Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: renault 4 gtl

  1. #1
    renky
    Guest
    zanimaju me svi podaci u svezi tog božanstvenog vozila.npr.potrošnja,max.brzina,iskustva i sve ostalo što znate.

  2. #2
    ludo
    Guest
    4-ka je zakon,ali treba je preraditi!

  3. #3
    bakreni
    Guest
    Jedno od najboljih višenamjenskih vozila,odlična trajnost svih mehaničkih dijelova,limarija je OK,ali zahtjeva obavezno pranje unutrašnjosti blatobrana jer nema duple blatobrane.Sa svojih skromnih 25KW u performansama je bolji i od vozila 15KW jačih.Poznata Francuska udobnost i stabilnost. Samo ×××××× misle da se R4 ljulja bez veze,da ako nema amortizere. A tek sprdačine u vezi poluge mjenjača,amateri očito nisu primjetili da je trend da se ručica mjenjača više ne traži po podu nego se primiče volanu ili je več i u njegovom sklopu.Za koncept auta konstruiranog za farmere i obrtnike davnih 60 god. nema nitko šta reči onda je to bilo vozilo naučne fantastike. Potrošnja 5-7L i tu mu mogu mnogi novi auti pozaviditi. Ako netkom nije nešta jasno neka mi se obrati posjedujem R4 od 1983 do danas uz manje prekide.

  4. #4
    vfr
    Guest
    Iskreno te žalim bakreni što se od 1983. voziš u toj krami.

  5. #5
    katrić
    Guest
    Četvorka ti se proizvodila 0d 1961. do 1992. god. 1958. nastao je prvi prototip a do 92. ih je proizvedeno 8,135.424 kom. U početku se proizvodio pod oznakama ,,4l i super confort sa motorima od 603,747, 782 ccm.Imao je trobrzinsku getribu i 6-voltnu instalaciju. 1962. god nastupa na istočno Afričkom safariju, 1963. na Monte Carlu i dobiva izvedbu Parissiene. 1964 napravljeno ih je 500000. 1965. dobiva novu unutrašnjost a 1966. napravlen je milijunti i dobiva motor od 845 ccm.1967. dobiva novi izgled maske , unutrašnjosti, kožna sjedala i model export četverobrzinsku getribu. 1968. napravljen je cabrio "plain air". 1973. dobiva 12-voltnu instalaciju a 74. novi izgled naske. Nastaje i model Safari i Tl a 1978. nastaje prvi Gtl (1108 ccm). 1977 napravljeno ih je pet miljuna. 1980. nastupa na Paris-Dakru. Negov oblik nije se bitnije mijenjao tijekom proizvodnje a poznatiji modeli bili su Fourgonnetes, Parisienne, Plain air, Clan, jogging, Safari, Sites...Proizvodio se u Kolumbiji,Francuskoj,Portugalu,Španjolskoj,Maroku, Sloveniji,Urugvaju,Argentini...
    Što se tiče Gtl-a on ti ima 1108.ccm i 34. ks maksimalna brzina mu je 130 km/h a potrošnja oko 6 , 7 litara. Gtl je fenomenalan auto i sa malim preinakama možeš stvoriti pravu jurulicu. Motor r-5 Alpina, jači amortizeri,jači frgić, dobar ausph i naravno alpinine alu felge ali o tom nekom drugom prilikom.pozdrav svim ljubiteljima četvorke.

  6. #6
    marijo SHG
    Guest
    Ja sam imao renault 4TL.Kupio sam polovnog sedam godina starog i vozio se četiri godine.Platio sam ga kao susjed fiću+300DM.
    Motor zapremine 850 kubika(Kao fićo850).
    Potrošnja na otvorenom 6,5-7L,a u gradu
    10L.Brzina preko 120km/h s punim gasom.To je udoban i mekan auto.
    Ovjes je jak.
    Mane su:Hladnoća u putničkom prostoru zimi,skupi rezervni dijelovi sredinom 80-tih,nije aerodinamičan,na otvorenoj cesti šušti zrak,a auto ljulja bočni vjetar, mali prozori,smještaj mjenjača i ručne kočnice.
    1989god. sam kupio NOVI Yugo koral55 koji je daleko ispred TL u smislu
    (potrošnje goriva,snage motora,jeftini rezervni dijelovi)

  7. #7
    cc
    Guest
    Pa normalno da je Y55 daleko ispred R4. Ipak je to u biti Fiat.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2017
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Zanima me di bi se moga naci motor od alpine i kakve bi preinake sve trebalo napraviti kod ugradnje u cetvorku.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    May 2017
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Bla bla Pregledaj post
    Zanima me di bi se moga naci motor od alpine i kakve bi preinake sve trebalo napraviti kod ugradnje u cetvorku.
    Uf, sta bi to bilo, mislis da bi karoserija izdrzala?

Slične teme

  1. renault 5
    By vozio in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-01-2004, 19:05
  2. renault 5
    By vozio in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 20-01-2004, 08:12
  3. renault 4 gtl
    By renky in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 06-04-2003, 19:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •