat trening.

  16. #16
    Hondo
    Guest
    Za DU500:
    Nije da ja mislim da tako brzo umiru, nego to znam. Čast izuzecima, ali auti iz V.A.G. koncerna sa slavnim TDI motorima redovito imaju problema dok dostignu tu kilometražu. Ja imam u voznom parku jedan BMW-ov turbodiesel sa common railom i 112 ks koji je do sada prošao 40 tkm. Za sad nije bilo problema osim što je motor potpuno promijenio zvuk (sada je glsniji i grublji) i to mi ne ulijeva povjerenje.
    Type R motori imaju usko radno područje, kao što kažeš, ali zna se kome i za što su ti motori namijenjeni, dok se za moderne turbodizelaše tvrdi da su 'katica za sve' (za obiteljsku limuzinu i za sportsko-trkači auto). Ti moderni dizelaši omogučuju brzu vožnju, ali ne omogučuju sportsku vožnju, a to je prilična razlika.

  17. #17
    hehehe
    Guest
    danas sam slušao neki seminar o dizelima nije baš tako sve sjajno 330 dizel puno ide malo troši
    Malo sutra.

  18. #18
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    T-IE, sad za sad nece biti 4X4 pogon kod fabije samo 1.8T 20V sa 180 ks. I, ima dobre performanse, 0-100 6.9 s i maximalnih 243 km/h!!!
    Kako Vam se cini????

  19. #19
    jumbo
    Guest
    kolko ce bit cijena toj er-sici?

  20. #20
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Pa mozda u HR oko 21 000 eura a u CG oko 11 ooo eura. Nije previsoka cijena ko voli brzinu ali ja sto (iako sam mlad, 18 godina) ne volim brzinu, za to sam kupio SDI-jase.

  21. #21
    jumbo
    Guest
    sdi stalno mucas jedno te isto

  22. #22
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Sto???

  23. #23
    jumbo
    Guest
    SDI M U C A S stalno jedno te isto...kupio si sdi pa sta to stalno govoris?
    i osim toga kak ti balavac od 18 godina kupio 2 fabie...ili si s 14 poceo radit na bausteli pa sad nama tu prodajes gluposti?

  24. #24
    ma da!
    Guest
    da je samo vozio tog starog wrc na grobniku?!ganjali su oni i focusa st,mondea st i poslasticu focusa rs!bilo je u jutarnjem.vjerujem da bude i po svim ostalim casopisima koji se bave automobilizmom.jedva cekam te tekstove.

  25. #25
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Jumbo, ovo je istina. Od 11 godina sam poceo vozit Fiat 1300, stari je bio bolestan i ja trebao da vozim, niko drugi nije imao da vozi, brat u Ameriku, kad sam napunio 15 godina, brat mije kupio Feliciju, pa kad sam napunio 17 opet dolazi nova Fabia, pa opet prije 4 mjeseca kao poklon jer sam bio jako bolestan dolazi i druga "zlatna" Fabia, pa sad kad se vratim iz Ameriku, kupicu ili novi Passat, ili novu C-klasu, ili Superba ili A6.
    kod nas Policija nece da te ubije ako nemas vozacku ili si vozio brzo, samo treba da auto tije registrovan.
    Sad za vreme boravka u Americi, ma niko nece da mi pali ni da mi ulazi u Fabije.
    Tesko je to vjerovat ali kod nas imas cesto takvih slucaja, pitaj Dzejms Bonda koji zna za mene sve!!!

Slične teme

  1. dizel motori
    By 166 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 19-10-2003, 21:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •